Kodex Apokalypsy

od:


KoupitKoupit eknihu

V Moskvě řádí neznámý mor jako novodobý Herodes. Stejně jako kdysi v případě Mesiáše dojde i nyní k záchraně, avšak kdo bude novodobým spasitelem a proč je ho třeba? Odpovědi by mohly být nalezeny za pár let poté, roku 2038, na druhé straně oceánu, ve zpustlých ulicích Manhattanu, kde nebezpečí číhá na nebi i na zemi. Nastává Čas Prokletých. Luz, bělovlasá dívka s krvavými slzami, se bude zmítat mezi silami dobra a zla, jež se o ni přetahují ve světě, který se pomalu obrací v prach a kde není jisté, kdo je vlastně anděl a kdo démon. Kniha obsahuje unikátní ilustrace Luise a Romula Roya....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288514/kodex-apokalypsy-X3N-288514.jpg 3.430
Série:

Malefic Time (1.)

Orig. název:

Codex Apocalypse (2012)

Žánr:
Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Přidat komentář
pobijecmuch
10. květnaodpad!

Kniha bez příběhu, sympatických postav a vlastně bez všeho ostatního. Jediné co se nabízí jsou obrázky od tatíka a synka Royo. Možná by z toho byl pěkný kreslený film pro dospělé, kde by slintající divák nadskakoval nad spoře oblečenými sexi bojovnicemi s meči. Pro mně toto byla ztráta času. Doufám, že vydavatel Fantom Print se poučil a další díl už nevydá.

LordSnape
17. ledna

Z toho, co jsem četl, byl zřejmě na začátku nápad námětu a pár kreseb Luise Roya. Pak společně se synem tomu dali hlubší tvar, až nakonec přispěchal jejich přítel Vilches, který napsal text. Jenže já nejsem typ, co by se nekonečně kochal jen kočenou na obalu. Mně jde především o text a jeho příběh. A ten je bohužel slabý, zmatený, plný pseudoandělů, pseudodémonů, stokrát omletých jmen jako Samael či Lilith, pak i globální katastrofy, různých klanů a tajemné minulosti hlavní hrdinky... Ale výsledek je splácanina naprosto o ničem i když relativně dobře napsaná. Další díly už určitě číst nebudu a tak nějak i pochybuju, že vyjdou.

yaoiyuri
20.08.2017

Knihu jsem si koupila jen co vyšla, kvůli ilustracím Royových, ale samotnou četbu jsem dlouho odkládala – především kvůli mírně mamutím rozměrům (taková malá cihla se v kabelce nosí těžko). Ale byla to chyba! Příběh v základu není extra originální, ale rozhodně to není žádná slaboduchá mlátička – silnou stránkou je kromě ilustrací vcelku propracovaná mytologie, která se nám po kouscích zjevuje (ano, historii píšou vítězové – a to i v případě „bohů“), styl vyprávění i to, jak autor zbytečně „neplýtvá“ všemi profláknutými anděly a démony, jen aby se mezi sebou na efekt poprali – v první díle to rozhodně není nutné.
Kulisy, ve kterých se příběh odehrává, mi také připadají uvěřitelnější než, jak to vykresluje většina postapo filmů, knih atd. Civilizace se zhroutila, ano, ale neznamená to, že hned musí zaniknout. Proč by neměla fungovat elektřina? Internet? Člověk není hlupák (neplést s lidmi, ti jsou blbí až to bolí) a to kolo prostě vynalezne znovu, když nemá zbytí. Navíc průběh samotné apokalypsy zmíněn nebyl, takže ani nevíme, co přesně se stalo.
Ke konci už jsem se malinko ztrácela v tom, kdo je kdo (hlavně pokud v historii lidstva vystupoval pod X různými jmény) a také jsem čekala, že se příběh bude (alespoň zpočátku) více točit kolem Světlany a cirkusu, ale to jsou jen drobnosti. Doufám, že se brzy dočkáme pokračování.

tsal
09.08.2017

Hodnotit Kodex apokalypsy není snadné. Pokud bych ho měla brát čistě jako román, vysloužil by si maximálně tři hvězdy. Chvílemi možná i jen dvě. Takřka od první strany je totiž znát, že text není prací vypsaného profesionála, který si sebevědomě buduje vlastní svět. Což není nic překvapivého vzhledem k tomu, že jde o společnou práci malíře, umělce a autora, o jehož kariéře se mi nepodařilo nic zjistit. Časté dělení na odstavce, přítomný čas, jednoduché věty, zbytečně moc nahodilostí, nevyřešeného, nebo příliš vyumělkovaného, to vše co vás hned na začátku praští do očí, vás bude doprovázet až do posledního slova.

