chanahd chanahd komentáře u knih

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Kniha není nezřízeně vtipná. Ona není vůbec vtipná. Bernadetta mi přišla nepříjemná už od začátku a tak mi nějak bylo úplně jedno, zda se nakonec najde. Rozhodně to není kniha, ke které bych se někdy vrátila.

01.03.2015 2 z 5

Poklona, páni četníci! Poklona, páni četníci! Ladislav Beran

Ze začátku se mi to moc líbilo. Povídky mají atmosféru...
Ale po několika kapitolách už to bylo stále stejné. Každá z postav dělala pořád to samé (ženské, brýle na čelo, lahev v registračce...), jediné co se lišilo, byl "padouch". Ale konání vyšetřovatelů stále jedna a ta samá šablona, až to začala být nuda.

26.07.2023 3 z 5

Kniha štěstí Kniha štěstí Eduard Martin (p)

Celkem zajímavé příběhy k zamyšlení. Ale pořád ty tři tečky...
Těch byla... z textu... snad celá polovina knihy...
To mi tam... hodně... vadilo...

29.12.2019 3 z 5

Vesmírní diplomaté Vesmírní diplomaté Karel Blažek

Příjemné překvapení, většina povídek byla skvělá.

02.10.2019 4 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Velice, velice zdlouhavé, postavy nesympatické.

21.10.2018 1 z 5

Konec Romantiků Konec Romantiků Jiří Hogan

Konec jsem tedy uhádla. Ale četlo se mi to moc dobře.

01.08.2018 4 z 5

Hřbitovní hlína Hřbitovní hlína Máirtín Ó Cadhain

Nezábavná kniha s protivnou babou.

09.06.2018 odpad!

Nezaplatitelný Nezaplatitelný Zygmunt Miłoszewski

Četlo se mi dobře, jen konec byl takový hodně uspěchaný. Jako oddechovka s konspiračními teoriemi to bylo výborné. Takže opravdu takový polský Brown.

01.02.2018 4 z 5

Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky Ulf Palmenfelt

Kniha pro děti? To jako vážně? Knihu pro děti si představuji s jiným obsahem. A ne s popisem vnučky, co pojídá oko své babičky, s podřezaným psem zavěšeným nad vanou a s masovými vrahy olizujícími ruce.

29.10.2017 odpad!

Carova tajná dcera Carova tajná dcera Jennifer Laam

Čtivá červená knihovna. Dobrá zábava na horké letní dny, kdy člověk nechce moc přemýšlet, spíš si přečíst nějaký ten lehčí žánr. Pokud ovšem nehledáte zábavu, ale historická fakta, zvolte odbornou knihu.

22.06.2017 4 z 5

Tři metry vášně Tři metry vášně Halina Pawlowská

Myslím, že tohle je jedna z těch slabších knih. Ale třeba je to jen můj pocit. Jsou od ní jiné knihy, které potěší víc.

01.03.2017 2 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Moc humorné mi to nepřišlo.

11.02.2017 2 z 5

Unesená Unesená Lesley Pearse

Kniha se četla dobře, nenudila jsem se. Hlavní hrdinka taková naivnější. Pokud jste už načetli pár detektivek, tak nejspíš uhodnete, kdo je hlavním padouchem.
Láska na první pohled, osudová přitažlivost a podobné z toho dělají takový "thriller pro ženy". Takové akční ženské čtivo.

21.01.2017 3 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Dobrá oddechovka. Ale mírně natahovaná. Pokud jste na toto téma četli již nějaké knihy nebo viděli alespoň 2-3 filmy, určitě vám hodně věcí dojde už asi v polovině knihy, takže konec není překvapivý.
A mimochodem, ten energický Eden Lundell je v knize žena:-) A mnohem víc by mě zajímala dějová linka právě s Eden. Ty nejzajímavější věci tu jsou jen nakousnuté. Další díl jsem ještě ale nečetla, tak uvidím.

04.06.2016 3 z 5

Některé povídky jsou pěkné, některé trochu slabší. Ale pro ty, kdo rádi romantiku, je to příjemné zimní počtení.

26.05.2016 3 z 5

Prvorozený Prvorozený Filip Alexanderson

Kniha se mi rozhodně dobře četla a měla spád. Nenudila jsem se. Jen jsem se tedy těšila, že to bude samostatná kniha, ale dle konce tedy určitě ne. Jak už to tak bývá, asi bude dalších x dílů?

17.05.2016 4 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Tak trochu jiný Urban, než jsem byla zvyklá. Tentokrát bez té atmosféry tajemna. Ale kniha zaujala od začátku do konce. Zklamaná tou změnou určitě nejsem.

14.05.2016 5 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Detektivka? Zrovna postava komisaře mi tam přišla naprosto zbytečná. Pokud se na něco přišlo, bylo to úplnou náhodou. Policie tam šla zmínit jednou větou, na běh příběhu neměla ani vliv. Policista myslel, přemýšlel, ale nic nevymyslel. Je to celkem zdlouhavé a napětím se to také nehemží.

12.03.2016 2 z 5

Brambory na vloupačku Brambory na vloupačku Catharina Ingelman-Sundberg

Nenáročné čtení. Ovšem na detektivku velmi, velmi naivní.

28.10.2015 2 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Tato kniha byla dle mého mínění zatím snad nejslabší z celé série.
Předem je znám vrah. A každý si asi sám i předem domyslí, jaký byl důvod, proč byl někdo střelen do rozkroku. Překvapení se tedy vlastně žádné nekoná...

10.10.2015 2 z 5