Čokoláda Čokoláda komentáře u knih

HisTORIe HisTORIe Tori Spelling

Zajímavě napsaná biografie.
I když herečka vyrůstala v bohaté a vlivné rodině, dokázala se brzo sama postavit na vlastní nohy. Byla pracovitá, dochvilná, zodpovědná, s realistickým pohledem na svět.

25.11.2022 4 z 5

David Copperfield uvádí Neuvěřitelné příběhy David Copperfield uvádí Neuvěřitelné příběhy * antologie

Asi jen 2 povídky napsané velmi dobře, ostatní průměrné, nijak zvlášť nezaujmou.

25.11.2022 2 z 5

Pojďme se ztratit Pojďme se ztratit Craig Nelson

Výborně napsaný podrobný cestopis. Čtenáře seznámí se zajímavými turistickými cíli a co je hodně důležité : dozvíte se mnoho informací o historii navštívených zemí.

25.10.2022 5 z 5

Madame de Pompadour Madame de Pompadour Nancy Mitford

Čtivě napsaný životopis markýzy de Pompadour. Svojí osobností zaujala francouzského krále Ludvíka XV. Rozhodovala o osudech Francie a tím i Evropy 18. století.

24.10.2022 4 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Kniha s nezajímavým všedním začátkem se postupně mění v dílo, od kterého se neodtrhnete.

15.10.2022 5 z 5

Duševní život Rudolfa II. a jiných osobností Duševní život Rudolfa II. a jiných osobností Eugen Vencovský

Kniha je určena odborníkům, ale zejména laické čtenářské veřejnosti.
Pro nás - čtenáře, kteří se zajímáme o historii naší země, je tato kniha velkým přínosem.

15.10.2022 5 z 5

Český král Karel Český král Karel Alexej Pludek

Čtivě sepsaný životopis Karla IV a srozumitelně vyložené politické dění v Evropě ve 14. století. Karel IV dovršil přemyslovské úsilí o vybudování nezávislého českého státu.

14.10.2022 5 z 5

Znovuzrození vraha Znovuzrození vraha A. J. Kazinski

Kniha Spánek a smrt byla výborná, ale tato další kniha od stejného autora je o hodně slabší.

Poslední dobrý muž Poslední dobrý muž A. J. Kazinski

14.10.2022 2 z 5

Bohémem, milionářem a vracečem zálohovaných lahví Bohémem, milionářem a vracečem zálohovaných lahví Jitka Wimmerová

Zajímavé nahlédnutí do soukromí herce Jiřího Wimmera - alkoholika a nespolehlivého člověka. Psáno velice těžkopádným slohem.

Bubáci z Pampelic Bubáci z Pampelic Olga Hejná

Je marné tu vysledovat nějaký souvislý příběh a ani jedna postavička v knize se nevyskytuje víckrát než na dvou stránkách. Nejzajímavější a nejhezčí jsou pouze ilustrace od Heleny Zmatlíkové.

Jana Jana Arthur Miller

Velmi milý citlivý příběh.
Jak čas utíká, z dítěte je už větší děvčátko, které už lépe chápe, že věci, které doslouží, mohou ještě někomu naposled udělat radost a užitek.
Například Janiččina maličká oblíbená přikrývka z dětství už velkou dívenku nazahřeje, ale poslouží v hnízdě ptáčátkům, aby jim bylo příjemněji.

13.10.2022 5 z 5

Krtek hádá, jak to je Krtek hádá, jak to je Jiří Žáček

Pro malé čtenáře chceme to nejlepší :
krteček a jeho kamarádi, krásné ilustrace Zdeňka Milera, vtipné a snadno zapamatovatelné říkanky Jiřího Žáčka :

Kdo je dlouho osamělý,

náladu má zkaženou.
Zato věrní kamarádi
pláč i nudu zaženou !

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Knížka hodně pomůže mamince, aby děťátku více porozuměla.
Rady, které se týkají uklidnění miminka, jsou vlastně úplně logické, ověřené a fungující.
Divím se, že pro mnohé maminky jsou tyto postřehy novinkou.
Kniha je napsána přehledně, důležité poznatky jsou uvedeny v samostatných odstavcích.

Petr a Lenka na statku Petr a Lenka na statku Eva Lenartová

Moc hezká knížka - leporelo s krásnými ilustracemi a krátkým příběhem vhodná pro nejmladší čtenáře. I mrňousům, pro které jsou písmenka ještě velkou neznámou, je možné u obrázků statku na venkově povyprávět o domácích zvířátkách, k čemu jsou užitečná a jaké práce se vykonávají na statku celý rok.

Let vážky Let vážky Melissa Hawach

Knihu autorka napsala dle vlastní životní zkušenosti.
Tolik naivity v jednání, kterou na sebe autorka prozrazuje, je zarážející.
Není schopna si udržet hezký vztah s obětavým přítelem.
Sama pak požádá o ruku muže, který, jak se později dozví, velmi váhal, zda má se sňatkem souhlasit.
Dlouho přede všemi tajila fyzické i psychické týrání z jeho strany.
Doufala, že manžela změní narození dětí !
Po rozvodu bývalému muži svěřila bez svého dohledu tříletou a pětiletou holčičku, aby je odvezl z Kanady na prázdniny do Austrálie.
Větší a důležitější částí knihy je výčet a snaha mezinárodních organizací, vrátit matce zpět její unesené děti.
Po narození dětí se u nás - u většiny žen - objeví jakýsi další smysl - ochraňovat, pečovat, předvídat.
Hloupost autorky završuje poznámka, že ani nadále nebude bývalému manželovi bránit ve styku s dcerami.

11.10.2022 2 z 5

Pokus o kus pravdy Pokus o kus pravdy Josef Vinklář

Krásná kniha.
Pan Vinklář zde vyznává lásku své rodné zemi, svým obětavým rodičům, přátelům, kteří mu pomohli v jeho těžkých životních situacích.
Vyjadřuje uznání svým hereckým kolegům, českým malířům a lékařům.
Byl to nesmírně pracovitý, celoživotně se vzdělávající umělec.
Věřil v lidi, v jejich dobré vlastnosti, věřil v dobrou budoucnost.

11.10.2022 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Zajímavý námět : Kdo z rodiny je opravdu šílený a kdo šílenství jen předstírá, aby dle svého názoru ochránil sebe a své dítě ? Ale jinak trochu těžkopádný styl psaní.

19.09.2022 3 z 5

Říkadla o zvířátkách Říkadla o zvířátkách Jiří Trnka

Jedna z nejkrásnějších knížek pro děti. Říkadla o zvířátkách, nádherné ilustrace Jiřího Trnky. Malá knížečka akorát velikostí do dětské ručky.

18.09.2022 5 z 5

Zlobí vaše dítě? - Buďte rádi, že nemáte mě! Zlobí vaše dítě? - Buďte rádi, že nemáte mě! Olga Krumlovská

Nelíbila se mi kapitola, kde se autorka zmiňuje, jak v dětství trápila zvířata, až je dostávala do šokových stavů. Také část knihy, která popisuje, jak v dětství mučili Bedříška přivazováním k mučednickému kůlu a žahaním kopřivami, mi nepřijde tak zábavná, jak je autorkou vykreslena. Chybí mi zde poznámka - nyní napsaná dospělým rozumným člověkem - že takovýmto dětským zábavám by v současné době určitě zabránila.

09.09.2022 1 z 5