Stíny strašidel

Stíny strašidel https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5329/bmid_stiny-strasidel-oA2-5329.jpg 4 12 4

Hrdinou příběhu japonské autorky Kazumi Jumotové je chlapec Kijama a jeho dva kamarádi, tlouštík Jamašita a brýlatý podivín Kawabe. Ani Kijama není bez vady. Spolužáci na něj pokřikují okurko, protože je hrozně veliký a hubený, samá ruka, samá noha. Chlapci mají problémy doma i ve škole podobně jako jejich vrstevníci. Jednoho dne se však jejich život změní. Jamašita se vrátí z pohřbu babičky a spolu se svými nerozlučnými kamarády se začne velice zajímat o to, jaké to je, když člověk zemře...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

夏の庭 / Nacu no niwa , 1992

yaoiyuri
03.07.2021 4 z 5

Ideální letně-prázdninová četba. Vcelku jednoduchý příběh tří nerozlučných kamarádů odehrávající se během „toho“ léta, kdy se v chlapcích objeví zárodek chlapů a kdy na svět přestanou hledět jen naivníma dětskýma očima. Zde okořeněný kulisami Japonska, tematikou smrti a poněkud kontroverzní minulostí „dědy“. Ilustrace v knize poněkud zvláštní.

Jinak je zajímavé, jak se z japonské „Letní zahrady“ v angličtině stali „The Friends“ a naše „Stíny strašidel“. :)

*Pájuše*
03.02.2021 2 z 5

Knihu jsem dostala od kamarádky se slovy: "Tahle kniha se musí sdílet."... Nicméně, nespatřuji v ní něco, co bych chtěla sdílet dále já. Nevím proč, ale všichni tři chlapci se mi pletli, příběh mi přišel z nějakého důvodu plytký. Plynul si ve svém tempu, ale nijak vážně mě neohromil. Jediná postava, která mě nejvíce zaujala byl "děda". Asi nejvěrohodnější postava ze všech. Škoda, nějak mě to prostě nechytlo.

f.enjoy69
22.06.2015 3 z 5

Poprvé jsem se s knihou seznámil už před pěknou řádkou let. Konkrétně někdy ve čtvrté třídě mi ji půjčila paní učitelka, již ani nevím proč... Děj i název jsem zapomněl za tu dobu ale zvláštní obrázek na vazbě mi utkvěl v paměti. Hledal jsem knížku, dlouho marně, ale pak čirou náhodou se to povedlo. I po letech je to moc hezký příběh o přátelství, smrti a všedních, prostých radostech ze života.

Crejzi
26.12.2014 5 z 5

Knížka, která mě vzala za srdce... poprvé jsem si ji přečetla v jedenácti letech a doteď na ni ráda vzpomínám. Velice věrohodně vyobrazuje lidské city, formou vyprávění od starého pána, který prožil válku, se děti dozvídají o krutosti světa a pomalu si ke starci, ze kterého si zprvu udělali terč "posměchu" vytváří velmi silné citové pouto. Jedna z velmi mála knih, která se mě opravdu dotkla a na konci mi možná i ukápla slza.

zfilmováno japonská literatura

Autorovy knížky