cherubinka cherubinka komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Román podle skutečné události.
Tato věta zcela vystihuje obsah.
Fakta, fikce, něco bez obalu, něco ne.

Dobře napsané. Místy trochu plytké. Velmi čtivé.

21.02.2021 4 z 5

Podzimní boogie-woogie Podzimní boogie-woogie Jan Švancara

Co čekat od neznámého autora a jeho prvotiny? Cokoliv. Ale když člověk sleduje tak trochu celkový vznik celé knihy byť jen z velké dálky a pak se konečně dočká... Proboha co to vůbec bude za blbost? Nebo ne?
V očekávání klidnější noční jsem si vzala do práce Kindle, že nakouknu co je to teda zač. A nakoukla jsem až do konce. Naštěstí jsem výjimečně mohla, jinak bych ráno asi nešla spát a musela zjistit jak to vlastně dopadne.

Přestože oba pradědové z maminčiny strany byli legionáři, jeden ruský a druhý francouzský, nevím o daném tématu zhola nic.

25.11.2020 5 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Kniha se ke mně dostala náhodně a byla to příjemná změna.

23.10.2020 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Nora Roberts

Precetla jsem par stranek a jakmile byla zminena magie, sekla jsem s tim (fajn, par stranek jsem tomu jeste dala). O bile magii ci jinem fantasy napsala autorka drive mnohem hezci knihy (treba Ostrov sester nebo Klice), ale ceho je moc, toho je prilis a posledni vydane knihy na toto tema uz jsou jen slatanina. Mrzi me, ze ma nejoblibenejsi autorka sklouzla k takove....tvorbe. Mozna to nekdy prectu, ale dnes? Dnes dostane prednost jina fantasy, ktera je opravdu fantasy.

11.10.2020

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nevím, co na tom kdo vidí. Měla jsem problém to dočíst. Vtipné by to bylo, kdyby hlavní hrdinka neměla stále potřebu vysvětlovat své dvojsmyslné věty a narážky.

26.02.2020 odpad!

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Hana. Zklamání. Tiché roky. Nadšení. Slepá mapa. Nuda!
Všechny tři se četly samy. Mapa je dějově asi nejfádnější.

10.02.2020 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po přečtení Hany, která mě nijak výrazně nenadchla, jsem díky výzvě sáhla po této knize. A přečetla ji na jeden zátah. Mnohem lepší, čtivější a záživnější. A protože jsem nečetla ani anotaci a o knize si nic nikde nezjišťovala, nevěděla jsem, co mě čeká a o to to asi bylo lepší.

01.02.2020 4 z 5

Pár dobrých vtipů nepřeváží trapnost těch ostatních. Mám děti, moji známí mají děti, občas se tam najde nějaký ten Čeněk... Ale aby dítě do jednoho roku furt jen blilo... Ne.

24.01.2020 1 z 5

Krutopřísné povídky Krutopřísné povídky Miloš Čermák

Ač nemám politiku ráda, všechny ty pány si ještě pamatuji. Nějaký zájem v té době o dění u nás možná ještě byl. Výborná satira.

22.01.2020 4 z 5

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Místy lepší než první díl. Ke konci dost kňů, jak to mají matky v zaměstnání těžké (což chápu a nechápu, že se to kůže dít i v 21. století).

22.01.2020 3 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Ještě, že jsem investovala jen do e-knihy. Myslela jsem si, že to bude vtipnejsi.
Ano, je to ze života, v některých scénách se matka najde, ale... Moc rozvleklé a autorka má zřejmě problém s alkoholem. Protože být každý týden takhle našrot... By zahnalo i světce jako je Simon.
Ano, taky si dám po těžkém dni s dětmi víno, ale s rozumem skleničku a ne několik lahví. Natož ginu.
Je to oddychovka, místy vtipná, přečtu si i pokračování.
Nicméně vtíravý pocit, že jde o další Matky na tahu nebo prostředí Sedmilhářek, přetrvával celý čas čtení.

