Chidlink Chidlink komentáře u knih

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

No bylo by to na pět hvězd, ovšem vůbec jsem nepochopil proč se Báthory nezbavil Kirmiziho už dávno před tím než došli k bráně ? Tohle tam vůbec nesedělo. Navíc Báthory Kirmiziho několikrát udeří pěstí do obličeje a on mu za to nic neudělá ? Na začátku knihy ho chtěl zabít jen za to, že se na něj křivě podíval.
Jinak to bylo super dobrodružství a jedna z nejlepších knih co jsem četl :)
PS: V téhle knížce tečou doslova potoky krve, není pro slabší povahy :D

28.03.2020 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Skvělá kniha na čtení před spaním. Vždycky přečtete jeden příběh a hned usnete. Je to antistresová záležitost :)

13.10.2019 4 z 5

Ostrov mrtvých Ostrov mrtvých Bernard Cornwell

Tak druhá kniha mě bavila, stejně jako první. Krásný příběh plný magie, velkolepých bitev a taky lásky. Oproti prvnímu dílu, který je spíš historickým románem, se v téhle knize autor přehoupl do žánru fantasy, ale tak lehce a přirozeně, že byste opravdu uvěřili tomu, že magie funguje :) a v tomhle světě tomu tak skutečně je. Kdo nepřečte, tak nepochopí :) 100%.

30.01.2019 5 z 5

Zimní král Zimní král Bernard Cornwell

Kniha je naprosto úžasná a jestli obsahuje kouzla či fantasy, tak jak to mnozí z nás znají ? Odpověď je: fakt jen minimálně, ale to vůbec nevadí, příběh o Artušově legendě je i tak epický :) Mám všechny díly a těším se až přečtu další ...

04.01.2019 5 z 5

Valhala Valhala František Novotný

No co k tomu říct, hrozně těžce se mě to četlo. Celou dobu mě připadalo že autor si to píše pro sebe a nikoliv pro čtenáře. Děj mě přišel zmatený a když přišlo cestování v čase, tak jsem se úplně ztratil. Hodně postav o kterých se moc nedozvíme, takže si je nezapamatujete. Třeba se tam někdo jen tak mihne a najednou se objeví zase o 100 stran dál. Naprosto pro mě otřesný sloh, nemohl jsem do toho vůbec začíst. Odloženo na straně 250 po prvním dílu. Možná se k tomu ještě někdy vrátím, ale spíš asi ne.

11.11.2018 1 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Je mi líto snažil jsem se, jak jsem nejvíc mohl, ale knížka mě moc nebavila. Přečetl jsem celých 983 stran a do čtení jsem se vyloženě musel nutit, jelikož odhadem 75% procent knihy tvoří jen a pouze rozhovory. Nic se neděje, jen se mluví, pije se čaj a saké.

14.06.2018 3 z 5

Bivoj Bivoj Juraj Červenák

Pěkné čtení, ale na plný počet tomu něco malinko chybí :)

03.12.2017 4 z 5

Prokletí přízračných hřebců Prokletí přízračných hřebců Jaroslav Mostecký

No tak třetí a poslední díl příběhu o vikinzích se povedl. Takhle kdyby vypadali předešlé dva díly, chrochtal bych blahem :)
Prokletí přízračných hřebců se liší hlavně tím, že mají hloubku. Už to není jen choré předvidatelné zabíjení. Na pět hvězd to sice nebylo, ale i tak velmi kvalitní.

05.08.2017 4 z 5

Kodex Apokalypsy Kodex Apokalypsy Luis Royo

Kniha je velmi čtivá a děj originální.
Nicméně je to takové nevyzrálé.
Celé mě to přišlo, že se to snaží tvářit jako velmi kvalitní světový titul, nicméně faktem zůstává, že je to jen a pouze dobré béčko. Nic víc a nic míň. Knihu jsem si koupil vlastně jen kůli kresbám Luise Royo doufajíc že se budu i skvěle bavit, bavil jsem se ale jen dobře.

26.06.2017 3 z 5

Lars, šťavnatá lebka Lars, šťavnatá lebka Jaroslav Mostecký

Průměrná kniha s předvídatelným jednoduchým dějem. Stejně jako první díl nic moc. Dávám 45%. První díl byl o malinko lepší.

