Dana7746 Dana7746 komentáře u knih

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Dnes tato kniha působí spíše jako úsměvný relikt.

10.03.2021

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Klasika, která nezklame. Jednoduchý jazyk, který všem dokáže vyvolat neskutečné napětí.

10.03.2021 5 z 5

Morana Mařena Morana Mařena H:o)nza Vojtko (p)

Velice originální příběh, místy až moc, ale dá se to unést, protože je zakotven v českém folkloru a tím vystupuje z řady. Líbilo.

05.03.2021 5 z 5

Řeka s rozpuštěnými vlasy Řeka s rozpuštěnými vlasy Jan Vojtko

Nádherná kniha, Honza Vojtko prostě umí. A ilustrace jsou velice neobvyklé a o to více příjemné. Pěkný počin.

05.03.2021 5 z 5

Andělské poselství Andělské poselství Lorna Byrne

Od Lorny Byrne stačí přečíst jednu knihu a tato to není. Pořád opakující se doporučení a new age rady pro lepší život. Ve velké většině odtržené od lidského prožívání, a celkově vede k viktimizaci obětí. Za mě ne.

02.03.2021 3 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Tentokrát trochu bez napětí, ale dá se. Popis prostředí je docela autentický a zachraňuje to.

02.03.2021

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Byla jsem trochu zklamaná, děj se odvíjel šablonovitě, postavy ploché, o ničem.

02.03.2021 3 z 5

Buddhovy pohádky na dobrou noc Buddhovy pohádky na dobrou noc Nagaraja Dharmachari

Buddhovy pohádky jsem dostala doporučené, že jsou podobný styl jako Indigové pohádky, ale tady jsem tedy zklamaná. Příběhy jsou sice na první pohled oduchovnělé a poselstvím, ale to z toho čouhá jako sláma z bot, nemá to vtip ani pořádnou zápletku. A počítačové ilustrace jsou studené a bez nějaké pořádné emoce. Pro nás tedy zklamání.

25.02.2021 1 z 5

Pohádky o princeznách Pohádky o princeznách kolektiv autorů

Příběhy páté přes deváté, kniha bez konzistence, jen založená na líbivosti princezen pro holčičky.

25.02.2021 3 z 5

Andělské pohádky na dobrou noc Andělské pohádky na dobrou noc Karen Wallace

Zklamání, celkově mi přijde, že kniha vyváří z už mnohokrát řečeného a jen se veze na vlně tzv. duchovních pohádek. Příběhy jsou nedotažené a ilustrace takové studené a bez ducha.

25.02.2021 2 z 5

Zimní zahrada Zimní zahrada Monika Zgustová

Nádherná knížka, autorka používá jazyk lehce, barvitě a přitom velice silně, úplně si nás ochočí.

23.02.2021 5 z 5

Milion melounů Milion melounů Daniela Fischerová

Hravé, veselé, vtipné. Hra se slovy par excellence.

22.02.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pěkná kniha, ale taková trochu mechanická, nic tam nevybočí, nic tam zas tak nepřekvapí, prostě průřez určitou dobou na pozadí několika postav. Jsem sice normálně plačka, ale tady mě ani ten konec moc nedojal, prostě bez emocí.

22.02.2021 4 z 5

Podivné historky ze života Podivné historky ze života Arnošt Goldflam

A. Goldflam má svébytný humor a kdo mu holduje, v této knize si užije.

22.02.2021 5 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Česká klasika, kterou by měl každý znát.

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Za začátku jsem byla dost na rozpacích, podle anotace jsem čekala něco úplně jiného. Označení román se dle mého nehodí a jenom mate čtenáře. Je to spíše emocionální ponoření, hra se slovy, svoboda v knize.

21.02.2021 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Čtivá a napínavá.

Tajemný diamant Tajemný diamant Noah Gordon

Nádherný román od skvělého vypravěče, kde se prolíná několik rovin, náboženské, historické a to vše vyprávěno krásným jazykem.

Úvod do integrální jógy Úvod do integrální jógy Eduard Tomáš

Eduard Tomáš je prostě klasika. Hluboké poznatky, které dnes v jogovém mainstreamu často chybí.

18.02.2021 5 z 5

Malej NY Malej NY Přemysl Krejčík

Překvapivě dobrý počin, pro člověk jako já, kterému hip hop spíš leze na nervy, kniha otevírá zajímavých způsobem oči.

18.02.2021 5 z 5