dpxcz dpxcz komentáře u knih

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radka Vranková

Povídky psány z pohledu malé holčičky, i proto se mi docela špatně četly. Radůzu mám raději jako písničkářku než jako spisovatelku.

08.03.2016 3 z 5

Na hranicích Nadace Na hranicích Nadace Isaac Asimov

S každým dalším dílem série Nadace je čtivější a čtivější.

07.03.2016 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Velmi čtivé, nemohl jsem se odtrhnout. Samozřejmě jsem celou knihu "šel" s davem.

02.03.2016 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

I přes to, že knihy s městskou hlídkou nemám moc rád, tahle mě náramně bavila.

01.03.2016 5 z 5

Temné znamení Temné znamení František Šmehlík

Kniha se mi do rukou dostala náhodou díky autorovi, který mne sám oslovil a já si řekl, proč nepodpořit mladého autora a knihu si nekoupit/nepřečíst.

Ačkoliv hororové knihy nejsou mým šálkem čaje, kniha byla velmi čtivá a povídky nabíraly na spádu. Jediné, co mne ve čtení rušilo, tak bylo časté používání zdrobnělin a množství chyb, které by určitě odstranila lepší korektura.

Osobně bych vynechal čtvrtou povídku, která se mi moc nelíbila a šestou povídku, která mi přijde příliš brzo ukončená.

Na autorovu prvotinu docela slušný výkon. Pokud by byla nějaká další kniha (raději ne povídková), určitě bych si ji přečetl.

Hodnocení povídek:
5/ Temné znamení - 5/5
6/ Dokonalá pařba - 3/5

26.02.2016 4 z 5

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

Tento díl výborné série o Nadaci mě bavil snad více než předchozí dva a rozhodně byl zatím nejčtivější.

23.02.2016 5 z 5

Muži, co zírají na ženy a dalších 33 povídek z fleku Muži, co zírají na ženy a dalších 33 povídek z fleku Miloš Čermák

Druhá kniha povídek "Z fleku", na kterou přispěli čtenáři v crowdfundingové kampani, obsahuje povídky, které se čtou samy a samozřejme jsou vtipné.

21.02.2016 5 z 5

Valčík na přivítanou a dalších třiatřicet povídek Valčík na přivítanou a dalších třiatřicet povídek Miloš Čermák

Jako ostatní knihy povídek "Z fleku" i tato kniha obsahuje vtipné a čtivé povídky.

21.02.2016 5 z 5

Lovestory ve výtahu a dalších 77 povídek z fleku Lovestory ve výtahu a dalších 77 povídek z fleku Miloš Čermák

Příjemné čtení, vtipné povídky, výborný relax.

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Skvělé pokračování Nadace, tentokráte děj časově tolik neskáče jako v prvním díle a člověk se může sžít s postavami.

Nadace Nadace Isaac Asimov

Kniha mě bavila již jako puberťáka. Díky čtenářské výzvě jsem se k ní znova dostal a vůbec za těch cca 20 let, kdy jsem ji četl prvně, neztratila nic na svém kouzlu. V dnešní době některé věci působní trochu směšně (např. mikrofilm), což se ale rozhodně dá odpustit vzhledem k době, kdy byla kniha prvně publikována.

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Samozřejmě i druhý díl je ve stejném duchu plný akce. Od obou dílů jsem se prostě nemohl odtrhnout, dokud jsem je nedočetl do konce.

07.02.2016 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Kniha nadupaná akcí, která mě nepustila až do konce. Výborný spád, humor... Prostě rozhodně stojí za přečtení...

07.02.2016 5 z 5