cucíno cucíno komentáře u knih

Kroniky Prydainu – kniha první Kroniky Prydainu – kniha první Lloyd Alexander

Hrdina Taran mi přišel jako absolutní antihrdina. Jinak jedna z nejlepších fantasáren co jsem kdy četl.

06.11.2014 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych se u knihy smál nahlas. Bezprostřední důkaz toho, že skandinávci umějí psát skvělé knihy...

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Skvělé povídky. Hlavně Nadaný žák, u té mě opravdu mrazilo (chlapcova naprostá zkaženost), a samozřejmě Vykoupení, která je stejně skvělá jako filmová adaptace.

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Nádherný příběh. Pravda že jsem se ztrácel ve jménech, ale to je účel. Opakováním jmen se opakovaly i vrozené vlastnosti. To mi vzdáleně připomíná Zolovu naturalistickou determinaci. Jinak mě kniha velice nadchla a těším se, až se opět ponořím do Márquezova čarovného světu. Nic než dílo hodné mistrů...

04.11.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

U této knihy je důležité si uvědomit, že Orwell ji napsal jako alegorii na SSSR, na historický vývoj komunismu. Co dodat, na malém prostoru symbolicky vykresleny nejdůležitější dějinné okamžiky bolševismu.

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Nejvíce se mi líbila Balada o snu. Jinak sbírka je typický příklad proletářské poezie. Škoda že Walker umřel tak mladý. Kdo ví jak by se jeho tvorba vyvíjela. Kdyby se dožil roku 1968, tak by určitě změnil názor na proletariát a komunismus. Idea krásná, ale neuskutečnitelná.

03.11.2014 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Nadčasové dílo. Wilde realisticky nastavil zrcadlo soudobé pokrytecké a zkažené společnosti. Popravdě řečeno, jaká je společnost dnes? Vůbec se nedivím, že tehdejší společnost ho za toto dílo nenáviděla.

To To Stephen King

Začátek byl poměrně nudný, ale postupem mě kniha víc a víc pohlcovala a přečetl jsem ji jedním dechem. Opravdový skvost hororové literatury.

03.11.2014 5 z 5

Taky jsem ji četl jako povinnou četbu k maturitě. Dodnes mi z ní naskakuje husí kůže.