Podivné historky ze života

Podivné historky ze života https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396231/bmid_podivne-historky-ze-zivota-mCH-396231.jpg 3 14 5

Od severního polárního kruhu přes moravskou megapoli až po království Tropikálů Přímořských, krajinami falešných proroků, rozumbradiček a uplakaných starců, tudy nás proveze vypravěč Arnošt Goldflam. Dvacítka jeho povídek, které ilustracemi doprovází autorova žena Petra, je barvitá jako prvomájový alegorický vůz. Když si jej však prohlédneme zblízka, poznáme, že za rozjásanými kulisami kraluje horor a figury z papírmaše jsou posmutnělé v předtuše zániku. Jak Vy tam bydlíte? Máte baráky z ledových kostek sestavený, iglú? Nebo co máte? A kde bych bydlela já? Nebo mám vzít stan, jak my říkáme — čum? A čím se stravujete? Chodíte na lov? Žijou tam u Vás tuleni nebo sledi a je jich dost pro všechny? A jak je to s medvědama?... celý text

Povídky Literatura česká
Vydáno: , Větrné mlýny

Podivné historky ze života , 2018

Aliii
14.02.2022 2 z 5

Moc se mi líbila různorodost povídek a autorovo vidění reality.
U povídek ze života, byť podivných, bych však nečekala tolik bizarnosti.
Nelíbily se mi ani ilustrace, které až na několik málo výjimek působily vyloženě depresivně.

Dana7746
22.02.2021 5 z 5

A. Goldflam má svébytný humor a kdo mu holduje, v této knize si užije.

kilometr
10.07.2019 2 z 5

Opravdu velmi podivné povídky.Vybrat tu nejpodivnější,bych si však netroufl.40%.

xxtom
12.03.2019 3 z 5

Osobité povídky od pana Goldflama. Některé k zamyšlení, některé spíše strach nahánějící.

gimli35
08.02.2019 4 z 5

Goldflamův styl vyprávění mi velice dobře sedl, kniha se čte opravdu lehce a svižně. Jednotlivé povídky jsou, jak už to bývá, trochu nevyvážené; výborné a nápadité (Pořádkumilovný Vilík, Krtinec, Proměna, Zmatení času) se střídají s těmi opravdu bizarními a pro mě poněkud nepochopitelnými (O jednom králi, Divné ráno, Aneanekdoty). Jako celek jsou ovšem Podivné historky ze života příjemným (byť v druhém plánu mnohdy neveselým, jak upozorňuje anotace) čtením. A poslední povídka Zatím... je vtipná, dojemá, mrazivá a lidská zároveň - výborná tečka za povedenou knihou.