Colleague Colleague komentáře u knih

Cíl Cíl Eliyahu Moshe Goldratt

Fantastické čtení. Autor založil novou kategorii "milostný román z prostředí výrobní fabriky". Hrozně mi to bavilo, sám jsem pracoval v podobné firmě na pozici, kterou v knize vykonával Lou. Škoda, že jsem to nečetl dřív, třeba jsem mohl také fabriku zachránit, protože nakonec (po mém odchodu) byla prodaná. Důvody neúspěchu román přesně vystihoval.

07.10.2019 5 z 5

Vše o úklidu, občas až s filozofickým přesahem. Mně se to moc líbilo, základní myšlenka je skvělá, leccos jsem se pokusil implementovat.

26.02.2019 5 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Opravdu velmi stručné, ale leckdy může pomoct.

Cizinec Cizinec Albert Camus

Ty hlavní myšlenky o kterých se kritika tak pochvalně vyjadřuje mi nějak minuly. Nepřišlo mi to nikterak zajímavé čtení.

06.01.2019 1 z 5

Čtyřhodinové tělo Čtyřhodinové tělo Timothy Ferriss

Pěkné, často ale techniky popsané velmi povrchně, chce to brát jako souhrnný návod všeho možného, z toho si vybrat co člověka zajímá a to si donastudovat jinde.

06.01.2019 4 z 5

Velmi dobrá kniha pro lidi, kteří o osobních financích nic nečetli a chtěli by něčím začít. Je psaná velmi jednoduše. Pak je ale potřeba postupně přejít na náročnější četbu.

06.01.2019 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Mám hrozně rád Dostojevského, tak jsem si myslel, že i tohle bude zajímavé, bohužel mi to nesedlo.

06.01.2019 1 z 5

Jak pracuje váš mozek Jak pracuje váš mozek David Rock

Velmi zajímavá kniha, člověk si poté leccos uvědomí a ví, že to není tím, že je starej nebo blbej, ale že na ten svůj mozek jde prostě špatně.

06.01.2019 5 z 5

Milionář Milionář Tommy Jaud

Louskal jsem to v němčině strašně dlouho, ale bavilo mi to. Často jsem se i z plna hrdla zasmál.

Úplný idiot Úplný idiot Tommy Jaud

Skvělá knížka na výuku němčiny. Trvalo to než jsem to přelouskal, ale člověk se i občas zasměje.

06.01.2019 3 z 5

Curyšské axiomy Curyšské axiomy Max Gunther

Tutu knihu jsem vzal do ruky díky zajímavě znějícímu názvu "Curyšské axiomy" a ačkoli jsem od ní nic nečekal, hodnotím ji jako jednu z nejlepších knih o investování. Není to kniha, která by jako např. Inteligentní investor poskytovala návody jaké akcie vybrat, je to spíš taková filosofie úspěšného spekulanta, popisuje základní chyby lidí vystavujících se riziku akciového trhu, forexu, pokeru nebo částečně i rulety.

28.11.2018 5 z 5

Inteligentní investor Inteligentní investor Benjamin Graham

Kniha vysvětlující podstatu investování. Povinná četba pro všechny value investory.

12.02.2018 5 z 5

Projektový management Projektový management Alena Svozilová

Absolutní katastrofa, vystudoval jsem projektový management na ZČU a tohle jsme museli číst. Snůška teoretických žvástů, člověk nepochopí nic.

12.02.2018 odpad!