Zero Option: Nulová varianta

Zero Option: Nulová varianta https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91343/zero-option-91343.jpg 5 12 3

Thriller z prostředí chemického vojska, jehož pověst je ohrožena ztrátou smrtelně nebezpečné biologické zbraně. Hlavní hrdina, agent vyšetřovací služby ministerstva obrany Stafford, je pověřen vyšetřováním případu podvodu ve středisku prodeje vyřazeného vojenského materiálu. Banální případ se mění v boj s nejvyššími vojenskými kruhy tehdy, kdy je zjištěna ztráta tubusu se smrtelným nervovým plynem. Zbraň se ocitá v rukou úředníka bez skrupulí, který chce využít svou "životní šanci" a prodat ji na černém trhu za milion dolarů. Staffordovou pomocnicí při nelehkém vyšetřování je postižená dívka s telepatickými schopnostmi, které se na konec podaří běsnícího šílence zneškodnit... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Aradan

Zero option , 1998

jarin58
25.10.2022 5 z 5

Skvěle napsaný román z vojenského prostředí.I bych věřil,že se něco takového může stát.

AlenaF
10.07.2018

Napínavý příběh, zajímavá zápletka. Doporučuji.

dangerita
28.12.2011 4 z 5

Jak už bývá zvykem, ani hrdina tohoto příběhu není ušetřen problémům v osobním životě a je tak trochu psancem, smysl pro spravedlnost mu ale samozřejmě nechybí. K tomu přidáme ukradenou biologickou zbraní a bandu zlých generálů, kteří se snaží vše ututlat a zamést pod koberec. Typická zápletka je na světě. Přesto však hodnotím knihu velice dobře. Jedná se o napínavé čtení a autor zřejmě dobře zúročil své zkušenosti z Vietnamské války. Kniha tak i přes pár sci-fi prvků působí velmi realisticky.

Peter T. Deutermann
americká, 1941