Chmur Chmur komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kniha je napínavá a děj svižně odsýpá. Navíc má po většinu stránek tu správně mrazivou severskou atmosféru. Konec jí trochu ubírá na kvalitě, protože je to taková akční limonáda. Celkově se však jedná o perfektní temnou detektivku.

03.08.2015 4 z 5

Meč z kamene Meč z kamene Ian Cameron Esslemont

Esslemont píše v podstatě stejně jako Erikson. Ten je možná trochu vtipnější a celkově zábavnější, ale nějak velký kvalitativní rozdíl mezi nimi není. Pro fanoušky Malazu to je celkem příjemné počtení. Doporučuji. Ostatním to bude připadat zmatené, zdlouhavé a divné.

03.08.2015 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Po stránce formy je kniha dobrá. Autor píše svižně a děj rychle odsýpá. Obsahově jsem měl s knihou obrovský problém. Hlavní hrdina mi byl strašně nesympatický. Americký James Bond, kterému v potřebnou chvíli vždy přeje štěstí. To už mi přišla zajímavější a napínavější dějová linka se Saracénem. Konec byl hodně přitažený za vlasy, až to bylo chvílemi trapné. Klíčovému rozhodnutí araba jsem tedy opravdu uvěřit nemohl. Navíc v jako každé správné americké limonádě zde figuroval rozumný prezident a geniální hacker. Prostě je to tak americké, až to bylo pro mě občas těžko zkousnutelné.

23.06.2015 3 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Myslím, že autor si udržuje v třetím díle víceméně úroveň dílů předchozích. Méně v některých nudných dějových linkách. Ač nejsem žádný šovinista, tak nutno podotknout, že kapitoly Inevery se moc nepovedly. Ne že by byly nějak hloupě napsané, ale prostě jsou nudné. Naneštěstí má tahle postava opravdu hodně prostoru. Občas jsem měl z některých dialogů pocit, že čtu nějaký hloupý román ala červená knihovna. Vztahy mezi Rojerem, Leeshou a Krasijakmi potažmo Jardirem mi prostě přišly špatně a zdlouhavě napsané. Konec byl naopak strašně useknutý, ale to možná autor napraví v dalších dílech. Brett má dobré nápady, ale co se týká formy, tak za autory jako je Miéville, Martin nebo i Bakker prostě zaostává. Na druhou stranu některé postavy jsou napsané opravdu dobře. Oba hlavní hrdinové jsou sympaťáci a čtenář nemá problém se s nimi ztotožnit. Přitom to nejsou žádní Dušínové, mají své slabosti a špatné vlastnosti, což jim dodává lidský rozměr. To, že jsou v antagonistickém postavení dodává knize ty správné grády. Pohled na stejné události z různých pohledů, jak to píše např. Martin v Písni ledu a ohně je opravdu zajímavý a zatím neotřelý spisovatelský tah.
Takže zatím trilogii považuji za nadprůměrnou a relativně čtivou, ale o top fantasy se nejedná.

17.07.2014 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Jedná se o vynikající knihu, ve které McCarthy dokázal perfektně vybudovat atmosféru post apokalyptického světa. Světa, který dělá z lidí to nejhorší. Ve snaze o přežití odhazují veškerou lidskost. V těchto šílenstvím a beznadějí prostoupených kulisách sledujeme silný a krásný vztah otce a syna na cestě za přežitím.
Mně osobně se kniha líbila, i když má pomalejší tempo a svébytný styl vyprávění, který nemusí každému sedět.

25.05.2014 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Vzhledem k vynikajícím recenzím velké zklamání. Je to čtivé, jenže děj je prosťounký až příliš a někdy vyloženě hloupý. Měl jsem pocit, že si Kulhánek stvořil alter ego, aby si léčil komplexy z normálního života. Doporučuji náctiletým a fanatickým milovníkům upírů:-)

31.01.2014 3 z 5