18.02.2017 2 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

První díl byl dle mého názoru určitě lepší a obě hlavní linie byli stejně zajímavé.
Bohužel Newelská linie v druhém díle ztrácí značně dech a přišla mě uměle natahovaná. Naštěstí ta Algorská si stále drží kvality prvního dílu. Jinak stále skvělé čtení :)

25.06.2016 4 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Kniha se hezky čte, problém je, nevím jestli jenom můj, že jsem některým odstavcům vůbec nerozuměl i když jsem si je několikrát přečetl, prostě mi v ději nedávali žádný smysl a to hlavně ke konci, který mě přišel dosti useknutý a nedomyšlený.
Přesto všechno je to skvělá kniha. Vývoj hlavního hrdiny je perfektní a nechybí ani humor :) Celý příběh je plný rozhodnutí a momentů, příběhových zvratů, které vás nutí k zamyšlení nad vším možným. Včetně epické otázky, kterou vám však neprozradím :D
Co dodat, prostě nářez.

07.03.2016 4 z 5

Hon na lovce Hon na lovce George R. R. Martin

Kniha mě neoslovila tak, jako jak se zdá oslovila ostatní. Příběh mi nepřišel ničím zvláštní a nenabídl nic moc originálního. Rozhovory s Maneckem byli zajímavé (občas), ale jinak jsem čekal mnohem více. Naprosto obyčejný nezajímavý vztah hlavního hrdiny skoro jak ze španělské tele-novely. Ramon Espejo mi pak nepřirostl k srdci vůbec, celou knihu jsem byl nucen sledovat zločince a opilce, který mi byl mi krajně nesympatický. Za mě 45 procent.

30.01.2016 2 z 5

Rudá země Rudá země Joe Abercrombie

Bavilo mě to víc než Hrdinové. Skvělá kniha s lehkými prvky fantasy.
Připadá mě, jako kdyby si autor Hrdiny a touto knihou připravoval půdu pro závěrečnou trilogii z tohoto světa. No uvidíme čím nás ještě překvapí :)

03.01.2015 4 z 5

Hrdinové Hrdinové Joe Abercrombie

No na první zákon to asi nemá, ale stejně je to velmi dobré čtení. Na knihách mi vždy vadí předvídatelnost, tady fakt nevíte do posledního okamžiku jak to dopadne, nebo koho nechá Abercrombie natáhnout bačkory. Přesto k plnému hodnocení stále něco chybí, ale bavil jsem se dobře :)

29.12.2014 4 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Nádraží Perdido je čtivá a zábavná kniha, první 2/3 jsem se úžasně bavil, ale v poslední třetině mě vadila předvídatelnost a také jsem moc nevěřil Derchan její chovaní, konkrétně to, že neměla žádný důvod Izákovy pomáhat.
Nejlepší postava byl jednoznačně Tkáč, pasáže s ním mě neskutečně bavily. Kniha je to zajímavá a za přečtení stojí.

20.04.2014 4 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Nevím, mám pocit jako kdybych četl odlišné knihy, než četli ti, co tu hodnotí a píší komentáře.
U téhle knihy jsem z touto sérii skončil, místy jsem se vyloženě nudil. Autor nic nevysvětluje, je tam spousta postav, které nedostávají dost prostoru, aby jste si na ně zvykli. Přečetl jsem první dva díly a ani jedna postava mi nepřirostla k srdci, všechny charaktery jsou takové nemastné a neslané. Neměl jsem nikoho komu bych fandil a osudy hrdinů mi byli úplně jedno.
Pro mě velké zklamání, hodně jsem sérii věřil.

20.04.2014 2 z 5

Bílá věž Bílá věž Juraj Červenák

Tohle dílo je prostě perfektní, smekám před autorem a před tím jaké znalosti musel načerpat o popisované době.
Knihy se čtou jedním dechem a velmi dobře na sebe navazují, jako kdyby jste četli jednu obrovskou knihu. Skvělý úchvatný příběh. Uvěřitelnost fantasy prvků je díky historickým podkladům stoprocentní. Nejvíce mě bavili bitvy, které byli opravdu strhující.
Myslím že světová fantasy může jen tiše závidět. Troufám si říct, že tohle je zatím to nejlepší, co jsem četl.

20.04.2014 5 z 5