Crejzi Crejzi komentáře u knih

Atlantida - civilizace bohů Atlantida - civilizace bohů Vladimír Liška

Málem jsem u toho usnula :-o. Jako takhle - od ostatních knih o Atlantidě se hodně liší v tom, že se jí věnuje opravdu věděcky, včetně evoluce lidstva. Ale zkrátka... nemohla jsem si pomoct, na mě to bylo z nějakého důvodu nudné :-/. Dokážu si však představit, že pro čtenáře, kteří chtějí čistá fakta, je to to pravé :-).

01.10.2023 1 z 5

Moudrost Atlantidy Moudrost Atlantidy Diana Cooper

Hm... No, na začátek bych ráda uvedla, že jsem velký fanoušek Atlantidy, to je také důvod, proč jsem si knihu koupila. Mám z ní dost smíšené pocity. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že je minimálně z poloviny vymyšlená. Protože informace typu: "Do každého kmene se vtělilo 7000 lidí; tedy 84 000 duší do všech kmenů, z nichž přibližně polovina byli muži a polovina ženy. Tito jedinci měli rovněž dvanáctivláknovou DNA." a "Zpočátku nově příchozí Atlanťané obdrželi přístřeší, které se podobalo velkému, hedvábnému stanu, jídlo a základní oblečení. Společně se rozhodli vystavět tábořiště a poté domy s pevnou strukturou." zní zkrátka fantasmagoricky. A takto je napsána celá knížka, dozvíme se přesná procenta čehokoliv, složení jídel, na co lidé mysleli, o čem si povídali, atd. Na konci je čtenář typicky vyzván, aby konal dobro, očistil se od negativních energií, a tak bude "spasen" a více se spojí se svou prastarou DNA. Je to prostě příběhová vyprávěcí kniha. :-)

04.08.2021 2 z 5

Blog za milión Blog za milión Natasha Courtenay-Smith

Když jsem přečetla popis knížky, dost jsem se těšila, že mi pomůže s mým blogem a přinese spoustu nápadů. Bohužel se u mě totálně minula účinkem, jelikož už vlastní blog nějaký ten měsíc mám. Nenechte se však odradit mým nízkým hodnocením, myslím si, že je to super kniha pro úplně začátečníky. Blogerům, kteří tento svět už znají ale téměř nic nedá, nicméně je tam mnoho rozhovorů s úspěšnými blogery, jejichž vyprávění cesty k blogovému úspěchu je zajímavé :-).

15.07.2020 2 z 5

Válka bohů Válka bohů Hartwig Hausdorf

Jsem z téhle knihy trošku rozpačitá. Přečetla jsem jich na toto téma už několik, především od E. Dänikena, takže spoustu věcí řečených v téhle knize, jsem už věděla. Nicméně, pokud jste v tomto nováčky, nenechte se odradit celkem nízkým hodnocením, je to zajímavé a chytlavé čtení :-). Jen se zkrátka nejedná o něco nového, co by nebylo v jiných podobných knihách už řečeno.

03.07.2020 2 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale tahle menší knížka mě hrozně štvala. Rozčilovalo mě, že není dělená na kapitoly. Kdyby neměla skoro 200 stran, tak dobře, ale takhle... Zajímavý mi přišel až konec (cca 10 stran), kdy se Bree vydala do bitvy. Možná je to tím, že nejsem extra fanouškem ságy Stmívání a četla jsem jen první a půlku druhého dílu, ale přijde mi, že to, co je v téhle knize by se krásně hodilo jako doplňková kapitola ve třetím dílu ságy. Za mě jako samostatná kniha zbytečná :-/.

25.03.2018 2 z 5

Zpravodajství Zpravodajství Tomáš Trampota

Kniha, která slouží především k doplnění studia žurnalistiky. Bohužel si neumím představit, že by ji četl běžný čtenář. Využívám ji na VOŠ publicistiky v Praze a nebýt hlubšího rozboru na určených přednáškách, Trampota by mi nedával sebemenší smysl. :-/

02.02.2016 3 z 5

Multimédia - 101 praktických rad Multimédia - 101 praktických rad Chris Lewis

Pro dnešní dobu již celkem zbytečné, ale je to použitelný zdroj pro vyznání se ve stručné historii počítačů & věcí spojených :-). Osobně jsem tuto knížečku využila v seminární práci.

08.12.2015 2 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Naprosto úžasná krátká ponurá báseň/povídka. Zbožňuju tvorbu E.A.Poea a Havran je jeden z jeho skvostů. Opravdu doporučuji. Objevuje se zde výjimečná symbolika.
Doporučuji dvojjazyčnou audio verzi: https://youtu.be/D3mDfnIULvw

22.05.2015 5 z 5

Klíč ke slohu aneb Nerudou snadno... Klíč ke slohu aneb Nerudou snadno... Eva Schneiderová

Naprosto super učebnice :-). A houby jen pro 2. stupeň ZŠ, velmi jsem ji využila při opakování k maturitě. Kniha je vhodná pro ty, kteří se těžko učí a nebaví je to (já :-D), protože je psána "vtipnou" formou a rozhodně nenudí.

21.05.2015 5 z 5

Chytrost nejsou žádné čáry Chytrost nejsou žádné čáry Michal Suchánek

Tuhle knížku jsem si přečetla na základě zvědavosti kvůli Tele Tele a Partičky. Je to opravdu pouze "jednoduchá" kniha na pobavení. Povětšinou se v ní nachází přepisy scén z Tele Tele nebo takové "klišé" vtipy jako Inzeráty, Citáty "slavných", Věty před smrtí... Avšak i když jsou známé, minimálně se pousmějete :-). Velké plus patří scénickým hrám, příběhům a doprovodným fotografiím z rodinných alb RG a MS!

13.05.2015 3 z 5

Stíny strašidel Stíny strašidel Kazumi Jumoto

Knížka, která mě vzala za srdce... poprvé jsem si ji přečetla v jedenácti letech a doteď na ni ráda vzpomínám. Velice věrohodně vyobrazuje lidské city, formou vyprávění od starého pána, který prožil válku, se děti dozvídají o krutosti světa a pomalu si ke starci, ze kterého si zprvu udělali terč "posměchu" vytváří velmi silné citové pouto. Jedna z velmi mála knih, která se mě opravdu dotkla a na konci mi možná i ukápla slza.

26.12.2014 5 z 5

Státní maturita z češtiny v testových otázkách a odpovědích Státní maturita z češtiny v testových otázkách a odpovědích František Kalandra

Naprosto dokonalá ukázková učebnice nových didaktických testů z ČJ! Letos maturuji, a poprvé je zkoušena forma otevřených odpovědí, jediná tato ukázková testovací učebnice je ze "všech" dostatečně vhodná pro přípravu, Doporučuji všem budoucím maturantům!

26.12.2014 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

K této knize jsem se dokopala z důvodu povinné četby... tedy, jedná se o zajímavé dílo, které překvapuje svým extrémním pesimismem. Dost jsem narážela na problém s pochopením některých moravských slov. Samotné čtení pro mě nebylo záživné, ale alespoň jsem se dozvěděla, jak "drsně" to dříve chodilo, jinak mi tato kniha mnoho nepřinesla.

26.12.2014 2 z 5