carbici carbici komentáře u knih

O moudrém Chadaunovi a třech sluncích a jiné pohádky O moudrém Chadaunovi a třech sluncích a jiné pohádky neznámý - neuveden

Sbírka pohádek a legend z krapet exotických krajin. Zajímavý je úvod u každé kapitoly, popisující historii konkrétního národa a krátky popis jazyka.

23.08.2023 5 z 5

Jak se dostat z maléru: Občanskoprávní průvodce pro děti od 8 let Jak se dostat z maléru: Občanskoprávní průvodce pro děti od 8 let Petra Štarková

Mám dojem, že tato kniha by pomohla i mnohým dospělým. Velmi jasně vysvětluje nejrůznější postupy, potíže i řešení v občanskoprávní problematice, navíc podané tak, aby to bylo jasné i dětem.

05.08.2023 5 z 5

Mrtvý u kříže a jiné soudničky Mrtvý u kříže a jiné soudničky Rudolf Těsnohlídek

Většinu četby jsem myslela na oblíbené klišé "dřív na sebe lidé byli milejší,hodnější". Soudničky jsou vybrané tak, že zajímavě vykreslují dobu svého vzniku, např. možnosti vdovy se třemi dětmi, vztahy v rodinách. Na způsob psaní je třeba si krapet zvyknout, ale po pár stránkách mi ten nestandardní slovosled jen dokonale doplňoval jednotlivé příběhy.

29.07.2023 4 z 5

Angličan Angličan David Gilman

Knihu jsem koupila tak trochu náhodu a neměla žádná očekávání. Už po prvních stránkách mne děj pohltil a jen pracovní povinnosti mne donutily knihu občas odložit. Perfektně napsané, dobře přeložené, co si přát víc.

25.07.2023 5 z 5

Dlouhý levandulový pohled Dlouhý levandulový pohled John D. MacDonald

Ideální letní čtení při teplotách 34 °C a více. Žádné záludnosti a komplikovanosti.

17.07.2023 4 z 5

Atlas trusu Atlas trusu Iva Vilhumová

Informace zajímavé, fotky skvělé, jediná potíž při čtení je potřeba se o zajímovosti dělit.

04.07.2023 5 z 5

Dva roky prázdnin (převyprávění) Dva roky prázdnin (převyprávění) Ondřej Neff

Původní záměr bylo přivést syna k Verneovkám, neb původní vydání, které máme už mnoho let, svým jazykem už krapet zastaralo, takže jsem si ji pro jistoru přečetla první. Tato kniha je sice napsána současnou češtinou a děj mne zaujal stejně jako před lety, ale něco mi tam chybělo. Něco, co neumím popsat, co by mne nutilo o ní vyprávět a nutit ji všem v okolí.

01.07.2023 3 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Jedna hvězdička za historické reálie v příběhu. Jinak děj naprosto nesmyslná červená knihovna, kde čas plyne velmi zvláštním způsobem.

30.06.2023 1 z 5

Než se stihnu rozloučit Než se stihnu rozloučit Tošikazu Kawaguči

Po třech předchozích knihách mne tahle krapet zklamala. Jakoby jednotlivé příběhy psal někdo jiný podle instrukcí předchozího autora.

05.06.2023 3 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Je to knížka pro větší děti, ale i tak mne vtáhla. Něco pro děti 10+, které je obvykle těžké dostat ke čtení.

24.05.2023 5 z 5

Nové zbraně vlivu Nové zbraně vlivu Robert B. Cialdini

Pevná vazba, obálka, co zaujme... ovšem tím končí to, co by se dalo chválit. Většina knihy je jen znovu vydaný první díl, který popisoval triky, ze kterých jsme byli v šoku (a mnozí na ně skočili) na konci devadesátek. Pokud toužíte dozvědět se něco aktuálního, tak doporučuju videa na yt kanálu Jirka vysvětluje věci nebo Kluci z Prahy.

11.05.2023 2 z 5

Zbraně vlivu - Manipulativní techniky a jak se jim bránit Zbraně vlivu - Manipulativní techniky a jak se jim bránit Robert B. Cialdini

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Mé pocity přesně vyjadřuje komentář Pauliky. Kdybych tuhle knížku četla v devadesátkách, tak by mi pravděpodobně přišla šokující a přínosná.

06.05.2023

Deník ze života s Alzheimerem Deník ze života s Alzheimerem Markéta Hánová

Kniha, kterou moc doporučuji všem. Dává možnost alespoň trochu nahlédnout do péče o nemocného. Moc děkuji a oceňuji autorku, že vše takto sepsala, muselo to pro ni i její sestru být neuvěřitelně težké období.

23.04.2023 5 z 5

Chvála odpočinku Chvála odpočinku Maximilien Le Fébure du Bus

Náhodně vybraná kniha v knihovně zajímavě doplnila Proč spíme a Labyrint pohybu.

15.04.2023 5 z 5

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Přišlo mi, že vychází z Coveyho Sedmi návyků, ovšem Covey byl výrazně čtivější. Podstatných informací tak na delší článek, ale roztahané na 300 stran, v tomto to velmi připomínalo Proč spíme. Chvílemi jsem měla dojem, že musí mít akcie jedné konkrétní značky bloků. P

07.04.2023 2 z 5

Otázka, kterou má v očích Otázka, kterou má v očích Eduardo Sacheri

Prolínají se dvě časové roviny, příběh se pomalu rozvíjí. Situace v Argentině je jen na pozadí o to více zasáhne.

06.04.2023 5 z 5

Blatské rozprávky Blatské rozprávky Marie Kršková

Příběhy a pohádky z jižních Čech zapsané místním nářečím. Velmi připomíná Galuškovo Slovácko sa súdí, jen je to taková jemnější verze.

07.03.2023 5 z 5

Doktor k mání Doktor k mání Richard Gordon (p)

Kniha mi přišla podobná knihám od J. Herriota. Ocenit musím autorovu upřímnost, ale většinu doby mi přišel jen jako přidrzlý a nesympatický floutek.

17.01.2023

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Krásné hraní se slovy, ale celkově mne kniha nechytla.

01.12.2022 3 z 5

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Richard P. Feynman

Zajímavá kniha, která v člověku vyvolává potřebu zkusit něco nového a netradičního. Proč zůstávat jen ve své škatulce? Překvapilo mne, že v této knize, tolik lidí našlo vychloubání - jakoby když něco dělám a jde mi to, tak je třeba to tajit? Já si odnáším hlavně to, že zkoušení nových věcí je zábava, která do života může přinést spoustu zajímavého.

17.11.2022 5 z 5