Daněla Daněla komentáře u knih

Kos je bos Kos je bos Hanka Jelínková

Krásní knížka pro první čtení. Dobře se při ní uspává. Má i krásné ilustrace. Místy se text rýmuje.

20.05.2021 4 z 5

Když dá husa huse pusu Když dá husa huse pusu Robin Král

Hezké leporelo s hezkými obrázky - Andrea Tachezy = záruka kvality a spokojenosti. Říkanky jsou koncipovány tak, aby se děti dozvěděly názvy zvířecích rodin - pes, fena a štěně.

20.05.2021 4 z 5

Čtení o zvířátkách s velkými písmeny Čtení o zvířátkách s velkými písmeny Ute Haderlein

Taková běžná kniha. Ničím nevyčnívá. Hezké příběhy, dezké ilustrace. Ovšem na první čtení dost složité věty a souvětí.

18.05.2021 3 z 5

Dinosauři Dinosauři Štěpán Rak ml.

Krásné ilustrace, dobře si s ní děti pohrají. Zvuky jsou až děsivé a některé názvy ani nevyslovím :-)

18.05.2021 5 z 5

Dinosauři Dinosauři John Starke

Krásná knížka s brýlemi a úkoly na vyhledávání v obrázcích.

18.05.2021 4 z 5

Pohádky a povídky pro malé čtenáře Pohádky a povídky pro malé čtenáře Jarmila Hřebejková

Jako dítě jsem tuto knihu měla velice ráda. Ovšem teď v dospělosti z ní už nejsem vůbec nadšená. Přečetly jsme ji s dcerou a možná se k ní někdy vrátíme.

13.05.2021 3 z 5

Velká kniha říkadel Velká kniha říkadel neznámý - neuveden

Knihu jsme přečetly a niajk zvlášť nás nezaujala. Obrázky se mi také moc nelíbí. Některá řikadla se opakují. Pro první čtení se k ní třeba vrátíme.

13.05.2021 3 z 5

Moje první knížka Moje první knížka neznámý - neuveden

Základní pojmy pro učení s dětmi - čísla, písmena, hodiny, pozice - vpředu/vzadu a nahoře/dole...Moc hezky zpracovaná.

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

Krásně popsaný cyklus roku na jabloňce z pohledu malého Martínka, který je doplněn hezkými ilustracemi. Prověřeno generacemi.

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

Naprosto skvělá knížka s hezkými obrázky. Už je to holt klasika.

Co ta očka vidí Co ta očka vidí František Hrubín

Hezká knížka pro děti. Nesedí mi úplně tento styl ilustrací. Vlastně obsahuje jen jednu básničku, kdy na každé stránce se přidává kousek textu.

Dudek a zvířátka ze ZOO Dudek a zvířátka ze ZOO Radek Adamec

Krásné básničky, i když už trochu složitější (ne pro úplné mrňousky) s hezky barevnými a roztomilými obrázky.

Utíkej, Káčo, utíkej Utíkej, Káčo, utíkej Josef Lada

Krásné Ladovské obrázky s klasickými říkadly ve čtyřech řádcích. Jednoduché a nenáročné.

Posmíval se konipásek Posmíval se konipásek Josef Kainar

Veselé říkanky s obrázky. Snadno se učí a dětem se líbí. 5íkávala mi je už moje maminka:-)

Slůně stůně Slůně stůně Jan Vodňanský

Klasicky stavěné reporelo. Když jde malý bobr spát máme radši.

25.03.2021 4 z 5

Když jde malý bobr spát Když jde malý bobr spát Jan Vodňanský

Krásné reporelo pro děti s klasickou písničkou o čištění zubů. Už u nás frčí třetí generaci.

Já písnička 3 Já písnička 3 * antologie

Super pokračování jedničky a dvojky. Je pravda, že lidovky z něj už šly mimo mě, ale zbytek super. Je sice doporučený pro středoškoláky, ale my z něj zpívali už na základce.

Já, písnička (2) Já, písnička (2) * antologie

Klasické pokračování jedničky. Dobré lidovky, krásné trampské písničky i koledy.

Já, písnička (1) Já, písnička (1) * antologie

Naprosto perfektní zpěvník pro malošky. Stačí mi i seznam a hned vím, co budeme doma z dcerou zpívat:-)

25.03.2021 5 z 5

České říkanky a básničky pro kluky a holky České říkanky a básničky pro kluky a holky kolektiv autorů

Hezky zpracovaná knížka. Některé básničky jsou trochu kostrbaté. Stránky jsou barevně rozlišené, ale asi to nemá žádný význam. Obasahuje i abecední seznam říkanek, takže se v knize dobře orientuje, pokud hledáme něco konkrétního.

25.03.2021 4 z 5