Červená33 Červená33 komentáře u knih

Gentlemanovy tajné touhy Gentlemanovy tajné touhy Laura Lee Guhrke

Filip a Marie jsou moje oblíbená dvojice. Je to takový klidný milostný příběh soustředěný jen na vývoj hlavní dvojice. Nezasahují do něj ani rodiče, ani žádní ničemní dědici a musí si to vyřešit jen ti dva.

09.05.2022

Venkovanka v Londýně Venkovanka v Londýně Anne Herries (p)

Šla jsem si zkontrolovat datum vydání knížky. Čekala jsem minimálně o 100 let méně. Něco tak hloupoučkého a naivního jsem dlouho nečetla, ani ten záporák nebyl vlastně nijak moc záporný.

06.04.2022

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Když čtu Kleypasovou, tak přesně tohle čekám. Postavy za těch mnoho knih znám vlastně velmi důvěrně, tak bych nepotřebovala vysvětlování a pohledy do minulosti. Baví mne ale posun postav, že z mladého, zhýralého Sebastiána se postupně stal otec a teď i strýček Sebastián a podobně i ostatní. Mimochodem, když měl Keir horečku, tak jsem čekala, kdy na scénu napochoduje interesantně zešedivělý Cam s tím svým mechem a bylinkami :)

31.03.2022 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Moc příjemné čtení. Je fajn, že se objevila nová autorka a noví hrdinové.
Líbilo se mi, že Sebastian a Annabell měli svou “historii” a nedělala se z ní tragédie či tajemství, které je obvykle zdrojem problémů v podobných knížkách. Tady si ji prostě vysvětlili a přijali.
PS. Moc povedená je scéna s podnapilým vévodou

25.03.2022 4 z 5

Beduínská královna Beduínská královna Tara Pammi

(SPOILER) V pohádkách bereme jako přirozenou věc, že babička vyskočí živá z vlkova břicha a tento typ knížek je jednoznačně pohádka, ale životní příběh Adira už je na mne moc.
Jako mimino byl odložený k beduínskému kmeni. Vyrůstá v chudobě, ale jeho otec a matka jsou král a královna. Taky mimochodem vybuduje v skvěle prosperující IT firmu a pak taky mimochodem v 21 letech sjednotí dva znesvářené kmeny a vládne jim. Žije ve stanu hlubokou v poušti odkud denně dojíždí do blízkého města do firmy.
Možná by to chtělo Saturnina a jeho „Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru“, aby nám to vysvětlil :)

09.03.2022

Tři týdny do svatby Tři týdny do svatby Ella Quinn

Tak jsem se těšila a takové zklamání. Strašlivě nudné, ani dočíst jsem ji skoro nemohla.
Podle počtu dětí v rodině má série víc dílů než Bridgertonovi, ale klidně se bez nich obejdu.

20.02.2022

Pokořený svůdce Pokořený svůdce Suzanne Enoch

Jsem naprosto neobjektivní v hodnocení, ale tuhle knížku prostě miluju. Je tam řada strašných ptákovin (po 6 letech problém s punčochou, když dáma ani kotník neukáže?), ale chemie mezi Tristanem a Geogiánou vše vynahradí. Baví mne pořád a pořád a klidně si ji jednou za rok přečtu.
A podobně to mám i s celou sérii Lesson in Love i předcházející With This Ring - slabší chvilky v nich přehluší ty originálnější (rozlámané vějíře i stoly, uvěznění ve sklepě, ukecaný papoušek,...) a hlavně skvělé hlavní dvojice.

19.01.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Z mého oblíbeného regenství jsme pro jednou přesídlila do současnosti, ale vlastně se až tolik nezměnilo. On je bohatý a předstírá, že není, ona je lady a předstírá, že není, další nápadník ji chce jen kvůli titulu. Dokonce je tam i zmínka o dohazování debutantek.
Ale navadí, knížka se četla dobře, seznámila jsem se s New Yorkem a příběh skončil tak, jak měl, ale po Kodani a NY si dám od této série chvíli oddech.

15.01.2022 4 z 5

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Nicole Byrd

Na tuto sérii jsem narazila teprve nedávno a patří mezi ty povedenější. Hrdinové jsou docela sympatičtí, muži bojují s pochybami o sobě, ženy docela silné osobnosti a příběhy okořeněné trochou dramatu. Knihy mohou být zklamáním pro příznivce erotiky, je docela střídmá, ale funkční v rámci příběhu.

