citronekodvedle citronekodvedle komentáře u knih

Cesta ženy k Bohu Cesta ženy k Bohu Joan Borysenko

Konečně dočteno. Trošku se to táhlo, kniha měla ale i AHA momenty. Nečetla se mi tak dobře jako úžasná kniha: Kořeny ženské spirituality. Ta je u mě zatím na prvním místě. Kniha je propletena plno osobními zkušenostmi od dětství, některé příběhy se mi líbily jiné mě až tak neoslovily. Na příběhy jsou úžasné knihy u kterých jsem brečela jako želva a naopak prskala jako vzteklá kočka: Ženské příběhy první díl, druhý byl trošku slabší. Ale jsou to skvělé knihy. Tady se mi ale velmi líbilo několik zpracovaných kapitol a to hlavně příběh o Ježíši a Máří Magdaléně. Také konec a pak kapitola o sexualitě. Dokázala bych tak půlku vyškrtat nebo zkrátit, ale zbytek byl samé pro mě nové a skvělé informace. Takže rozhodně doporučuji přečíst. Já ji mém dlouhém odkládání a konečném přečtení. Přelouskala v ten stejný den v rychlosti ještě jednou. A nadchla mě o něco víc. Protože jsem již věděla, které kapitoly mě zajímají. :) Z knihovničky ji nedám. A je plná odkazů na další a další ženské knihy.

30.10.2022 3 z 5

Neznámá moc Luny v kostce Neznámá moc Luny v kostce Johanna Paungger

Buď na to věříte nebo ne. Hodně věcí se dá i logicky odvodit, jiné sami autoři neumí vysvětlit. S měsícem ráda pracuji a je pro mě inspirací a průvodcem.

09.09.2022 4 z 5

Božská magie Božská magie Doreen Virtue

(SPOILER) Většinu z toho se mě už za život nějak dotklo a našla jsem si k tomu cestu. Jen jsem si tu cestu našla přes prožitek k hodně věcem jsem si musela najít různá praktická cvičení, abych se posunula dál. Tady se o všem mluví teoreticky. Všední je slovo VŠECHNO. A jediné co bylo řečeno jako praktická rada je si vizualizivat stupnici něčeho co vás trápí, třeba jste nemocní, tak si představte stupnici a nahoře zdraví a snažte se k němu přiblížit. Čekala bych teda o dost víc metod, které bych k jednotlivým kapitolám mohla klidně připsat a taky k životním situacím jako praktický příklad. Určitě je lepší třeba praktická kniha čtyř dohod. Jinak je to hezky sepsané, ale nějak mi to krom uspořádání si myšlenek nic víc nedalo.

21.08.2022 2 z 5

Ženské příběhy II – Když promlouvá tělo… Ženské příběhy II – Když promlouvá tělo… Lilia Khousnoutdinova

První díl se mi líbil více. Mám ráda silné příběhy, tady bylo zakomponováno i několik básní a podobného psaní. Knížku bych klidně zmenšila. I tak byla super a v knihovničce zůstává.

06.03.2022 5 z 5

Ženy, které jedí ve svitu Luny Ženy, které jedí ve svitu Luny Anita Johnston

Úžasná kniha, která stojí za přečtení. Ať už máte poruchy příjmu potravy či ne. Plno z nás má i jiné problémy, které si neuvědomujeme, potlačujeme je, nebo o nich víme a nic s nimi neděláme. Tady si na hodně z nich můžete přijít a zároveň dostanete návod jak s nimi pracovat. Já si původně myslela, že v knížce půjde o jídlo a nastavení během cyklické fáze. O to víc mě překvapila kniha samotná. S jídlem problém nemám, ale po přečtení mi přijde že tak trošku asi jako každý mám. Nemusí jít přímo o poruchu příjmu potravi, ale došlo mi, že dost často taky něco jím na základě kdo ví čeho, ale hlad to není. A tak teď jím vědoměji, mívám míň hlad. Zároveň jsem si ze života začala odstraňovat, některé mé překážky v životě, ve kterých jsem se dřív motala pořád dokola. Najdeš mě na ig citronekodvedle.

28.12.2021 5 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

(SPOILER) Super knížka, určitě bych ji doporučila přečíst zpoustě ženám. Já to dávno vím, že jsem hodná holka. Dokonce se to mému partnerovi tak zprotivilo až jsme si museli promluvit. Hodně mě bolelo co mi řekl, nechtěla jsem o něj přijít a tak jsem se začala sebe vzdělávat. No a po roce jsem vděčná, za to co mi řekl a když čtu tuhle knížku, hodně se bavím. Dřív u mě převládala hodná holka, sama jsem se tak i nazývala. A je super si přečíst jak se tedy chová potvora a jak reaguje na různé situace. Určitě je do mého života přidám. A budu se mít ještě líp.
Na instagramu mě najdete jako citronekodvedle.

28.09.2021 5 z 5

Jak být šťastný - Dvanáct nemorálních rad Jak být šťastný - Dvanáct nemorálních rad Halina Pawlowská

Dostala se ke mě náhodou a jak autorka na začátku nabádá četla jsem ji s nadhledem. Představila si k ní Haliny hlas a bylo to. Docela dobře jsem se nasmála. Ale číst se to musí vážně s nadhledem.

