Čokoláda Čokoláda komentáře u knih

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Moc milé čtení, roztomilý příběh pro děti o pavoučkovi a jeho kamarádce kukačce z hodin.
Jednou zachránila kukačka svého kamaráda před zlodějem a potom se pavouček vydal ze všech svých drobných sil, aby pomohl kukačce odletět do bezpečí. Moc hezký příběh o kamarádství, pěkné poučení pro děti. Přála bych všem malým čtenářům co nejvíc podobných knížek, aby pro ně další čtení bylo potěšením.

07.09.2022 5 z 5

Případ G Případ G Håkan Nesser

Čtivě napsaná detektivka, ale rozvleklá, policie ve vyšetřování vraždy po celý děj jen málo pokročí, pouze na posledních stránkách sám pachatel objasní celý příběh.

22.07.2022 4 z 5

Nikomu nevěř! Nikomu nevěř! Kateřina Kvapilová

Nic hodnotného nepřinášející, naivní, podprůměrné dílo.

29.05.2022 1 z 5

Neunikneš Neunikneš Christina Larsson

Čtivá detektivka s napínavým dějem a se sympatickou policejní komisařkou.

27.05.2022 5 z 5

Vnitřní moudrost Vnitřní moudrost Louise L. Hay

Drobná knížečka, její čtení potěší, povzbudí, povede na cestě k šťastnějšímu, klidnějšímu, vyrovnanějšímu životu.

27.05.2022 5 z 5

Stella - O sobě (Život je jiné jeviště) Stella - O sobě (Život je jiné jeviště) Stella Zázvorková

Hezky, čtivě, přehledně napsaná biografie oblíbené a výborné herečky Stelly Zázvorkové doplněná mnoha fotografiemi z její umělecké činnosti i záběry ze soukromých setkání. Jsem ráda, že mám tuto knihu ve své sbírce životopisů známých osobností. Čtení mě moc bavilo i poučilo o tom, co je v životě pro člověka opravdu důležité.

08.05.2022 5 z 5

Muž nebo žena? Muž nebo žena? Zdeňka Jordánová

Obdivuji moudrost paní Jordánové. Všechno, o čem píše, se mi zdá logické a srozumitelné. Podobnými zážitky, o kterých se kniha zmiňuje, jsem také prošla. Rady paní spisovatelky na řešení podobných situací pomáhají. Vysvětlují příčiny vzniku konfliktů a nabízejí pomoc při hledání klidné, vyrovnané a rozumné cesty životem.

24.04.2022 5 z 5

Láska Láska Zdeňka Jordánová

Krásná knížka, která nám má pomoci, aby se nám společně žilo líp.

21.04.2022 5 z 5

Děti z boudy Děti z boudy Josef Kožíšek

Moc hezké čtení pro nejmenší čtenáře, ale četba potěší i dospělého. Tahle knížka se výborně hodí k předčítání dětem na dobrou noc. Poučí, jak se chovat k domácím zvířátkům, jak utěšit mladšího sourozence, jak přivítat na svět nové děťátko.
Knížku krásně doplňují ilustrace Miloše Nesvadby, ten dětem vždycky dobře rozuměl.

08.04.2022 5 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Jsou detektivky, které jsou napsané svižněji, napínavěji, čtivěji. Začátek mne zaujal, ale odradil dlouhý úvod, dále jen pár velmi drobných informací, že navštívené území bude mít svoje skryté tajemství a věčná nerozhodnost hlavní hrdinky, jestli má s novým přítelem navázat pevnější pouto. Také nelogické jednání hrdinky - neřekne příteli, který ji tu navštěvuje, jak velké nebezpečí mu zde hrozí.

05.04.2022 2 z 5

Rozcouraná duše Rozcouraná duše Marcela Mlynářová

Ráda čtu knížky Marcely Mlynářové, umí si život užívat a poutavě a vtipně zde popisuje své cestovatelské zážitky.

17.03.2022 5 z 5

Divoký kvet Divoký kvet Drew Barrymore

Nejvíce mě zaujala informace, že úřady autorku - tehdy čtrnáctiletou dívku - zplnoletnily.
Z důvodu, že její vlastní matka se o ni nedokázala postarat. To sice pro ni znamenalo zbavit se žití v domácnosti vlastní matky, ale na druhé straně si musela obstarat vlastní bydlení a práci, aby se uživila. Myslím, že v tomto případě se matka zbavila závazku, o který nestála, ale i stát se takto zbavil povinnosti se o nedospělou opuštěnou dívku lépe postarat.

