Rudá země

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sty Jižní se vrátí domů a zjistí, že z její farmy zůstalo jen spáleniště a její bratr a sestra byli uneseni. Ví, že pokud se s nimi chce ještě někdy shledat, musí se vrátit ke svým starým špatným způsobům. Na dlouhé pronásledování se vydá pouze v doprovodu svého zbabělého nevlastního otce Jehněte. Brzy se však ukáže, že i on skrývá svou vlastní krvavou minulost. Vlastně tu nejkrvavější. Jejich cesta vede pustinou, kde neplatí zákon, do pohraničního městečka zmítaného zlatou horečkou, šarvátkami, souboji a masakry, až nahoru do nezmapovaných hor. Setkají se se starými nepřáteli a jsou dokonce nuceni uzavřít spojenectví s Nicomo Coskou, neblaze proslulým vojákem štěstěny, na jehož slovo by se nikdy nikdo neměl spoléhat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184409/big_ruda-zeme-iHW-184409.jpg 4.2122
Série:

První zákon 6.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris
Originální název:

Red Country, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Rudá země

Deia
05. července

Spočiatku som mala problém sa do knihy začítať. Kapitoly Sty sa mi čítali dobre, jej putovanie a pátranie po svojich súrodencoch ma veľmi bavilo. Problém som mala s kapitolami, v ktorých vystupoval Nicomo Cosca, táto postava mi nebola sympatická ani v predchádzajúcich knihách a teraz snáď ešte menej. Tých je ale postupne čoraz menej a kniha ma teda bavila čoraz viac. Mala taký správny westernovský nádych (nie že by som mala prečítaných veľa westernov), cesta postáv smerom do Ďalekých krajov bola dobrodružná, krvavá, vtipná, drsná... Občas až príliš drsná, síce oceňujem surovosť tých popisov, autor sa s nami skutočne nemazná, ale občas si hovorím, že nemusíme vedieť všetko, hlavne pripomínanie ako často sa postavy neumývali, či aká je všade špina. Tiež sa mi páčilo, kam únoscovia vzali deti, také niečo som skutočne nečakala. U knihy som sa teda nenudila, bola svižná a napínavá a dúfam, že s postavami sa ešte v nejakom pokračovaní stretnem.

Ronnie68
02.09.2020

Tak přečteno .... zas tak špatné čtení to nebylo ... ale předešlý díl mě bavil daleko více ...


Emilo
26.08.2020

Ďalšia pecka od tohto autora. Nečítal som od neho žiadnu zlú a ani horšiu knihu .

sarka9190
12.08.2020

Rudá země se mi z volne navazujících dílů líbila nejvíce. Kill billovsky pojatá Nejlépe chutná za studena a komornejsi Hrdinové mě nezklamali, ale tady jsem si po těch nekonečných podrazech, krvi atd vychutnala svižný sarkastický a western s Jehnetem na stříbrném podnose, čímž mi autor udělal prevelikou radost. Sty, Templ a zbytek tlupy mě taky dost bavil. Že to není zase výživná ultra mega zahorkla depresarna? No dobrá, chvílemi je, ale Rudá země je pro mne především osvěžující dobrodružství, ke kterému se budu ráda vracet.

CharlesWard
04.04.2020

Opravdu hodně jsem doufal, že kniha půjde ve stopách Nejlépe chutná za studena. Bohužel jsem se nějak nedočkal. Na začátku slibně rozjetý příběh, se v polovině nesmyslně zastaví a řeší se nedůležitá příběhová vata, snad aby měl Joe čas, tak nějak poskládat dohromady hroutící se naraci. V závěru samotném, už mně kniha začínala štvát asi stejně, jako svého času první dva nepovedené díly Prvního zákona.

jxr
16.02.2020

Někdy se stane, že autor napíše skvělé knihy, ale v další zklame. U knih Joa Abercrombieho se mi to zatím nestalo a snad ani nestane. Joe Abercrombie píše dobrodružné romány, na první pohled drsné - krvavé, ale přihlubším prohlédnutí jsou jeho příběhy i vtiné, plné postřehů a úvah o životě, no a v neposlední řadě jsou přehlídkou neuvěřitelných lidských osudů... moc se mi líbí, že se jeho příběhy odehrávají v různých lokacích jednoho, skvěle vymyšleného světa, a že v každé knize se mnohdy setkáváme s postavami, o kterých jsme četli v jiných jeho knihách. Rád bych zdůraznil skvělý styl a rukopis Abercrombieho, který je hodně obrazotvorný a četba je tak zábavná.
Knížka Rudá země má westrnovou náladu. Sledujeme putování Sty jižní a jejího nevlastního otce, kterému pro jeho zbabělost říká Jehně, do dalekých, civilizací neprobádaných, drsných krajů, kde zrovna řádí zlatá horečka a kam vedou stopy únosců jejího bratra a sestry. Příběhová linie je celkem jednoduchá, ale ta omáčka okolo, která základní linku větví, ta činní knihu zajímavou. Najdou unesené a ztracené děti v pustině? Jaká je vlastně minulost Sty jižní o které nerada mluví? Kdo je ve skutečnosti Jehně a je opravdu zbabělec? Jediné, co bych vytknul, je na můj vkus moc utahaná a překombinovaná poslední část knihy...

PetrCepek
04.01.2020

Po úžasné trilogii Prvního zákona jsem za prosinec "slupnul" v chronologickém pořadí tři sequely. Zatímco Nejlépe chutná za studena se úvodní trilogii takřka vyrovná a Hrdinové jsou napsaní velmi dobře, Rudá země za nimi citelně pokulhává. Nejen uspěchaným překladem a nedostatečnými korekturami, ale též minimalistickým (navíc úplně zbytečným) využitím takové superpostavy, jakou je Caul Třesavec. Figur je zde jak na osmi orlojích, evidentní identita šéfky Zálomu (krásná dagosská obchodnice a věčná intrikánka) zůstane nakonec neprozrazena, dva legendární mágové (učedníci samotného Tvůrce) nesvedou vyčarovat ani pingpongový míček a starý vysloužilý herec, který v půlce knihy přišel o všechny rekvizity, má v závěru příběhu náhle kompletní divadelní fundus a bez jakékoliv přípravy sehraje s osmi naprostými amatéry tak dokonalý tyátr, že přesvědčí značně podezíravého Coscu i samotného inkvizitora. Snad stokrát si někdo na dvou až třech řádcích olizuje zuby a dvěstěkrát je na nejméně pěti řádcích připomínána Templova nespolehlivost. Jakoby jindy skvělý Joe Abercrombie tady nutně potřeboval popsat co nejvíce stránek ...

honzahamouz
15.11.2019

Joe je můj oblíbený spisovatel. Skvělá stylistika, text krásně plyne, postavy, které si člověk nemůže neoblíbit, i když se někdy chovají jako idioti (a kdo z nás ne?), dialogy mající hlavu a patu, výborně popsaná akce. To všechno tu najdeme plus excelentní westernová atmosféra, která mě nadchla. Ve třech čtvrtinách knihy jsem byl přesvědčen, že to bude za pět hvězd, ale konec knížky byl podle mě zbytečně natažený a najednou se tam dělo příliš mnoho věcí, jen aby se všechny linky příběhu uzavřely. Působilo to na mě lehce překombinovaně, ale i tak to je super čtení:)
--- 85 % ---

1