Amerika

Amerika https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21512/amerika-21512.jpg 4 7 3

Jake Grafton série

< 9. díl

Thriller, jehož příběh se odehrává kolem únosu americké ponorky s nukleární výzbrojí. Při slavnostním spuštění atomové ponorky USS Amerika, která je chloubou americké vojenské techniky, dojde jednou z doprovodných lodí k jejímu únosu. K vyšetření skandálního případu je povolán kontradmirál Jake Grafton. Zpočátku se zdá, že celá záležitost je akcí vysloužilých důstojníků ruského námořnictva. Grafton však začíná odhalovat, že stopy vedou do vlastních řad, ke špičkám v amerických výzvědných službách. Začíná boj s časem, podaří se nalézt ponorku dříve, než dojde ke katastrofě?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

America , 2001

Tazz1
24.01.2019 5 z 5

Dobrý thriller. Slušně postavený příběh, dobré technické detaily. Škoda, že tento typ literatury je u nás upozaděn.

Ladinek
21.10.2018 1 z 5

Asi jsem to nějak špatně uchopil, ale mám pocit že jsem právě dočetl hroznou pitomost. Když pominu, že vyšetřováním celkem závažné události je pověřen v zásadě amatér, že mocný miliardář krade jadernou ponorku na něco nač může zakoupit některou z dnešních miniponorek (nehledě na to, že Heydrich by měl z titulu své profese něčím takovým disponovat), že úsilí vynaložené na "objevení" seznamu vloženého hackerem je komplikované a další podivnosti, tak ten konec kdy se komando "taťků a mamek" prostřednictvím cestovky vypráví celou věc skoncovat na výletní loď mě nutí dát místo původně tří zamýšlených hvězd jen jednu.

dangerita
02.01.2012 4 z 5

Výtečný thriller, který má spád a atmosféru. Nečekaně vystavěný děj se slušnou zápletkou, který působí velmi realisticky.

Stephen Coonts
americká, 1946