Pokud vás však stejně jako mě přitáhlo jméno Luis Royo, nemuselo by být zklamání velké a hodnocení tak nízké. Náhle se totiž spousta těch krátkých, stručně a bryskně psaných odstavců, v nichž převažuje věcný popis nad poetikou či vysvětlením, změní v obrazy popsané slovy. Znáte-li obrazy Luise Roya, jeho styl, hru se světlem, jeho prolínaní se fyzické krásy s hnilobou okolí, podtóny erotiky a důraz na heroičnost, nebudete mít nejmenší problém si je při čtení představit. Jeden za druhým, po celých desítkách, stovkách. Spíše než jako román knihu tedy hodnotím jako soubor obrazů, které musíte dekódovat.

denydean
29.07.2017

Po dlouhé době jsem měla v rukou knihu, ve které vystupují andělé a démoni, v postapokalyptickém světě a nic moc jsem od toho neočekávala .... a nakonec jsem byla mile překvapena. Kniha je navíc obohacena krásnými kresbami od fantastického malíře Luise Royo a stejně tak vytvořen krásný přehled postav na konci knihy.... jestli u nás vyjde druhý díl určitě si ho přečtu.

Lenka.Vílka
24.07.2017

Kniha mě zaujala kočenkou na obalu (nebýt komentáře Tervy, tak jsem si jí nechala ujít). Tak jsem si knihu rezervovavala a čekala. Po prolistování mě zaujaly kresby. Ty jsou luxusní. Takže je jasný, že minimálně jedna hvězda bude za provedení. A děj?
No, už na 49 straně mi ujelo: "Ty vole, to je taková nuda." S tímhle začátkem, co budu dělat do konce? (Ale docela mě při vyzvednutí v knihovně překvapilo, co to je na tý hromádce za bichly. A ona to byla tahle kniha, přestože má jenom 300 stran.) Celkově děj nebyl (po čase se něco fakt začalo dít) špatný, ale jenom to provedení mi nesedlo. Vzhledem k postavám mohlo jít o supernatural-apokalyptickou řežbu, ale kolem mě bylo bahno, do kterého jsem se potápěla stále hlouběji s tím, že šlapat nešlo. Je tam tolik věcí najednou! Kdyby byly více rozepsané s tím, že to holt bude na více dílů, tak bych to asi brala víc. Popravdě, nebýt kreseb, tak si nezvládnu ten svět představit, protože to v knize nebylo popsané. A vadilo mi to věčné "Japonka" a "Japonská bojovnice" místo použití jména, když víme, jak se jmenuje.

Chidlink
26.06.2017

Kniha je velmi čtivá a děj originální.
Nicméně je to takové nevyzrálé.
Celé mě to přišlo, že se to snaží tvářit jako velmi kvalitní světový titul, nicméně faktem zůstává, že je to jen a pouze dobré béčko. Nic víc a nic míň. Knihu jsem si koupil vlastně jen kůli kresbám Luise Royo doufajíc že se budu i skvěle bavit, bavil jsem se ale jen dobře.

Terva
19.06.2017

Tuhle knihu jsem si koupil hlavně pro krásné kresby Luise Roya. Tady jsem vůbec neváhal a šel do toho. Obsahově mě to moc neočarovalo, je to měkké, růžové a nekrvavé. Ostatně, svět v apokalypse, jak je zde popisován je skoro pohoda. Funguje elektřina, dokonce i mocný internet a sem tam jede i metro. Už jsem se jen bál aby nezačaly fungovat mobilní telefony – to bych to asi nedočetl. Je to spíše teen román a vlastně ani není moc napínavý. Má jistou dávku erotiky, ale né té klasické Luisovské, jen to kolem erotiky prochází. Což je také obrovská škoda. Ano, chápu, že Lilith je patronkou lesbiček, ale tohle bylo opravdu moc růžovoučké.
Příběh to není špatný, jen se pan spisovatel Jesús bál přitvrdit a nechal román pro hranici +12
Ono mít v knize taková esa, jako je Samael, Gabriel, Lucifer, Lilith a další a vůbec je nevyužít, to je obrovská škoda. Mohl to být krutý krvák – leč není.

