Clara_C Clara_C komentáře u knih

Druhá osoba singuláru Druhá osoba singuláru Sajjid Kašua

Nevšední kniha. Právník je blbec :) Sonda do života v Jeruzalémě, i když žijí zdánlivě v harmonií, velmi záleží na tzv.společenském postavení, koukají se na to jestli je dotyčný Arab nebo Žid, podobně jako soudíme my a nemusí to být pouze s ohledem na původ. Každopádně stojí za přečtení a nahlédnout i do jiné kultury, ač jiné, v mnoha ohledech tak podobné naší. Prostě lidské..

29.10.2018 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Na to, jak jsem se na tuto knížku těšila, mě zklamal dost jednoduchý až rádobydojemný příběh s předvídatelným koncem. Nejlepší pasáže byly ty o vlcích, to nepochybně, můj velký obdiv mají všichni ti reální lidé, kteří se vydají do divočiny studovat chování zvířat, aby nám, ne tolik odvážným a vzdělaným předali svoje poznatky a zkušenosti, byť za cenu ztráty svého soukromého života, právě proto mě asi samotný příběh Lukovy rodiny nijak nezasáhl, bohužel.

17.05.2018 3 z 5

Vzorný syn Vzorný syn Čong Judžong

Není to jednoduché čtení. Ale stojí za to. Zkraje jsem úplně nechápala, přesto mě autorka dostala přesně tam, kde mě chtěla mít. Z ubohého chlapce, který se cítí být v zajetí své matky se vyklube dravec, kterého vábí pach krve.. Rozhodně dost úhlů pohledu, nad kterými je dobré se zamyslet.

04.04.2020 4 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Nenáročné čtení přesně na dovolenou, jedno jestli letní nebo zimní. Časem si přečtu i pokračování, uvidíme jak vyzrála hlavní hrdinka i autorka.

30.12.2018 4 z 5

Sejf Sejf Ryan Gattis

Nebyla to knížka, která se čte na jeden zátah. Ale je skvěle napsaná, lidský příběh bez ohledu na to, jestli jste mafián, kasař nebo nemocný člověk. Každý má svědomí a každý se nakonec snaží o vykoupení. Určitě jsem jí nečetla naposledy.

26.12.2018 5 z 5

Zlověstné vlny Zlověstné vlny Mark Douglas-Home

Díl od dílu jsou knihy lepší. Nicméně konec mi přišel takový náhonem, což je trochu škoda. Ale mám ráda příběhy a detektivky z ostrovů Skotska, takže i leccos odpustím.

12.11.2018 4 z 5

Elvis ze Záluží Elvis ze Záluží Jiří Kamen

Bohužel, neoslovila mě ani jedna povídka. Sic jsem knihu přečetla celou, ale její četba ve mně nezanechala žádný dojem, poučení, pocit, nic. Zřejmě nejsem cílová skupina :-)

07.07.2020 1 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Sympatická kniha. Zkraje jsem nebrala jako jeden příběh, spíše každou kapitolu jako jednotlivé povídky, ale časem se vše slilo do jediné linie. Malinko mně rušily výklady snů, ale možná i proto, že tolik snů jsem nikdy neměla:-) Nicméně úvahy o současném školství, o tom, že všechno souvisí se vším, koneckonců i zprávy ze Šumperska,byly tím, co mě zaujalo a rozhodně jsem knihu nečetla naposledy.

" Zajímavé, jak na obou krajích života hraje každý den roli. Ve středním věku je jeden den jako druhý, zdá se, že život začal dávno a skončí v nedohlednu. Ale u dítěte vidíte s každým týdnem, jak roste a dělá pokroky, a u hodně starých lidí zas to, jak vůčihledě scházejí. Na konci života se čas tolik zrychlí, že pak stačí chvilka. "

29.01.2020 4 z 5

Vešla do moře Vešla do moře Mark Douglas-Home

Zkraje jsem si říkala, že jsem si asi neměla kupovat druhý díl, ale jak jsem se postupně začítala do propletence vztahů na ostrově a odkrývání minulosti, příběh mě zaujal. Není to úplně detektivka, spíš příběh s detektivní zápletkou, ale mám takové životní skládačky ráda. Paradoxně mě z příjemného toku vyprávění vyrušil pouze Calův výzkum v moři, když zkoušel zda se mohly dva jinak velké a těžké předměty vyplavit na stejném místě, protože jeho závěr neměl stejně na nic vliv :) Ale risknu i třetí knihu a budu doufat, že nezklame.

20.08.2018 4 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Jo jasně, tak jako bramboračka je moc bramborová a kyselo je moc kyselé, knížka od Toma Hankse na mě byla moc americká :) Je mi to líto... Snažila jsem se a dala jsem knížce několik šancí. Neříkám, že všechny povídky, které jsem přečetla byly špatné, ale prostě mi nesedl styl a chyběl mi jistý přesah..Ale nedočetla jsem jí a zbaběle jí odložila tři povídky před koncem.

08.02.2019 2 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Nemůžu říct, že to byla špatná kniha. Jistě, byla místy naivní až prvoplánová, ale proč čekat od každé knížky nějaká moudra a nějakou přidanou hodnotu? Četla se mi dobře, stejně jako Johana občas bilancuji nad svým životem a jako ona mívám pocity marnosti. Takže čtení této knihy nepovažuji za ztracený čas ☺️

23.09.2018 4 z 5