16.01.2021

Absolutní nutnost každé ženy, knížku jsem dočetla po 2 měsících a každý den si v ní listuji znovu a znovu. Určitě doporučuji pořídit domů jako svatý grál každé ženě.

23.07.2020 5 z 5

Čakry - kompletní průvodce Čakry - kompletní průvodce Ambika Wauters

Úžasná knížka, proč jsem se k ní nedostala dřív. Pokud čakrám vůbec nerozumíte, 100% knížku doporučuji přečíst, jde o velmi seberozvojovou knihu knihu ne nějaké esoterické bláboly a jestli je to i tak na tebe moc, určitě si z ní i teď něco odneseš. A jestli ne zkus ji znovu za nějaký čas. Semnou absolutně souzní.

10.03.2020 5 z 5

Bdělý život Bdělý život Don Miguel Ruiz jr.

Hodně dopodrobna rozebrané čtyři dohody, s praktickými cvičeními, také by se dala číst pořád dokola

18.05.2018 5 z 5

Muž, který miloval racky Muž, který miloval racky Osho

úžasná, miluju OSHA

23.02.2018 5 z 5

Bdělá pozornost Bdělá pozornost Osho

Knížku rozhodně stojí za to přečíst, nemusíte si z ní odnést vše, nemusíte se hned učit meditovat, hledat osvícení, nebo něco podobného, ale vezměte si z ní vše co se vám do vašeho života hodí abyste byly spokojenější a šťastnější

07.06.2017 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Celá série se mi moc líbila, byla taková oddechová a moc dobře se mi četla. :-)

27.03.2016 4 z 5

Nejsem namalovaná! Nejsem namalovaná! Alice Kopřivová

Pěkná oddychovka vykouzlila i úsměv na tváři :-)

27.03.2016 3 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Velmi čtivá a napínavá kniha a hodně nutí k popřemýšlení jak to vlastně bylo určitě si ji ještě někdy přečtu :-)

03.02.2016 5 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský Josef Svátek

Četla jsem ji jako povinnou četbu a moc se mi líbila určitě se k ni ještě někdy vrátím :-)

03.02.2016 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Až jsem nechápala jak se mi kniha dobře četla a taky rychle :-)

03.02.2016

Ájurvéda: Ohnivá síla agni Ájurvéda: Ohnivá síla agni Claire Paphitis

Malá kapesní knížečka, kterou hravě přečtete za jedno odpoledne, nebo delší cestu vlakem. Opravdu základy, hezky sepsáno, v každé ájurvédské knížce si najdu nějaký svůj nový pohled nebo aha moment a tady taky. Takže pro úplné začátečníky můžu doporučit.

20.05.2024 4 z 5

Vědomé milování Vědomé milování Diana Richardson

Mrzí mě že má kniha tak nízké hodnocení. Zasloužila by si určitě něco ke 100. Každý kdo ji četl a odložil, označil ji za nudnou nebo že nedočetl jen další knihu o sexu, ji vůbec nepochopil. A také nejspíš vůbec nechce nahlédnout do sebe a uvnitrnit se a zpomalit, nacítit se na své tělo. Pokud vazbě chcete můžete vyzkoušet jen cvičení jak se k sobě dostat a plno lidí to samozřejmě bude nudit, protože je to takové nic nedělají, podobně jako zpoustu lidí nechápe meditaci nebo pomalou jógu. Ale když si dovolíte jen tyhle cvičení přijmout a prožít a bude to chtít i váš partner, myslím že je úžasná velmi obohacující kniha pro jakýkoliv vztah v páru. Tato metoda je obohacující jak pro jednotlivce tak pro pár. A hlavně mě nikdy nenapadlo jak skrze sexualitu můžeme poznávat sami sebe a kultivovat své já. Čili je tato knížka o seberozvoji a sebeuvědomování. Vážně stojí za to si ji přečíst, ale pro plno lidí to bude totální blbost, protože se nechtějí podívat sami na sebe do svého těla, zkoumat své pocity a i to je v pořádku.

01.05.2024 4 z 5

Zen a hotovo Zen a hotovo Leo Babauta

Často se mi stává že si jdu číst knihu o něčemu co už vím, umím, dělám.... A tohLe je opět ten příklad. je ale hezké si to zopáknout a inspirovat se. Takže každý kdo má problém s tím že je zavalen prací, nestíhá ani osobní život, prostě je všechno pořád moc, tak je kniha přímo pro něj jako dělaná. Trošku jsem nepochopila strovnávání s jiným systémem o kterém jsem dříve ani neslyšela a sem tam byli takové ty zobecnělé anglické výrazy a to moc nemusím. Plus k doporučení zápisníku a organizování nebyly doporučeny klasické poznámky které máme každý v telefonu a hlavně keep od goole, které máte propojené telefon s mobilem dá se v nich psát, udělat seznam, malovat, uložit fotka i nahrát zvuk a ještě celý systém googke disku, se kterým se dá nádherně pracovat od kalendáře přes dokumenty až fotky. Knížka je tenká a uvnitř je spoustu dalšího volného místa, do dvou hodinek možná i dřív ji sloupnete jako malinu. Pak už jen záleží jestli si dáte 10 měsíční výzvu k tomu naučit se každý nový návyk.

03.04.2024 4 z 5