Doktor k mání

Doktor k mání https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5240/mid_doktor-doktor-k-mani-FRl-5240.jpg 4 33 5

Doktor série

Třetí kniha humorných příhod mladého lékaře je věnována historkám z doby jeho nástupu do medicínské praxe, kdy se pln ideálů vrhá do víru života. (Nakl. XYZ již vydalo svazky Doktor v domě a Doktor na moři). Začlenění mladého snaživého muže do kolektivu pracovníků chirurgického oddělení se neobejde bez veselých momentů, omylů a komických příhod, které autor opět líčí se svým typickým vtipem a nadhledem.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Ivo Železný

Doctor at Large

Corso
04.09.2023 4 z 5

Doktor k mani priamo nadvazuje tam, kde skoncila prva kniha. Stepanek Safranek... ech co to trepem... pardon, Richard Gordon po skonceni studii hlada zamestnanie v sukromych ordinaciach zabehnutych doktorov, streta rozne svojske postavicky, neskor sa vracia do svojej alma mater, aby sa tu dvojnasobne zalubil ..a tak. A tak sledujeme vtipne pribehy osviezujucej letno dovolenkovej pomerne malej knizocky. Hoj... idem hladat po antikoch pokracovania.

carbici
17.01.2023 3 z 5

Kniha mi přišla podobná knihám od J. Herriota. Ocenit musím autorovu upřímnost, ale většinu doby mi přišel jen jako přidrzlý a nesympatický floutek.

Bedřich63
24.11.2022 5 z 5

Útlá knížka od mého oblíbeného autora, který píše o příhodách z lékařského prostředí s humorem, který mi sedí.
To, že kniha je napsaná už docela dávno a děj se odehrává před pár desítkami let, vůbec neubírá těmto příběhům na kráse a zajímavosti.
Od R. Gordona si určitě přečtu i další knihy.

Marla
30.03.2018 3 z 5

Sarkastický, ironický a trochu humorný popis všeho, co může potkat začínajícího mladého lékaře. Při tom všem poznává, že drzé čelo je někdy lepší něž poplužní dvůr, snaha za každou cenu se zalíbit se nevyplácí a ujetí přátelé občas nejsou na škodu.

čertina

2010  81%Doktor na moři
1997  77%Medicínské katastrofy
1978  86%Doktor v domě a na moři
1994  82%Doktor k mání

Kniha Doktor k mání je v