Daněla Daněla komentáře u knih

Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky Romana Suchá

V celku je knížka povedená. Většina básniček je fajn. Někdy by to chtělo lepší popis a vyobrazení cvičení.

25.03.2021 4 z 5

Divadélko se zvířátky v ZOO Divadélko se zvířátky v ZOO Romana Suchá

Krásná pohádková knížka. Pohádky jsou veršované a mají poučení. Vyšlo několik podobných knížek. Na stránkách vydavatele si lze stáhnout obrázky a vystřihnout si své vlastní divadélko. U nás fakt frčí.

Pohádkové hrátky se zvířátky Pohádkové hrátky se zvířátky Stanislava Reschová

Neotřelé pohádky s roztomilými obrázky. Na konci každé pohádky je stránka s několika úkoly různé obtížnosti.

Co tu kvete, svítí, létá? Co tu kvete, svítí, létá? Jiří Havel

Knížka s hezkými ilustracemi a neotřelými básničkami.Hlavní je tématika květin, ale také dětské hry, nebo čištění zoubků.

Šušky šušky u hrušky Šušky šušky u hrušky Ljuba Štíplová

Krásná dětská knížka s hezkými obrázky a hezkými říkankami.

Mravenečkova dobrodružství Mravenečkova dobrodružství Stanislava Reschová

Hezká knížka - krásný příběh, moc hezké ilistrace. Text je jednoduchý a srozumitelný.

Jak ježek hledal déšť Jak ježek hledal déšť Dagmar Lhotová

Hezký příběh s pár úkoly. Moc se líbilo.

Moje první Bible Moje první Bible Leena Lane

Krásné zpracování pro malé děti. Příběhy jsou vždy krátké a mají srozumitelný text. Ostatně každá kapitola/list má svůj nadpis, který dobře popisuje o čem kapitola ja - Gedeonovo vítězství. Krásné ilustrace.

Říkadla pro nejmenší Říkadla pro nejmenší Renata Frančíková

Klasická říkadla, hezký výběr, křídový papír, ale neoslovila mě grafika.

Česká říkadla Česká říkadla Josef Lada

Opakované vydání této knihy hovoří samo za sebe.

Ladovy veselé učebnice - Ptáci Ladovy veselé učebnice - Ptáci Josef Lada

Kniha vždy obsahuje ladovský obrázek zvířete a pod ním veršovánku. Na předchozí straně je vždy text o zvířeti - nejdená se o klasickou učebnici, ale spíše povídání o životě zvířátka. Jakoby člověk seděl na zápraží s pradědečkem a poslouchal jeho vyprávění.

Jedna, dvě, Honza jde Jedna, dvě, Honza jde Ferdinand Krch

Naprostá klasika. Říkanky jsou popsány s návrhem na pohyb.

U maminky U maminky Karel Plicka

Klasické ladovské obrázky s říkadly i pohádkami. Písně jsou včetně not.

Čarovné Vánoce Čarovné Vánoce Eduardo Trujillo

Moc krásně připravená encyklopedie i s několika úkoly. V edici vyšly i další díly s rozmanitou tématikou. Moc krásné.

Pohádky o zvířátkách Pohádky o zvířátkách Ludmila Šnajderová

Hezké pohádky, klasická říkadla a pranostiky, ale nelíbí se mi ilustrace. Mám prostě jiný vkus.

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Miluji tuto knihu už od dětství. A jak krásné se při ní uspávají i úplná mimina. Kam karkulko malá kam si pamatuji do dnes a i své dceři jsem jí vyrávěla tak, jak jí moje maminka říkávala mě.

Minipohádky 12 Minipohádky 12 J. Bourgonjon

Krásné pohádky a krásné ilustrace. Nostalgie mého dětství.

Minipohádky 11 Minipohádky 11 A. Kaiser

Tak tohle je nejhorší díl z této edice, který sem vůbec měla v rukou. Hezké obrázky, ale děj postrádá logiku, věty otřesné. No prostě zděs. Ovšem většina toho, co se mi podařilo z této edice kdysi sehnat byla pěkná.

24.03.2021 2 z 5

Minipohádky 9 Minipohádky 9 Jacques Thomas-Bilstein

Tohle je jedna z těch slabých částí této edice. Sice hezké obrázky, ale text je otřesný. Věty bez obrázků často postrádají smysl.

24.03.2021 2 z 5

Minipohádky 7 Minipohádky 7 Jacques Thomas-Bilstein

Patří k těm lepším částem této edice. Je to holt nostalgie mého dětství.