danielavachova danielavachova komentáře u knih

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Moc hezká kniha,začátky pronikání žen do lèkářství,jejich diskriminace a nedůvěra v jejich schopnosti,boj Samanthy s předsudky,zastaralými postupy a s otřesnými hygienickými podmínkami,skvělé čtení.

02.11.2019 5 z 5

Tři v háji Tři v háji Michal Viewegh

Zpočatku se mi kniha líbila,psaná z pohledu tří osob,pak už mi přišlo,že se to zbytečně zamotávalo a protahovalo.

31.10.2019 2 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Za mě opět poklona paní Táborské! Příběh sester- dvojčat,z nichž jedna skončí na ulici jako drogově závislá a vzdá se dítěte,druhá odmítne nést odpovědnost za dítě sestry. Mezi tím odvíjející se příběh na Ukrajině,mimochodem určitě věrohodně popsaný ,se spojí s našimi hrdinkami. Život v této zemi je těžky i dnes. Líbila se mi i pasáž ,kde Bůh mluví na Smrt. A v neposlední řadě zápisky z deníku drogově závislé Běly,to byla síla. Občas těžší čtení,ale stálo za to. Měla jsem obě knihy půjčené,ale už jsem si je objednala,chci je mít. Těším se na další knihu od paní spisovatelky!

31.10.2019 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Problémový vztah adoptivní dcery s matkou,následně těhotenství dcery bez otce dítěte,to jsou skvělá témata pro knihu. Autorka nádherně popsala Malčinu určitou nevyzrálost,pocity a stavy,ale více jsem obdivovala její matku Inu,tu její vnitřní sílu ,kdy se snažila dělat vše pro Malku. V knize se mi i líbily pasáže,kde se mluvilo o Bohu,podle mě to nebylo od věci. Pak jsem vždy přemýšlela proč se nějaké věci dějí tak jak se dějí. Skvělá kniha ,poklona paní Táborské,už se těším na Běsu.

30.10.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Hezká ,čtivě napsaná kniha,dost postav,jejichž život se prolíná,občas jsem ztratila nit,konec zase oteřený,jinak super čtení.

29.10.2019 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Toto je moje druhá kniha od paní Třeštíkovè a už ji přicházím na chuť,určitě lepší než Dobře mi tak,kniha mi ale přišla zase taková smutná.

29.10.2019 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Super téma,pro mě ještě lepší neż téma Žítkovské bohyně,téma odsunu Němců po válce z Čech je pro spoustu z nás zcela neznámé,příkoří co si museli vytrpět.
Jsem ročník 1974 a nikdy se nám ve škole o této časti historie ani nezmínili,to je špatně. Když poukazujeme na to, co se jiní dopustili na nás,měli bychom si přiznat
čeho jsme se dopustili my na druzích. Možná by tato kniha mohla být povinna četba ve školách,jak psal pan jeseteri,moc hezký komentář.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Docela těžká kniha na čtení,téma úžasné,propletené vztahy,občas mi vadilo přeskakování v událostech ,po přečtení jsem z ní byla dlouho doslova vyšťavená. Za čas si ji přečtu znovu,s odstupem.

Otrokyně Otrokyně Jean-Michel Thibaux

Čtivě napsaná kniha z prodtředí harému v Istambulu.

Případ Collini Případ Collini Ferdinand Von Schirach

Tato kniha mi absolutně nesedla,ale dočetla.

28.10.2019 1 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Ze začátku jsem měla trochu zmatek v dějových linkách i osobách,ale jinak dobrá kniha,dozvěděla jsem se spoustu mě dosud neznámých skutečností z 2.svět.války v Norsku a Švédsku.

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Moje první kniha od paní Soukupové,zvláštní styl psaní,ale za čas jsem si zvxkla,tři sestry a jejich vzájemné vztahy,trochu každá z nás,

Správce Správce Thomas William Simpson

Nic moc,ake dočetla jsem

28.10.2019 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Bezva psychothriller, půjčila jsem si ji náhodně bez předchozích recenzí,zcela něco jiného než pan Nesbo,ale za mě fakt dobrý,to platí i pro druhý i třetí díl.

28.10.2019 5 z 5

Kámen a pírko Kámen a pírko Patricia Shaw

Dobrá odpočinková kniha,četla se velmi lehce,nenudila,obvzlášt popisy krásné divoké australské přírody.

Farma Farma Tom Rob Smith

Úplně jiný styl než Dítě č.44,dobrý psychothriller,napětí až do konce,který překvapí.

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

O něco slabší kniha než první a druhý díl,ale opět velmi čtivé,Lev mi nějak přirostl k srdci bude mi chybět.Vřele doporučuji k přečtení.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Skvělá kniha ze stalinovského Ruska,psychický i fyzický teror,mučení,vraždy na denním pořádku,perfektně popsaná neutěšenost té doby,bída a hladomor,z knihy mě občas mrazilo,doporučuji.

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

V knize se prolíná minulost a současnost,holocaust v Paříži r.1942,silný a smutný příběh Sáry,vůbec jsem netušila,že se taková zvěrstcs děla i ve Francii,za čas se ke knize určitě vrátím.

Černá žena od Nilu Černá žena od Nilu Brigitte Riebe

Čtivý historický román,velmi mě zaujal,určitě se podívám po dalším od této autorky.