dagmar7028 dagmar7028 komentáře u knih

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

(SPOILER) Zvláštní kniha - četla se mi trochu těžko kvůli dlouhým psychologickým pasážím. Tam jsem si vždy říkala - asi to nedočtu. Ale ta kniha mě něčím držela a nepustila. Chtěla jsem vědět, jak to dopadne s rodinou Moralesových, co se stane se Simonopiem a Francescem... Škoda, že ten příběh neměl úplně šťastný konec. Stále přemýšlím, co bylo to, co mě u knihy drželo, jak se to autorce podařilo...

21.08.2023 3 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Wow, neuvěřitelné čtení. Vůbec jsem se od něj nedokázala odtrhnout. Několik dějových linií, stále hlouběji a hlouběji se noříte do tajemství, naprosto úžasně vykreslené postavy. Četla jsem to s mapou Barcelony a hledala místa, kde se děj odehrává (takhle čtu většinu knih).
Už mám v knihovně objednaný další díl tetralogie a nemůžu se dočkat. To zase bude pročtených nocí!! Nebo že bych si vzala dovolenou? :-D

21.08.2023 5 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Už je to hodně dlouho, co mi bylo 9 let (viz pro děti od 9 let :-)), ale protože jsem v dětství přečetla snad všechno dobrodružné, co bylo dosažitelné, začala jsem číst Prašinské příběhy s ostražitým očekáváním. ...a byla jsem nadšená!! Úplně mě to vtáhlo do děje a moje fantazie se rozběhla na plné obrátky. Strhující příběh napsaný tak, že čtení nelze (nebo jen s ooobrovským přemáháním) přerušit. Moc děkuji autorovi, protože mi chvíli zase bylo -náct let a s hrdiny trilogie jsem prožila úžasná dobrodružství.

12.05.2021 4 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Jen těžko se prokousávám textem. Je prošpikovaný staročeskými výrazy, které nejsou vysvětleny, takže chvílemi vůbec nevím, o co jde :-( Např. "Byla nacpaná do rudého sametu s nízkým heninem se zavidím na hlavě. Jenže to vypadalo jako by měla kolčí helm s fanfrnochem." Netuším, jak si tu ženu představit...

27.03.2020 1 z 5

Faraon Faraon Wilbur Smith

Jsem neskutečně zklamaná. Je to naprosto nejhorší, co W.Smith napsal. Četla jsem od ně všechno s velkým nadšením, ale Faraon je neskutečná slátanina. Autor vůbec nerespektuje dobové reálie ani "atmosféru" starověkého Egypta, tak jak to dělal v minulých dílech. Ani dějová linka za nic nestojí - ale dokonalá předloha pro sladkobolnou telenovelu :-(

02.01.2018 2 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Všechny ostatní jeho knihy jsou fajn, tohle mě dost zklamalo - nudné čtení, ani jsem to nedočetla.

29.09.2017 3 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Knihu v tak otřesném překladu jsem ještě nečetla. Věty bez přísudku a beze smyslu, dlouhá souvětí poskládaná naprosto nesmyslně, anglický slovosled - nepřekládala to paní překladatelka google translátorem??? Některá několikařádková souvětí je třeba číst několikrát, ale stejně nepochopíte jejich smysl.
Škoda, kniha je zajímavá, i když na úroveň knih Dana Brownem bych ji nepřiřazovala. Tady je děj často příliš rozvleklý a ztrácí spád. Uvidíme, jestli další díly této série budou alespoň lépe přeložené, jinak nezbude, než sáhnout po originále.

29.09.2017 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nejdřív mě ten starý bručoun příšerně štval, protiva jeden. A najednou jsem zjistila, že ho mám vlastně ráda. Překvapilo mě to. Jak se to přihodilo? Jak to autor dokázal, že si člověk ani nevšimne, že se vztah čtenáře k jeho hrdinovi změní?
Líbily se mi i další knihy F.Backmana, ale Ove byl první!!

14.07.2016 5 z 5

Jsem hodně zklamaná. Musela jsem vynaložit hodně energie, abych Zabijáka dočetla. Staříkovi nesahá ani po kotníky.

14.07.2016 2 z 5