dangerita dangerita komentáře u knih

Medvěd a drak Medvěd a drak Tom Clancy

Výtečný špionážní thriller, plný zápletek a zvratů. Napínavý děj se silnou atmosférou a velmi propracovanými postavami. Autorova znalost prostředí je zde cítit z každé stránky a vtáhne Vás do děje. Více než realistické čtení, navíc velmi čtivé, takže i přes velký počet stran jsem knihu přečetla nečekaně rychle.

02.01.2012 5 z 5

Nejvyšší pohotovost Nejvyšší pohotovost Steve Pieczenik

Děj románů je plný zvratů, nástrah, pastí, zrady a politických kliček. Výtečná znalost prostředí vytváří velmi realistickou atmosféru. Nahlížíme pod pokličku diplomacie světových velmocí, seznamujeme se různými úhly pohledů a postupů při řešení krizí.

02.01.2012 4 z 5

Zabij dítě, které se vrací Zabij dítě, které se vrací Francis Paul Wilson

Kniha je napínává a čtivá. Nepatří asi mezi mé TOP, ale myslím, že milovníky žánru neurazí. Působí věrohodně, psychika postav je v knize vykreslena detailně.

02.01.2012 3 z 5

Amerika Amerika Stephen Coonts

Výtečný thriller, který má spád a atmosféru. Nečekaně vystavěný děj se slušnou zápletkou, který působí velmi realisticky.

02.01.2012 4 z 5

Nebezpečné povídky Nebezpečné povídky JIří Lahvička

Soubor povídek, které nejsou pro každého. Některé jsou prošpikovány opravdu temně černým humorem.

Černý kód Černý kód Charles Ryan

Strhující a napínavý děj bez zbytečných odboček a hluchých míst. Čtivé a realistické.

Ponorka U-571 Ponorka U-571 Max Allan Collins

Výtečný román, napínavý a strhující. Dobře vykreslené postavy i prostředí, skvělá atmosféra.

28.12.2011 5 z 5

Ostrovy uprostřed proudu Ostrovy uprostřed proudu Ernest Hemingway

Myslím, že Jirka to přede mnou shrnul naprosto přesně, palec nahoru. Tu atmosféru, to typické plynutí času... Doteď to mám pod kůží .

Zabiják Zabiják George Brown

Kniha s opravdu ohromujícím spádem, vtáhne Vás a nepustí. Drží Vás ve střehu, čelíte neustálým zvratům, nemůžete ničemu věřit . . . Jednoznačně velmi čtivé, nepředvídatelné a napínavé čtení, asi i proto, že sám autor byl agentem tajné služby.

28.12.2011 5 z 5

Přímý úder Přímý úder Johny Howard

Tento akční román, který je situován na horkém území Afghánistánu. Po teroristických útocích v Jakartě a Lagosu plánují USA a Velké Británie společný útok včele se svými elitními jednotkami. Román těží ze zkušenosti autora, který byl členem SAS a má bohatou zásobu zkušeností z nespočtů misí po celém světě. Díky němu jsou postavy i samotný děj velmi realistický a nechybí mu spád. Těžko tak hledáme hranici mezi realitou a fikcí.

HMS Neviditelný HMS Neviditelný Patrick Robinson

Příběh i vyprávění autora je velmi realistické a čtenář má pocit, že se může stát kdykoliv skutečností. Děj nás zavede do Iráku, Íránu, nechybí ani CIA, či IRA. V době, kdy jsem knihu četla, byla pro mě jakousi sondou do muslimského světa a to i s přihlédnutím k událostem z 11. září. Velice zdařilá kniha, která je zpestřením žánru a není usazena uvnitř tolik oblíbeného trojúhelníku Rusko-Čína-USA.

Zero Option: Nulová varianta Zero Option: Nulová varianta Peter T. Deutermann

Jak už bývá zvykem, ani hrdina tohoto příběhu není ušetřen problémům v osobním životě a je tak trochu psancem, smysl pro spravedlnost mu ale samozřejmě nechybí. K tomu přidáme ukradenou biologickou zbraní a bandu zlých generálů, kteří se snaží vše ututlat a zamést pod koberec. Typická zápletka je na světě. Přesto však hodnotím knihu velice dobře. Jedná se o napínavé čtení a autor zřejmě dobře zúročil své zkušenosti z Vietnamské války. Kniha tak i přes pár sci-fi prvků působí velmi realisticky.

Ten den mi patřilo nebe Ten den mi patřilo nebe Robert Lee Scott

Po přečtení knihy Bůh je mým druhým pilotem jsem si s chutí přečetla i její volné pokračování. Je to odlehčená verze, která se odehrává více v současnosti. Sledujeme, jak si autor plní další ze svých životních snů, ale i to, jak se vypořádává s nástrahami osudu ve svém osobním životě.

26.12.2011 4 z 5

Špinavá hra Špinavá hra Tom Clancy

Jako vždy několik prolínajících se dějů, velmi uvěřitelné postavy i prostředí, ale dějové linie jsou lehce předvídatelné a není zde příliš prostoru pro překvapení a zvraty. Kniha nepatří mezi nejlepší díla autora, ale i tak si myslím, že fandy nezklame.

23.12.2011 3 z 5

Bez výčitek Bez výčitek Tom Clancy

Pro mě další povedený kousek do série "Clancyovek". Základ je sice trochu neoriginální - poznamenaný voják - zráta manželky - osamocený mstitel... Ale skvělá atmosféra a autentičost prostředí mě opět vtáhla do děje. Trochu nevšedně sledujeme boj jednotlivce, nechybí ani pohled do jeho nitra a rozbor jeho psychiky, na což u Toma Clancyho nejsem zvyklá. To však knize rozhodně neubírá, spíš naopak. Za sebe mohu knihu určitě doporučit.

05.12.2011 5 z 5

Bůh je mým druhým pilotem Bůh je mým druhým pilotem Robert Lee Scott

Zajímavý příběh neméně zajímavého člověka. Při čtení této knihy máte opravdu pocit, že když člověk chce, dokáže cokoliv.

28.11.2011 4 z 5

Strážci apokalypsy Strážci apokalypsy Robert Ludlum

Můj první přečtený román od Roberta Ludluma a můžu jen chválit. Velice čtivý, žádná hluchá místa, napínavý a svižný děj. Alespoň já se od knihy nemohla odtrhnout.

28.11.2011 4 z 5