Blatské rozprávky

Blatské rozprávky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151079/bmid_blatske-rozpravky-pUM-151079.jpg 5 3 2

Soubor, vycházející k osmdesátinám známé autorky-vypravěčky, přináší v úplnosti všechny povídky, jež dosud vyšly v knihách Rozprávky a Dobráci, filuti, meláci, a je doplněn dalšími příběhy, knižně dosud nepublikovanými. Autorka vúsměvných črtách, rozmarných příbězích, v báchorkách, pohádkách a písních zachycuje v stylizovaném nářečním přepisu život lidu z jihočeských Blat. Prožívají zajímavé události většinou v době, kdy se vesnice schází k společnýmoslavám: při poutích, o posvícení, na bálech, při masopustním průvodu, na svatbě, ale i při práci.... celý text

carbici
07.03.2023 5 z 5

Příběhy a pohádky z jižních Čech zapsané místním nářečím. Velmi připomíná Galuškovo Slovácko sa súdí, jen je to taková jemnější verze.

witiko
22.03.2017 5 z 5

Kniha, která mě naprosto dostala. Svojí opravdovostí, autenticitou, přístupem k životu, moudrostí a v neposlední řadě nádherným, dnes už zapomenutým jazykem. Zvláštní kouzlo dodávají také jemné ilustrace Miloslava Nováčka. Pokud chcete nahlédnout do světa našich nedávných venkovských předků, do jejich radostí i starostí, ale i do jejich duše, pak je to kniha přímo pro vás. Zjistíte, že v tom podstatném se nic nemění, jen uměli tenkrát prožívat víc opravdově a do hloubky.

Marie Kršková
česká, 1894 - 1979