Curyšské axiomy

Kniha je překladem populárního světového bestselleru The Zurich Axioms. Autor, Max Gunther, patřící do rodiny švýcarských finančníků, která se investováním na finančních trzích již desítky let aktivně zabývá, v ní poprvé shrnul legendární pravidla curyšských axiomů v písemné podobě a nabídl je tak i laické veřejnosti. Jedná se o souhrn určité filosofie, kterou se špičkoví bankéři ve své profesi řídí. Ve dvanácti velmi zajímavě a čtivě popsaných axiomech budete moci sami na vlastní kůži pocítit, jakým směrem se myšlení těchto lidí ubírá a jakými pravidly se řídí ve svém rozhodování přední švýcarští bankéři a investoři....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115110/curysske-axiomy-115110.png 49

The Zurich Axioms (1985)

Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno:, Impossible

Kniha Curyšské axiomy

Colleague
28.11.2018

Tutu knihu jsem vzal do ruky díky zajímavě znějícímu názvu "Curyšské axiomy" a ačkoli jsem od ní nic nečekal, hodnotím ji jako jednu z nejlepších knih o investování. Není to kniha, která by jako např. Inteligentní investor poskytovala návody jaké akcie vybrat, je to spíš taková filosofie úspěšného spekulanta, popisuje základní chyby lidí vystavujících se riziku akciového trhu, forexu, pokeru nebo částečně i rulety.

Lukaj
19.03.2012

Kniha uvádí základní principy vedoucí k úspěchu v komplikovaném světě financí a spekulace. Spíše než konkrétní návod, obsahuje fundamentální pravidla, kterými by se měl člověk řídit, pokud se rozhodne rozmnožit své jmění prostřednictvím investic. Jednoznačně nejlepší odborná kniha (zde jsem na pochybách, zda-li se Curyšské axiomy dají označit za odbornou knihu) s finanční a spekulační tématikou, kterou jsem četl.

Autor knihy

Max Gunther