20.01.2020 2 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

Knihu jsem si půjčila v knihovně jen tak, kvůli Výzvě. Netušila jsem, že mě bude tak bavit. Před spaním jsem si chtěla přečíst pár stránek, jestli to bude stát za to... A ve 3 ráno dočítám epilog. Čtivě napsané, možná trošku moc rozpoznávání proč nezůstat, ale neuvěřitelné postavičky, byť Angličané ve Francii, ale tak nějak si pořád představují francouzský venkov. Kniha mě velmi mile překvapila.

18.01.2020 5 z 5

Ježíškův ježíšek Ježíškův ježíšek Aleš Kaňka

Knihu jsem si půjčila namátkou pro Čtenářskou výzvu. Zaujal mě název, obal, anotace.
A příjemně mě překvapila. Krátké povídky, některé absurdní a nudné, většina ale svěže ironických, ze života.

17.01.2020 4 z 5

Spodní proudy Spodní proudy Nora Roberts

Díky anotaci jsem stále v první části čekala, kdy Zane odejde a Britt to odskáče za něj, Místo toho čtu úplně něco jiného a mozek se tomu stále brání. Takže jsem první část tak nějak úplně nevstřebala a budu si to muset přečíst znovu :D
Takže NEVĚŘTE anotaci!!! :))

Kniha super, žádná nuda, kostra klasická Robertovská :) Opět detailně zpracované hlavní téma. A zase mi Nora dluží 4 hodiny spánku :D

20.12.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

"Román, který si podmanil žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku. Debut trhající rekordy v rychlosti prodeje."

Zase jsem na to skočila. Asi jako u Zlodějky knih.
Netuším, co na tom čtenáři vidí. Film mě teda rozhodně neláká.
Kdyby to bylo tak o polovinu zbytečných myšlenek a keců tenčí, četlo by se to možná lépe.

01.09.2019 odpad!

Povolené ztráty Povolené ztráty Nora Roberts

Na knihu jsem se těšila. Přeci jen, delší čas zde ze současnosti nic nevyšlo. A tohle bylo perfektní. Hrůzu nahánějící, ale skrz naskrz Robertsová. E-knihu jsem koupila hned jak to bylo možné. A začala skoro hned číst. Tedy ještě před tragédií v El Pasu. Obchoďák, střelba, oběti, výpovědi... Sakra, to jsem teď četla jako "fikci". Jenže se to děje. U této knihy to v ČR vyšlo až děsivě k sobě.
Škoda, že jsem neměla čas to přečíst v tahu, ale i tak to stálo za to. Konečně zase skvělá Robertsová. Reálná a dnešní.

07.08.2019 5 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá J. D. Robb (p)

Opět perfektní Dallasová a opět mě fascinuje fantazie autorky. A Eva je čím dál lidštější :)

07.08.2019 5 z 5

Jen ty a já Jen ty a já J. D. Robb (p)

Tohle byl masakr. Sice opět zaměření na Evu, ale dalo se to číst a četlo se to jedním dechem. Vzhledem k tomu, že jsem ve fázi "Chci dočíst DALLASOVOU", tak je to od jara už několikátá kniha v řadě. Člověk má celkem přehled co se stalo nedávno, ale 2 roky zpět? A víc? Asi si budu muset přečíst znovu první díly :))
Nicméně tohle mělo děj a celkem rychlý spád. A jako vždy, dopadlo to dobře :D

27.07.2019 5 z 5

Na mě si nepřijdeš Na mě si nepřijdeš Nora Roberts

Na Dallasovou dost nuda. Nicméně oceňuji zápletku a pro mě docela překvapivý konec.

27.07.2019 2 z 5

Když přijde soumrak Když přijde soumrak Nora Roberts

Nora mi dluží další 4 hodiny spánku :-D
Chtěla jsem jen začít číst a přečetla to celé. Začátek, hlavně Současnost, je trošku nudně obsáhlý, oproti jiným byznys knihám obsahuje málo informací o tom jak co funguje, což v jiných knihách má perfektně propracované. Trošku chaos ve jménech, než si člověk zvykne. Nicméně příběh nakonec skvělý a čtivý.

22.04.2019 5 z 5