Daněla Daněla komentáře u knih

Vaše dítě ve věku od 1 do 3 let Vaše dítě ve věku od 1 do 3 let Anne Bacus

Kniha poskytuje perfektní přehled úskalý vymezeného období. Jedná se o odbornou publikaci, takže kdo je zvyklý číst spíše populárně naučnou, bude zklamán. Kniha obsahuje také možné návody řešení. Velmi povedená práce. Škoda, že jsem se k ní dostala tak dlouho:-)

17.02.2021 4 z 5

Máme doma gorilu Máme doma gorilu Jan Vodňanský

Knížka má veselé a zajímavé obrázky, které vtipně doplňují básničky.

17.02.2021 3 z 5

Štaflík a Špagetka Štaflík a Špagetka Alena Munková

Super knížka s úkoly pro malé zvědavce. Počítání, hledání barev. Dcera ji miluje.

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Skvělá kniha s úkoly na tvrdém papíře s klasickými ilustracemi. Dcera ji naprosto miluje a je to nejčastější kniha před spaním spolu s dalším dílem Štaflík a Špagetka.

Počítání Počítání Aino-Maija Metsola

Knížka nás moc zklamala. Obrázky mají zcela divné proporce. Je zde sice mnoho okének k otvírání/objevování, ale tex odvádí spíše pozornost. Nejdříve upozorní na něco na obrázku a pak přijde otázka na počítání, která se třeba obrázku ani netýká, ale je třeba hledat po celé stránce.

08.12.2020 1 z 5

Poznáváme tvary Poznáváme tvary neznámý - neuveden

Kolečko, čtverec, obdélník, trojůhelník a hvězdička. Vhodně zvolené obrázky věcí, se kterými se dítě běžně setkává.

08.12.2020 4 z 5

Co je velké, co je malé? Co je lehké, co je těžké? Co je velké, co je malé? Co je lehké, co je těžké? Vlasta Švejdová

Krásné leporelo se základními protiklady a obrázky jako u paní doktorky, když jsem byla malá. Prostě klasika :-)

Rok v lese Rok v lese Petra Bartíková

Krásně zpracovaná knížka o ročním cyklu života v lese. Kniha je rozdělena jednak na 4 roční období, tak ještě podle měsíců. Začíná tedy jarem( březnem). Obsahuje také nápady na hry a návody. Má i odrývací okénka a vložené harmoniky například pro poznávání listů, nebo stop.

08.12.2020 5 z 5

Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček Milada Motlová

Máme vydání 2006. Kniha obsahuje krásné pohádky, říkanky i hádanky. Nekteré jsou trochu krkolomné - prostě sebrané, původní. Na konci jsou koledy jak na Vánoce tak Velikonoce. Dcera má moc ráda, když ji čteme před spaním.

Najdi můj domeček Najdi můj domeček Antonín Šplíchal

Máme jinou přední stranu - tisk 2019, ale jinak je stejná. Hezké obrázky, tvrdý papír - stejně jako u ostatních dílů z této edice.

Najdi moji rodinu Najdi moji rodinu Antonín Šplíchal

Pěkná otáčecí knížka pro malé děti. Hezké obrázky, tvrdý karton, který něco vydrží. Máme novou verzi z 2019.

Najdi moji mámu Najdi moji mámu Antonín Šplíchal

Hezké obrázky a tvrdý kartonový papír - máme dotisk s jinou přední stranou z roku 2019, ale princip je stejný. Vyšlo i několik dalších dílů.

Tajemná Ostrava Tajemná Ostrava Lucie Seifertová

Krásné leporelo, ale spíše pro větší děti. Perfektně stručné shrnutí dějin města. Moc rádi si ji prohlížíme před spaním.

Voliéra Voliéra Richard Merritt

Krásná práce. Kvalitní papír. Obrázky jsou sytě předtištěné a rozdělené do velmi jemného vzoru - no prostě peří. Ideální vzory na ponoření se do malování.

08.12.2020 5 z 5

Královské zahrady v Kew - Omalovánky rozkvetlých květin Královské zahrady v Kew - Omalovánky rozkvetlých květin neznámý - neuveden

Krásné a velmi náročné omalovánky - pokud se chcete držet předlohy. Jemné odstíny barev a citlivé přecházení mezi nimi. Jen papír by mohl být lepší.

Zeměplošské omalovánky Zeměplošské omalovánky Paul Kidby

Krásné omalovánky, několik předloh pro inspiraci a úryvky textů. Kvalitní papír. Maximální spokojenost.

08.12.2020 5 z 5

Vybarvujte kreativně Vybarvujte kreativně kolektiv autorů

Nevím jestli první díl, nebo pokračování od Vybarvujte pečlivě, ale kniha je obdobná: Omalovánky jsou hezky zpracované. Ovsahují jak jednoduché, tak jemné a složité vzory. Papír je průměrný. Vždy potištěná jen jedna strana listu. Na každém je naznačena čára na odstřihnutí, takže si snadno odendáte list, který vymalujete, nebo vymalujete a snadno odstřihnete, aby nepřekážel při dalším malování.

08.12.2020 4 z 5

Vybarvujte pečlivě Vybarvujte pečlivě kolektiv autorů

Nevím jestli první díl, nebo pokračování od Vybarvujte kreativně, ale kniha je obdobná: Omalovánky jsou hezky zpracované. Ovsahují jak jednoduché, tak jemné a složité vzory. Papír je průměrný. Vždy potištěná jen jedna strana listu. Na každém je naznačena čára na odstřihnutí, takže si snadno odendáte list, který vymalujete, nebo vymalujete a snadno odstřihnete, aby nepřekážel při dalším malování.

Vintage omalovánky Vintage omalovánky neznámý - neuveden

Kvalitní papír a moc hezké obrázky opakujícího se vzoru. Vždy obrázek na jendé stránce a zadní strana listu je prázdná, takže nevadí, když se papír například propíše fixem. Kniha je vážně dost tlustá, takže chvíli vydrží. Předlohy jsou jak jednoduché, tak složité a jemné vzory. Velká spokojensot.

08.12.2020

Uklidňující flóra: čarovné australské květy Uklidňující flóra: čarovné australské květy Cheralyn Darcey

Krásné obrázky. Některé jsou jednoduch, jiné složitější. Sneslo by to vyšší gramáž papíru. Vždy jedna strana obsahuje citát a ta protější omalovánku.

05.12.2020