Daffodila Daffodila komentáře u knih

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Mé první setkání s ruským autorem. Kniha se mi líbila, překvapivě se to četlo velmi dobře.

24.11.2013 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Jedna z nejkrásnějších knih. Síla lásky tohoto příběhu mi vždy vhání zvláštní pocit do duše a slzy do očí. Díky této knize jsem se do autora "zamilovala". Tedy do jeho stylu psaní.

24.11.2013 5 z 5

Půlnoc je osamělé místo Půlnoc je osamělé místo Barbara Erskine

Povedená kniha, když jsem ji četla doma na vsi, sama a kolem půlnoci, občas jsem cítila lehce ledový závan kolem krku. Bravurně smíšený příběh minulosti a přítomnosti. I když mě osobně trochu zklamalo, s kým Kate nakonec zůstala.

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Knihu jsem četla na základě filmu. Nepřinesla toho moc nového, ale byla velmi čtivá a mně se líbila. I když absence Gerarda Butlera knize trochu ubrala (ano, občas se ve mně probudí puberťačka).

Petr Pan Petr Pan James Matthew Barrie

Taky jsem nikdy nechtěla vyrůst. Pro mě milá dětská knížka. Byť byl Petr pěkný náfuka.

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Velmi popisná kniha. Avšak kupodivu zajímavě popisná. Kolikrát mě to přimělo k zamyšlení, jaké by t bylo, mít takový čichový dar. Nebo prokletí?

23.11.2013 4 z 5

Rodinný ústav: rodinný tragikomiks Rodinný ústav: rodinný tragikomiks Alison Bechdel

Nejsem moc "komiksová", ale u tohohle díla jsem se vážně bavila!

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Velmi působivé dílo! Psané lehce, čtivě, zajímavě. Pro mě úžasný zážitek!

Vítr dálek Vítr dálek Sergio Bambarén

Knížku jsem dostala jako dárek od své kamarádky, která mi "chtěla otevřít oči". A vlastně to knížečka i splnila. Jde o krátké dílko, plné zajímavých a inspirativních citací lidí, kteří se nechtěli spokojit s životem, který jim diktuje společnost. Tahle knížka mi vždy dokáže dodat opar optimismu, když se cítím bídně a mám pocit, že nic nejde a nikdy nepůjde.

Zloději labutí Zloději labutí Elizabeth Kostova

Knížku jsem sehnala ve výprodeji. Moc se mi tohle dílko líbilo - pro mě čtivé, příběh zajímavý. Impresionisté a umění mi sedlo (mám impresionisty velmi ráda, tudíž jsem se v knize cítila "jako doma"), vhled do dob dávných díky dopisům. Za mě obrovské nadšení.