Daněla Daněla komentáře u knih

Minipohádky 6 Minipohádky 6 Jacques Thomas-Bilstein

TUhle edici mám ráda, ale tahle patří k těm méně zdařilým částem.

Minipohádky 5 Minipohádky 5 Jacques Thomas-Bilstein

Krásné pohádky i bajky. Hezké ilustrace.

Minipohádky 4 Minipohádky 4 Jacques Thomas-Bilstein

Krásná edice s jednoduchým textem a hezkými obrázky.

Minipohádky 3 Minipohádky 3 Jacques Thomas-Bilstein

I po letech pořád krásná knížka. Lepená vazba dostala dost zabrat a opravit ji nebylo lehké, ale vracíme se k ní s dcerou.

Minipohádky 1 Minipohádky 1 Jacques Thomas-Bilstein

Jako dítě jsem to milovala a pořád se k této edici vracím. Musím přiznat, že po letech mě některé díly naprosto zklamávají a jsou otřesné, ale jednička k nim rozhodně nepatří.

Říkadla o zvířátkách Říkadla o zvířátkách Jiří Trnka

Krásné zpracování.

Bible ke křtu Bible ke křtu Lizzie Ribbons

Bible obsahuje základní příběhy zpracované pro děti s roztomilými obrázky. Papír je tenký, lesklý a křídový. Už ne tlustý karton pro batolata. Navíc na začátku má kniha věnování a místo pro popis pokroků vašeho děťátka.

24.03.2021 4 z 5

Kufříková Bible s modlitbami pro děti Kufříková Bible s modlitbami pro děti Cecilie Fodor

Krásné obrázky, krátké a jednoduché motlitbičky ke každé kapitolce. Moc krásné provedení. Dcera si s ní ráda hraje "na práci". Nosí ji místo kufříku. Má prostě všestranné využití.

Bible pro batolata Bible pro batolata Kris Hirschmann

Hezké obrázky, obsahuje základní příběhy. Desky jsou pevné a zároveň měkké. Zatím vydržela veškeré zacházení.

O kuřátku ze dvorečku O kuřátku ze dvorečku Vladimíra Vopičková

Klasická otáčečka s hezkými obrázky. A když už nebaví čtení, tak slouží jako chodníček, nebo jako hradba.

Zlatý klíček Zlatý klíček Marie Sirůčková

Krásné říkanky pro procvičování řeči.

Náš dvůr - kůň Náš dvůr - kůň Jiřina Lockerová

Klasické otáčecí reporelo. Úplný základ poznávání zvířátek. Frčí už druhou generaci. Už je vážně moc slepovaná, ale snad vydrží i tu třetí generaci, které ji brzy předáme.

24.03.2021 4 z 5

Jelikož máme doma Justýnku, tak tato kniha u nás nesměla chybět. Byl to krásný dárek ke křtinám a čteme ji asi od jednoho roku. Stále frčí. asi proto, že fantazie u nás nikdy nechybí :-)

Poldík a Pavlík Poldík a Pavlík Christian Jeremies

Obrázky zaplňují naprosto celý prostor papíru. Textu je zde zcela minimum. Variabilitě úkolů se meze nekladou - od spočítej tučňáky po najdi děti na obrázku berušku. Knyha je fakt crazy.

Cíl mise: Planeta Země Cíl mise: Planeta Země Jo Nelson

Krásná encyklopedie pro malošky. Sice je tenká, ale obsahuje to nejdůležitější a je to dobře vysvětleno. Oboustraný plakát se nám moc líbil. Určitě využijeme stranu s mapou světa.

15.03.2021 5 z 5

Malý vědec : kompas z jehly a 60 domácích experimentů Malý vědec : kompas z jehly a 60 domácích experimentů Tomislav Senćanski

Kniha má několik dalších variant. Především je rozdělena do jednotlivých sekcí - pohyb, setrvačnost, světlo, zvuk.... Pokusy jsou jednoduše popsány a doplněny obrázky. Vždy vše vysvětleno, včetně výsledku pokusu. Lze provádět doma, ale rozhodně super inspirace i do fyziky.

15.03.2021 5 z 5

Pan Brambora a jeho kamarádi - Na cestě do Evropy a do vašich bříšek Pan Brambora a jeho kamarádi - Na cestě do Evropy a do vašich bříšek Markéta Hrubešová

Libil se nám nápad příběhu zeleniny a jejího příběhu - jak jsem se dostala k vám do Evropy. Kniha je obohacena o recepty. Nějak naši tříletou přestane po pár kapitolách bavit. Už se těší až něco uvaříme. Musí do toho ještě dorůst.

Má nejmilejší zvířátka na dvoře Má nejmilejší zvířátka na dvoře Dana Winklerová

Krásná vyobrazení základních domácích zvířat, která jsou obohacena o krátký text. Zvířata spolu jakoby mluví, nebo hovoří se čtenářem, aby řekla něco o sobě a o vedlejším obrázku.

Kniha říkadel Kniha říkadel Josef Lada

Klasická Ladovská záležitost. Myslím si, že od Josefa Lady se dají pořídit hezčí knížky. Stravitelnější říkadla pro děti.

Kolo kolo mlýnské Kolo kolo mlýnské Josef Štefan Kubín

Převážně známé básničky a říkanky pro děti. První písmeno z textu je zvětšeno vedle textu a barevně vyobrazeno. Na protilehlé straně je vždy rébus (čtení s vynechaným textem nahrazeným obrázkem).