Daněla Daněla komentáře u knih

Skákal pes přes oves Skákal pes přes oves Adolf Dudek

Kniha obsahuje klasické i pár méně známých říkanek. Mě osobně se moc nelíbí ilustrace (ale to je spíše otázka vkusu).

15.03.2021 4 z 5

Hrajeme si celý den Hrajeme si celý den František Hrubín

Nostalgie mého dětství. Milovala jsem tuto knížku a odmítala jsem se jí dlouho vzdát. Teď naprosot zboňuji, když si ji dcera vybere ke čtení. A k mé radosti to dělá často. Moje maminka si i po těch letech většinu textů pamatuje z hlavy.

Krtek a potopa Krtek a potopa Zdeněk Miler

Prostě klasika - krtek a jeho dobrodružství. Nádherné ilustrace, krásný příběh.

Odtrhni si básničku Odtrhni si básničku Krista Bendová

Krásné ilustrace, i když jako dítě mě trochu dělsily. Hezké a netradiční zpestření četby pro děti, ale dnes jsou k dispozici hezčí kousky a i mezi starými knihami najdu lepší výběr, který se neokoukal.

15.03.2021 3 z 5

Cvrček a mravenci Cvrček a mravenci Jiří Zdeněk Novák

Naprosto klasický příběh lehkomyslného cvrčka a pilných mravenců. Krásně ilustrované s průřezovými okýnky.

Pohádkový svět Pohádkový svět Eva Horáková

Krásně se stupňuje obtížnost čtení. Pohádky jsou jednoduché, ale lehce pochopitelné i pro mrňousky.

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Krásné provedení. Má další dva díly v edici. Hezky napsané, krásné ilustrace. Mezi pohádkami jsou také písničky, které známe z večerníčku.

Trable zajíčka Vilíka Trable zajíčka Vilíka Francesca Pesci

Naprosto přesně popsáno v komentáři Hoshi. Je z třídílné edice spolu s Nezbedná kačenka Julča a Dobrodružství medvídka Oskara.

Devět plchů v pelechu Devět plchů v pelechu Radek Malý

Naprosto úžasná knížka. Dcera ji miluje. Jedna z našich prvních. Je vážně povedená.

15.03.2021 5 z 5

Hra na schovávanou s myšákem a kotětem Hra na schovávanou s myšákem a kotětem neznámý - neuveden

Hezký krátký příběh o tom jak kotě loví myšáka s hezkými ilustracemi. Každá stránka obsahuje kolečko, které mění část obrázku a na okraji stránky název zvířátka. Projdeme se společně několika obrazy - louka, rybníček, zahrada, kůlna i dům. Hezké provedení.

Knížka samá díra - V zoo Knížka samá díra - V zoo Ines Rarisch

Knížka je nápaditě udělaná. Složité obrázky, ale jemné a decentní, které neruší svými jednotlivostmi. Prostě zapadnete pohledem do obrázku jako celku. Můžete jak plnit úkoly v knížce, tak si vytvářet vlastní. Spousty slov pro mrňousky, které jim můžete ukazovat. Jen ten formát! Je opravdu velká a do běžné knihovny se prostě ne stojáka nevejde. Tak tak, že se vleze do velkého plastového boxu na hračky.

15.03.2021 5 z 5

Máša a medvěd - 5minutové pohádky Máša a medvěd - 5minutové pohádky kolektiv autorů

Kniha má pěkné ilustrace, příběh je krátký a snadno pochopitelný. Nicméně jazykově často trhá uši a ke vzorcům chování už se asi vyjadřovat raději nebudu.

15.03.2021 3 z 5

Kutálí se ze dvora Kutálí se ze dvora neznámý - neuveden

Krásná knížečka s hezkými obrázky. Básničky propojené s pohybem jsou pro děti super. Dříve jsme některé cvičili na plavání, teď jsme si je alespoň osvěžili.

Velká kniha pro malé mistry Velká kniha pro malé mistry Ursula Barff

Kniha obsahuje zajímavé návody. Mohlo by tam být méně papírových věcí a více návodů z jiných oblastí.

26.02.2021 4 z 5

Hry k táboráku pro malé i velké Hry k táboráku pro malé i velké Jane Drake

Kniha obsahuje fajn návody jak zabavit sebe i děti. Některé jednoduchí, jiné složitější. Jsem s ní docela spokojená. I po letech se k ní občas vracím.

26.02.2021 4 z 5

Hry na chatu i do přírody pro malé i velké Hry na chatu i do přírody pro malé i velké Jane Drake

Kniha obsahuje hromady návodů jak zabavit sebe i děti. Některé hry jsou naprostou klasikou, jiné zcela neznáme. Občas se vyskytně něco mimo, co nikdo fakt hrát nebude(nebo chybně vysvětleno), ale většina je použitelná. Podobnou knihou je Hry k táboráku pro malé i velké.

Velká kniha scoubidou 2 Velká kniha scoubidou 2 Inge Walz

Hezké obrázky, široký výběr návodů.

Scoubidou Scoubidou Sabine Koch

Návody jsou dost kostrbaté.

26.02.2021 3 z 5

Originální scoubidou Originální scoubidou Sieglinde Holl

Klasická TOPPka. Zajímavé šperky.

26.02.2021 4 z 5

100 a jeden nápad na originální tričko 100 a jeden nápad na originální tričko Monika Brýdová

Za mě super. Jde se od základů. Návody jsou opravdu použitelné, krásné šablony. Široká škála technik.