Pan Brambora a jeho kamarádi - Na cestě do Evropy a do vašich bříšek

Pan Brambora a jeho kamarádi - Na cestě do Evropy a do vašich bříšek https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328822/bmid_pan-brambora-a-jeho-kamaradi-na-ces-53F-328822.jpg 4 12 7

Vydejte se na plavbu s kulaťoučkým panem Bramborou a jeho kumpány – panem Rajčetem, Rošťandou Slunečnicí, paní Kukuřicí a nerozlučnou dvojkou slečnou Vanilkou a Bobem Kakaovým – a dočtěte se o tom, odkud vlastně pocházejí plodiny, se kterými se běžně setkáváme na talířích. I samotní exotičtí spolucestující budou vykulení, kam až je vítr budoucnosti zavane! A doplují až do vašich bříšek, protože součástí téhle knižní plavby jsou i recepty z plodin, se kterými se seznámíte. Kniha potěší celou rodinu – ti nejmenší najdou zalíbení v kamarádském příběhu z podpalubí, starší sourozenci se dozvědí zajímavosti z historie a rodiče či prarodiče se mohou potěšit společným kuchtěním se svými ratolestmi.... celý text

Daněla
15.03.2021 4 z 5

Libil se nám nápad příběhu zeleniny a jejího příběhu - jak jsem se dostala k vám do Evropy. Kniha je obohacena o recepty. Nějak naši tříletou přestane po pár kapitolách bavit. Už se těší až něco uvaříme. Musí do toho ještě dorůst.

haki34
23.04.2020 4 z 5

z knižního veletrhu v Ostravě..líbil se mi nápad, obrázky a recepty...teď dočteno na střídačku s dětmi, které příběh zaujal a už jsou nažhavené na recepty (8 a 10let)
za mě : uppoutají již zmíněné barevné ilustrace, místy komiksového charakteru. Text - kde mluví samotné zelenina a ovoce, jsou takové "vatózní" se špičkováním jednotlivých hrdinů, kde se nám postupně představují, ale dětem se to hodně líbilo..vše, co je pro zeleninu podstatné (co kde kdy a jak), je pak na konci každé kapitolky stručně, krátce a výstižně shrnuto v několika větách - ideální na zpakování si, co jsme z toho špičkování pochytili....
a pak následují tématické recepty, přizpůsobné dětem, v naprosté většině nutný minimálně dozor dospěláka, ale často i asistence - to nám ale vůbec nevadí...těšíme se na realizaci ! na začátek je v plánu kukuřicová polévka a muffiny, a dále se uvidí :D
Takže shrnu : děti se dozví, co za ovoce a zelenina k nám připluli z nového světa..a třeba se víc nadchnou i pro pomoc a seberealizaci v kuchyni :D
já - i dle nadšení dětí - doporučuji.

martinkaLLL
31.01.2020 4 z 5

Pěkné příběhy, bavily mě i syna. A recepty jsou příjemný bonus, který doprovází příběhy.

lushi
03.06.2019 5 z 5

Zábavná, roztomilá, poutavá a poučná. Já miluju brambory, takže kniha si mě získala už svým názvem. Ale kromě brambor jsem se dozvěděla zajímavosti i o rajčatech, kukuřici, slunečnici, vanilce a kakau. Recepty jsem nezkoušela, nicméně všechny byly jednoduché a nenáročné na suroviny, takže ideální na vaření s dětmi. Nebo jen tak pro sebe :)
Jediné, co bych autorce vytkla, je zahrnování konkrétně "maminky" do vaření / pečení. Ne každé dítě vyrůstá s mámou, ne všechny mámy vaří / pečou. Jde o zbytečné vkládání stereotypů do dětských myslí nebo i bolestivé téma...

Bebečko108
02.03.2019

Fakt mě to nebavilo

lenisko
29.01.2019 4 z 5

Příběh o panu Bramborovi a jeho přátelích se mně i dětem líbí. Zvláště oceňuji to, že kniha dětem přibližuje význam těchto potravin a jejich zajímavou historii. Ale nejvíce jsme byli nadšeni z receptů a krásných obrázků. Recepty jsou jednoduché, zdravé a moc dobré. Děti jsou nadšené. Rádi knihou listují a vybírají si podle ní jídlo, na které mají zrovna chuť. A to mě těší.

Díky za knihu a krásné věnování.

marketa9252
05.05.2018 5 z 5

Nádherně popsané příběhy našeho jídelníčku. I recepty chutné.

mořeplavba brambory potraviny pro děti od 6 let kuchařské recepty

2017  87%Pan Brambora a jeho kamarádi - Na cestě do Evropy a do vašich bříšek