06.02.2022 4 z 5

Život naruby Život naruby Demi Moore

Upřímně napsaná kniha. Herečka ze svého soukromí snad nezatajila nic. Nezodpovědní rodiče, nespolehliví partneři, neměla to v životě jednoduché. Poctivě se připravovala na každou filmovou roli, sama sebe trápila pochybami, jestli je ve své práci dobrá, nebyla sama se sebou nikdy spokojená. Ráda vyhledávám a čtu životopisy. Tahle kniha mi ve svém závěru přichystala mnoho zajímavých a moudrých myšlenek - jak odpouštět, jak milovat svou rodinu, ...

03.02.2022 5 z 5

Valčík s babiznou aneb Tu a tam po světě Valčík s babiznou aneb Tu a tam po světě Milan Fridrich

Moc zajímavá cestopisná knížka. Autor seznamuje čtenáře s různými místy, která v zahraničí navštívil. Popisuje typické vlastnosti jednotlivých národů, dozvíme se pár stručných údajů z historie, poznáme kromě známých metropolí i menší nenápadná, ale významná místa, která ovlivnila tvorbu a život proslulých osobností / Michelangelo, ... /.

30.01.2022 5 z 5

Jehlička Jehlička Kazimira Ivanovna Poljakova

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Ráda si prohlížím krásné ilustrace. Krátký příběh můžete číst i nejmladšímu zájemci o pohádky. Seznámí se na obrázcích se zvířátky a určitě mu setkání s touto knížkou udělá radost.

13.01.2022 5 z 5

Oceán Oceán Patricia Daniels

Nádherné záběry podmořského života, vtipné menší ilustrace, které se dětem budou jistě líbit, zajímavosti, které poučí i dospělého čtenáře. Ale na několika místech by byl vhodnější lepší překlad.

13.01.2022 4 z 5

Sousedka Sousedka Patty Brown

Příběh je dobrý, ale myslím si, že mohl být lépe zpracován.

13.01.2022 2 z 5

Buď šťastný! Buď šťastný! Andrew Matthews

Před časem jsem si tuto knížku koupila, potřebovala jsem poradit, pomoci.
Nyní pro zlepšení nálady ji namátkou otevřu, na náhodně vybrané stránce si prohlédnu vtipné ilustrace a ještě na mě ´´ vyskočí´´ nějaká pozitivně naladěná věta - rada.
Vypsala jsem si citát, abych si připomněla, proč tuhle knížku mám tolik ráda :
´´O smíchu bychom se toho hodně mohli naučit od dětí. Šťastná lidská mláďata se smějí skoro všemu, přirozeně a bez ostychu. Jako by intuitivně věděla, že smíchy roztřesené bříško jim zaručí dokonalé zdraví a duševní vyrovnanost. ´´

11.01.2022 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Současnost očima psychiatra :
´´Následkem komunikace prostřednictvím e-mailů a především sms také upadá jak slovní zásoba, tak schopnost postavit větu, nedej bože se dvěma čárkami.´´
´´ Za nejhorší ze všeho ale považuji fakt, že se přestává číst, protože čtení je pro vývoj myšlení nenahraditelné.´´
Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila a je pro mě jednou z nejdůležitějších knih, které doma mám.

10.01.2022 5 z 5

Síla ženy: Průvodce úspěšným životem pro každou ženu Síla ženy: Průvodce úspěšným životem pro každou ženu Louise L. Hay

Spisovatelka byla v dětství týrána, později se jí podařilo překonat těžkou nemoc.
Ze svých životních zkušeností radí ženám, jak se bránit ponižování, jak pečovat o své tělo.
Kniha byla napsaná v roce 1997, ale dotýká se i témat, na která nahlíží ještě dnes mnoho lidí s rozpaky :
´´ Nevěřte tvrzení, že život ženy bez dítěte je prázdný. Platí to pro většinu žen, ale ne pro všechny. ´´
´´Důvěrná známost s jinou ženou může ženě otevřít nové horizonty, protože ženy dokáží být obvykle starostlivější a citlivější než muži. ´´

09.01.2022 5 z 5