cestina_s_linus cestina_s_linus komentáře u knih

Pište čtivě a srozumitelně Pište čtivě a srozumitelně Dalibor Behún

Knihu doporučuji! Je jedno, jestli jsi student, copywriter, učitel... pro tuto knihu využití najdeš! Já sama budu mnohé tipy a rady aplikovat i do svých zápisků a těším se na ten posun! Konečně můj chaos dostane ŘÁD! :)

19.08.2023 5 z 5

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Do této knihy se zamiluje každý, kdo vyhledává fantasy, sarkasmus, politiku a intriky.
Autorka nás bere do světa, kde se pravidelně opakuje "konec světa" a záleží na požehnané osobě, jestli dokáže ochránit své lidi.
Musím ocenit, že jsem se nenudila. Kniha má výborné vyprávěcí tempo. Kapitoly nejsou dlouhé a na začátku následující najdeme různá moudra.
Propracovanost postav - uvěřitelné, rostou, jsou to jedinečné osobnosti. Zároveň u některých postav můžeme cítit, že slouží jako "varování", abychom takovými nebyli.
Knihu jsem prožívala tak moc, že jsem u závěrečné bitvy brečela jako želva a bála jsem se knihu dočíst. Slzy strachu nahradily slzy štěstí.
Už se těším na další díl!

07.08.2023 5 z 5

Střípky času Střípky času Petra Slováková

Já tuto knihu miluji! Už se těším na další díly!

02.08.2023 5 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

Nejprve se zaměřím na to, co se mi na knize líbilo:
- strany 253-255 - až mi slzička ukápla
- Laraem - nejsympatičtější postava v knize
- Harari - jeho ego na druhou k němu sedí, ale dost mi svým chováním připomíná šmoulu Koumáka
- vztahy - postavy projevují více emocí a máme tu i romanci
- papír - byl na omak příjemnější

Co se mi tolik nelíbilo:
- superhrdinský komplex - postavy nám zničehonic začnou ovládat vyšší stupně "magie"; rozpráší každého nepřítele a zejména u Arily je to ultra otravné (nic pořádně neumí, ale je vždy ta nejmocnější)
- opět toho bylo "moc" a člověk se místy do čtení musí i nutit

27.07.2023 3 z 5

Všechno, co jsem zapomněla Všechno, co jsem zapomněla Adéla Chrástecká

Nejsem milovník poezie a 2x veršovánky nemusím. Ale u této knihy jsem narazila na verše, které mě hluboce zasáhly a přinutily se i zamyslet nad významem. Určitě doporučuji všem (ne)milovníkům poezie!

23.07.2023 4 z 5

Tajemství černé dámy Tajemství černé dámy Kateřina Loučková

Kniha má své kouzlo a svého čtenáře si najde.

22.07.2023 3 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

(SPOILER) Jedná se o knihu, která naplňuje parametry YA literatury. Svou "jednodušší" formou vyprávění je vhodná i pro méně zběhlé čtenáře.
Kniha má vesměs švižné tempo, které občas naruší zdlouhavé popisy. Na akci si musí čtenář počkat.
Jedna scéna mi připomněla situaci z Game of thrones, kdy Arya porazila "až moc" snadno Nočního krále - zde zažijeme něco "podobného".
Postavy - tady jsem byla spokojená. byly uvěřitelné a dokázala jsem se na ně napojit a prožívat s nimi všechny překážky.
Trochu mě mrzelo, že se dalo dost věcí "předvídat" a konec zůstal "až moc" otevřený - snad bude druhý díl brzy přeložen.

02.07.2023 3 z 5

Souboj princů Souboj princů Kristýna Dostálová

Souboj princů - originální fantasy příběh, kde nás nebude otravovat romantika, ale budeme řešit zapeklitou záhadu s přízrakem!¨

Oceňuji, že hlavní hrdnika není dokonalá a prochází vývojem - PECKA!!!
Slovo "plstořitník" je TOP slovo.
Zajímalo by mě, kdo si také všiml toho "a" na straně 108.
Je to takový český "Zaklínač".

04.06.2023 5 z 5