Malá ochutnávka:
Touha po vědění. Hledání světla. Nebezpečná cesta po neznámých stezkách. A jakmile přijdeš do cíle, sežehnutá křídla. Propast. Podívat se tyranovi zpříma do očí je obtížné. Princ nebes, sražen k zemi. Princ Lucifer..........

Trochu si rýpnu i do názvu – Kodex Apokalypsy – není kodex. Kodex má být návod, rady a porady, jak přežít apokalypsu- Zde není ani jedno. Je to deníček psaný jednou osobou, která vás informuje o tom, jak žije druhá popřípadě třetí osoba, ale už vůbec se nezaobírá podstatou, toho jak přežily. Oni prostě žijí v této době, maj nějaké poslání, ale rady od nich nečekejte – funguje internet, ne.

Tak nezbývá, než se radovat z toho, že za tu cenu mám několik krásných kreseb, které se asi nikde jinde sehnat nedají. To mě uspokojuje a jsem za ně rád. Pokud se Ježíš rozhodne napsat druhý příběh a budou v něm opět kresby Luise a jeho syna Romula, tak si to koupím. Jinak ne.

CITÁT – Bylo by pro vás všechny lepší, kdybyste se přestali plést do záležitostí bohů.

Z příběhu jsem vybral jedenáct citátů a Jesús B. Vilches už je má ve svém profilu.

Halka2
19.04.2017

Mistrně napsaný mystický​ příběh odvěkého boje mezi dobrem a zlem, navíc umocněný fantastickými revolučními kresbami Luise a Romula Royo, zanechal ve mně hluboký dojem. Vede k zamyšlení a nejen nad tím co je dobro a co zlo. Dle mého tato kniha včetně obálky a ilustrací patří mezi skvosty světové literatury.

ziriant
16.04.2017

Ze začátku vypadal příběh velmi obstojně a příjemně mne naladil na další čtení. Jenže s postupem knihy jsem jen již marně hledala a zbytečně čekala na navázání v podobném duchu, na tu zvláštní atmosféru. Pak to sklouzlo k poměrně okoukanému stylu klasických fantasy rychlovek a bohužel i závěr mě v tomto názoru spíše utvrdil. Tak takový lepší průměr.

Ládja
08.01.2017

Komentář může obsahovat spoilery: Ano, ano a ano. Takhle by nějak mělo vypadat, když chce někdo přijít s něčím novým. Určitě se najde hodně lidí, kteří řeknou, že nic nového v této knize není, ale mě to tak připadalo. Spojení kreseb pánů Royů a dobrý text spisovatele. Mystika, zajímavosti, kresby, skici, krev, láska, erotika a co ještě více? Adam, který je Satanem, Gabriel, který není tak hodný, jak by se mohl zdát. Zajímavé spojení náboženství, legend a propojení všeho, co jen může být.
Dobře se čte, kresby doplňují situace, i když si člověk místy všechno představuje trochu jinak, ale zas to tolik nevadí.
Mám i pár záporů. Uvítal bych více rozvést začátek, nebo aspoň v duchu začátku pokračovat více stránek, ne-li celou knihu. Místy je "hledání symbolů" zbytečně zdlouhavé a ukecané. Opakující se situace a slova(ale to může být už jen chyba v překladu).
Takhle jak kniha je 4,5*, ubrat místy nějaké stránky a někde je opět přidat, tak by to bylo na čistých 5*.
Ještě jeden mínus, kdo si chce sundat přebal, aby se nepoškodil doporučuji vložit do nějakého obalu, nebo zajistit, aby se člověk nepotil. Škoda toho, taková kniha by si zasloužila lepší obal, který by vydržel déle a ne se po jednom přečtení ošoupal.

A otázka: Kdo je vlastně zlý?

Další otázka: Bude další díl?

Štítky

postkatastrofická

Autoři knihy

Luis Royo

Luis Royo
španělská, 1954

Romulo Royo

Romulo Royo
španělská, 1976

Jesús Barona Vilches

Jesús Barona Vilches
španělská, 1976

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených34x
v Čtenářské výzvě8x
v Doporučených1x
v Knihotéce26x
v Chystám se číst31x
v Chci si koupit19x
v dalších seznamech3x