Cattleya Cattleya komentáře u knih

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Odporúčam všetkými desiatimi :D ... Po dlhšej dobe opäť kniha, ktorá ostane v mojej mysli ešte nejaký čas. Velina, hoci nie je vykreslený ako klasický kladný hrdina, neide neobľúbiť si už hneď na začiatku. S každou kapitolou pribúdajú nové informácie, ktoré si pomaličky skladáte do celkového obrazu. Hovoríte si, že už vás nič neprekvapí, no otočíte stranu a hovoríte si: "Čožee??" :) A takto to je až do konca knihy. Veľkým plusom je taktiež štýl písania, ktorý ma nesmierne bavil a žiadne "hluché" miesta v knihe, ktoré často preskakujem. Problém sa od nej odtrhnúť, keď sa človek raz začíta. :D

21.08.2016 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Túto knihu som nikdy neplánovala čítať. Príbeh ma veľmi nezaujal a aj vďaka ságe Twilight som o kvalitách tejto knihy pochybovala. Na odporúčanie kamarátky som sa však odhodlala dať tomu šancu. A bola som prekvapená. Príjemne prekvapená, asi som čakala úplnú katastrofu. Nemôžem povedať, žeby ma kniha natoľko pohltila, aby som o nej premýšľala ešte ďalšie týždne po jej prečítaní ale na druhej strane ani ma nenudila, aby som ju nedočítala. Keďže bol príbeh trocha naivný a predvídateľný a viackrát som z neho bola zmätená (hlavne na začiatku), radím ju k priemeru. :)

A pre tých ktorí sa rozhodujú medzi knihou a filmom, rozhodne odporúčam knihu. Film vnímam iba ako snahu priblížiť sa knihe, ktorá v konečnom dôsledku nevyšla. :)

21.08.2016 3 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Myslím, že Thrall chytí za srdce nie len vernú Hordu, ale aj fanúšikov Aliancie. Jedna z najlepších kníh série a najlepších kníh autorky. :)

31.08.2018 5 z 5

Smrteľný chaos Smrteľný chaos Matt Dickinson

Veľmi dobrá kniha. Každý príbeh iný a zároveň spojený s ostatnými. Keby mi niekto povedal pred prečítaním tejto knihy, že jeden králik dokáže toľko vecí a životov ovplyvniť, asi by som sa mu vysmiala, že má bujnú fantáziu. Ale táto kniha bola tak dobre napísaná, že teraz by som takému príbehu možno aj uverila. Každopádne po prečítaní vás núti kniha zamyslieť sa a premýšľať, čo je beriem ako pozitívum. :)

21.08.2016 4 z 5

Výnimočná Výnimočná Kristin Cashore

Prvýkrát som knihu prečítala pred pár rokmi a bola som z nej očarená. :) Krásny fantasy svet uvedený do stredovekého prostredia, v ktorom nechýbalo dobrodružstvo, napätie a v neposlednom rade aj romantika. Knihu som nezavrela dokiaľ som ju nedočítala celú... doslova ...(samozrejme s prestávkami na obed a pod. :D) Takže skvelý príbeh, ľahké čítanie, sympatický štýl písania.

Hoci dnes, kedy ju mám už viackrát prečítanú, a tým pádom nachádzam v nej aj nejaké tie negatíva (s pribúdajúcim vekom a po prečítaní viacerých kníh je človek náročnejší), stále bude táto kniha patriť k obľúbeným, s ktorou sa mi spájajú pekné spomienky. :)

21.08.2016 5 z 5

Farba mágie Farba mágie Terry Pratchett

Keď mi sestra opisovala túto knihu, nechcelo sa mi do nej pustiť ale pre jej naliehanie som to skúsila. A neľutujem. Pri čítaní som sa veľa nasmiala, čo som nečakala. Z niektorých pasáží som však bola trošku zmätená a niektoré zase ma až toľko nebavili. Ale ako celok to hodnotím veľmi pozitívne.

18.06.2017 4 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Kvôli kvalite hre som čakala, že aj knihy budú rovnako skvelé. Bohužiaľ, nestalo sa tak. I keď som knihu nakoniec dočítala, nezanechala vo mne pocit, ktorý som očakávala. Celá kniha mi prišla "suchá".

22.08.2016 2 z 5

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Arthas ...milujem príbeh Arthasa. :D Príbeh ľudského princa a následne nástupcu Lich Kinga radím k najlepším od Blizzardu ...... avšak kniha tento úžasný príbeh nespracovala na 100%. Možno som mala iba vysoké očakávania, kvôli hre a faktu koľko som už o ňom vedela, no možno knihe naozaj niečo chýba. Príbeh je rozsiahly, napísaný do relatívne krátkej knihy, v ktorom sa dá trošku stratiť, ak nepoznáme jednotlivé súvislosti. Niektoré časti by som ocenila, keby boli napísané rozsiahlejšie. Napriek tomuto nedostatku radím túto knihu medzi tie lepšie, a to aj v rámci fantasy kníh, nielen v tejto sérii.

31.08.2018 4 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Kniha, ktorá vás pohltí od začiatku do konca. Hurá na druhý diel. :D

19.07.2017 5 z 5

Bohatý otec, Chudobný otec - Čo bohatí učia svoje deti a chudobní nie Bohatý otec, Chudobný otec - Čo bohatí učia svoje deti a chudobní nie Robert T. Kiyosaki

Na odporúčanie jedného známeho, ktorý túto knihu radí k top v jeho zbierke, som po nej siahla aj ja. Musím povedať, že to bolo celkom príjemné čítanie, sympatické vysvetlenie "sveta peňazí", miestami som sa aj zasmiala. Celkovo ju hodnotím pozitívne.

21.08.2016 4 z 5