Chalupice Chalupice komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Ta pachuť zvratek, hajzliku v metru, smrad v paneláku a hukot v hlavě po silný dávce mám na jazyku ještě ted, roky po přečtení tehle knihy.
Pamatuju, ze jsem ji četla někdy na základce.
Neskutečný co dokáže démon závislosti.
Neskutečný popisy, fotky, z čtenáře se stava fetak, prostitutka, pozoruje snad na sobě i abstaky.
Strašný a ve svy strasnosti ještě horší, ze je to vše realita

07.12.2018 5 z 5

Slabší rozjezd, musela jsem se přesvědčovat, ze se ro rozjede
Klanim se uzasnym fotografiím a ilustraci, na to by člověk mohl koukat nonstop. Navíc to příběhu dodává to něco magického.
Vyhovovala mi psaná forma, sviznost příběhu, ale nevím, zda bych ji dobrovolně šla číst znovu

07.12.2018 3 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Naprostá klasika, kterou má snad v knihovně každý. (Alespoň pevné doufám.)
I když od posledního čtení teto knihy uběhlo x let, je to přesně ta kniha, kdy si naprosto živě vzpomínám na barvité ilustrace a vůni knihy.
Proste dětství.

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Autorky si nesmírně vážím za to, jaká je, jak se dokáže otevřít, co zažila, jak..
musím se přiznat, ze první stránky jsem se nechytala, ale semlely mě všechny ty pocity, nicota, zbytečnost, prázdnota.
Tohle by se mělo dávat povinne číst každému zájemci o adopci. Bohužel.

,, aby si se z toho nepotentočkoval” ...

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Měla jsem možnost nejprve shlédnout filmové zpracování - a mrazilo mě.
Okmazite jsem sahla po knize - a mrazilo mě znovu, ale jinak. Jestli vic, nedokážu rict, proste jinak.
Naprosto mistrovské dílo pro mě.
Do dnes si vybavuji ty pocity, které jsem pri čtení měla, popis statku mě do dnes nahani hrůzu.
Poklona !

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mě to proste strašně bavilo.
Já vím, ze někomu se to muže zdát nechutné kýčovité, tyhle spojené vesmíry a náhody a svět je malý..
ale zrovna teď a tady mě to nevadí a užívám si toho plnými doušky

07.12.2018 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Jsem neskonale vděčná za to, ze jsem se rozhodla pro knihu a až pak možná pro shlédnutí seriálu a ne naopak.
Moje první kniha s touto tematikou.
Nadšeně jsem hltala každý řádek a i když bytostně nenávidím prology a epilogy, zde má vše svůj význam a důvod.
Úžasné předmluva, neskutečný závěr, i když jsem asi 2 dny rozdychavala ten ničenbny pocit frustrace.
Musím reagovat na komentáře, které kritizují, ze v první půlce knihy se nic neděje - já v tom vidím mistrně zobrazeny ten pocit prázdnoty, nádherne vykresleny pocity, bez emocí, bez života. O to šlo.
Za mě jedna špica!

Oneiron Oneiron Laura Lindstedt

Do čtení teto knihy jsem se položila, jaké bylo však mé zklamání. Nebo spíše rozčarování?
Možná nemám tu správnou duši na lechtivé orgisticke popisy.
Námět knihy je bezkonkurenční a pravdou je, ze knihu jsem přečetla téměř celou.
Ale jakmile jsem měla číst 100 stránek encyklopedickeho výkladu, kniha putovala do knihovničky.
Za mě bohužel ne

07.12.2018 2 z 5