Oba díly mám v elektronické podobě, ale předpokládám, že tištěná kniha bude stejná. Bohužel některé části knihy mi přijdou jak prohnané automatickým překladem. "Byla hořká nad svým nepovedeným manželstvím"- co to je za větu? A takových je v překladu víc.Bohužel.

31.12.2021 3 z 5

Čestný muž Čestný muž Jane Ashford

Přelouskala jsem od Ashfordové The Duke Who Loved Me a docela se mi líbila, tak jsem hledala nějakou knížku v češtině a zkusila Čestného muže. A nevím, jestli zkusím ještě jednu.
Začátek oblíbený motiv, že se musí vzít, když úplným omylem byli spolu v hostinci bez gardedámy. A pak asi všechno špatně. Z motivu podivného manželství se dalo vytěžit víc, v nějaký vývoj postav bylo naivní doufat. Chápu, že mladá holka z venkova hozená do velkoměsta a manželství z povinnosti je totálně ztracená a dělá voloviny, ale to je tak jediné. Pokud se Eliot choval tak, jak je popsáno v knížce, tak je se mohla zamilovat? Do člověka, který nebyl vůbec doma, nezkoušel se s ní sblížit, byla pro něj jen povinnosti, což ji opakovaně sděloval. Prostě tohle ne. Námět dát jiné autorce a začít znova.
Rozhodně nedoporučuji.
Dodatečně jsem se ještě koukla na Goodreads i tam je hodnocena jako autorčina nejslabší.

28.12.2021 odpad!

V indickém paláci V indickém paláci Penny Jordan (p)

Jak mám tenhle typ knížek ráda, tak tohle fakt ne! Indie je tu zcela nepodstatná, až na několikrát zmíněnou Kamasutru. Ale hlavně jednání Jaye je jednoznačně odporné a hnusné a Keira nemá vůbec žádnou důstojnost. Jestli se do něj zamilovala, tak je případ pro psychiatra.

PS. Rozčílila jsem se až u této knížky, ale podobné schéma autorka použila víckrát. Jestli nakonec není případ pro psychiatra sama autorka.

11.11.2021

Pravda o lásce Pravda o lásce Laura Lee Guhrke

Moc jsem se na knihu těšila, ale v půlce jsem si musela dát přestávku a to se mi dlouho nestalo. Nedávno jsem přečetla sérii Girl-bachelor a ta se mi líbila mnohem víc. Tahle kniha mne dost nudila, nenadchne - neurazí. Ale přemýšlím, jestli vůbec dát šanci dalšímu dílu.

19.09.2021 3 z 5

Sem s tím Skotem Sem s tím Skotem Suzanne Enoch

Čekala jsem víc. Na Colla i otce MacTaggerta to bylo moc krotké. Obě postavy měly mnohem větší potenciál. Škoda, ale přečtení nelituji.

15.08.2021 3 z 5

V Blackwoodském sídle / Miliardář na ženění V Blackwoodském sídle / Miliardář na ženění Sharon Kendrick

(SPOILER) Jsem ostuda, že čtu vlastně klasiku mi docvaklo až skoro na konci první knížky (utajovaná manželka, požár, slepota), u druhé to bylo jasné velmi rychle (pět sester v rodině a hrdinky Lizzy)

14.07.2021

Kletba klanu McCraigů Kletba klanu McCraigů Barbara Cartland

Zkusila jsem od tak vyhlášené autorky jedno docela dobře hodnocené dílko, ale takovou slabotu jsem fakt nečekala. Neskutečně naivní.

PS. dala jsem ji šanci ještě s další knížkou a dopadlo to úplně stejně.

19.03.2021

Vévoda v zářivé zbroji Vévoda v zářivé zbroji Loretta Chase

"Byla milá" - tak charakterizovali v knížce Olympii a stejně milá byla i celá knížka. Klidný romantický příběh, který dobře dopadne, ale proto tyhle knížky čteme, že.

PS. Knihu o Blackwoodovi ani nezkoušejte hledat - bude až třetí v sérii o Ne-milostech.

04.02.2021