carbici carbici komentáře u knih

Synové člověka Synové člověka Arnaldur Indriðason

Zajímavý příběh tedy pokud bych zůstala jen u cca 3/4 knihy. Líbilo se mi tempo i krátké dialogy. Ovšem čím víc se blížil konec, tím víc kulila oči a obočí mi vylétlo do závratných výšin. Zkusím dát autorovi ještě šanci, ale z této knihy moc nadšená nejsem.

24.10.2022 3 z 5

Převozník Převozník Zuzana Pokorná

No... v první půli knihy si téměř neustále někdo hrál s neposlušným pramenem vlasů, až jsem si říkala, zda se jedná o výplňkové věty, aby bylo víc textu, nebo fetiš. Proč má část postav anglická jména a část česká, jsem nedokázala rozklíčovat už vůbec
Posledních cca 50 stran jsem se už těšila na konec. Jedna hvězda za práci korektora, jedna za odvahu vydat knihu.

09.10.2022 2 z 5

Nelítostný Maigret Nelítostný Maigret Georges Simenon

Klasický Simenon/Maigret, vynikající atmosféra, ale stejně jsem se do první povídky nemohla začíst. Případ Saint-Fiacre se mi víc líbil jako rozhlasová hra na Vltavě. Druhý případ byl naprosto skvělý, ponurost, zmar, beznaděj.

29.04.2022 4 z 5

Zmizení perlového náhrdelníku Zmizení perlového náhrdelníku Samuel Bjørk (p)

Sympatická detektivka (nejen) pro děti.

17.04.2022 5 z 5

Žáci Kopyto a Mňouk opět zasahují Žáci Kopyto a Mňouk opět zasahují Miloslav Švandrlík

Zábavná oddychovka. Ideální léčba jarní únavy. Jeden hned dostane chuť jít pátrat po pokladu či dýmce hajného.

17.04.2022 5 z 5

Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Neil Gaiman

První dvě povídky jsem se krapet nutila do čtení. Ale pak najednou střih a nemohla jsem se odtrhnout. Povídky Spáč a vřeteno a Černý pes se mi líbily nejvíce. Tam byl Gaimanův rukopis naprosto jasný.

08.03.2022 4 z 5

Poslední opona Poslední opona Ngaio Marsh

Klasická detektivka se spoustou postav a podivnými rodinnými vazbami. Jen jsme měla po celou dobu dojem, že už jsem tuhle knihu četla a nedokážu určit zda skutečně, nebo se mi plete s jinými knihami této autorky.

01.03.2022 4 z 5

Let duchů Let duchů Bear Grylls (p)

Většinu knihy jsem měla pocit, že čtu moderní pojetí Indiana Jonese. Spousta akce, spousta neuvěřitelných postupů jak přežít nejen v džungli - ty byly zajímavé (ale nemám v plánu je využít v praxi). Záporňáci jak z Fantomase. Ač konec zůstal otevřený, tak nemám potřebu číst pokračování. Rozhodně ne hned.

13.01.2022 3 z 5

Zapomenuté příběhy Zapomenuté příběhy Marian Kechlibar

Dvanáct zajímavých příběhů z různých časů i míst.

31.12.2021 4 z 5

Křič! Křič! Křič! Křič! Křič! Křič! James Preller

Moc hezký příběh. Dospělý brzy odhadne pointu, ale i tak se to čte dobře.

20.12.2021 4 z 5

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

Příběh zajímavý, situace absurdní, postavy uvěřitelné, ale stejně jsem se útlou knihou prokousávala měsíc. Ani pár dnů po dočtení se nemůžu rozhodnout, zda/jak moc se mi knížka líbila.

03.12.2021 3 z 5

Děsu plný dům Děsu plný dům James Preller

Hororovější než Dobrou noc, zombie každopádně stále v přijatelných mezích. Já bych z ní v deseti letech asi týden nespala, ale syn ji nadšeně přelouskal za dva večery.

16.11.2021 5 z 5

365 + 1 příběh strážníků z Přerova 365 + 1 příběh strážníků z Přerova Miroslav Komínek

Každé ráno nám zprávy z Přerova zlepšují cestu do práce. Vybrané v jedné knize mi zlepšily pár dnů, ale vracet se k nim už nebudu.

30.09.2021 4 z 5

Hagakure - Kniha samuraje Hagakure - Kniha samuraje Cunetomo Jamamoto

Myslím, že t_gon přesně shrnul mé pocity z této knihy. Ve zkratce "zemřete pro pána a předtím zabijte všechny, kdo se, dle vašeho mínění, chovají nevhodně". Ano, několik zajímavých myšlenek v knize je, ale raději si příště přečtu japonskou poezii.

29.09.2021 3 z 5

Strašné pověsti české aneb Hrdinné příběhy Bohemanů uprostřed Evropy (Od Keltů k Boleslavům) Strašné pověsti české aneb Hrdinné příběhy Bohemanů uprostřed Evropy (Od Keltů k Boleslavům) Ivan Krejčí

Ano, je tam zábavně shrnuto prvni tisíciletí naší kotliny. Jen většinu doby jsem měla dojem, že autor se až přespříliš inspiroval Pratchettem (okopíroval množství poznámek, nikoliv styl a úroveň) a humorem Ringo Čecha (po celou dobu jsem měla před očima vtípky z Dívčí války- vtipy související se sexualním pudem jsou přece děsná řachanda).

14.09.2021 1 z 5

Motýl Motýl Katarzyna Puzyńska

Knížka, která mne pohltila a dva dny jsem se neodtrhla. Děj, postavy, zápletka - vše fungovalo. Překladatelské nonsensy mne alespoň donutily zjistit, jak je to s vykáním v polštině. I tak bych uvítala lepší práci korektora.

01.05.2021 5 z 5

Polednice Plešatá palice Polednice Plešatá palice H:o)nza Vojtko (p)

Prvni dil mi prisel skvely, tim mi dosla superlativa pro popis druheho dilu. Na stridacku jsem drzela palce vsem postavam, pak uz jen skupinkam a nepustila knizku z ruky. I vajicka jsou ozdobena jen napul, protoze docist poslednich 80 stran mi prislo dulezitejsi nez... no snad to kolednici pochopi, kdyztak jim pujcim tuhle knizku.

05.04.2021 5 z 5

Morana Mařena Morana Mařena H:o)nza Vojtko (p)

Knížka, od které jsem neodtrhla. Příběh mne naprosto pohltil.

02.04.2021 5 z 5

Beránci vlci aneb Marcipán a pumprnikl Beránci vlci aneb Marcipán a pumprnikl Ivan Wernisch

Původně pořízeno do výzvy 2020, to jsem nestihla, neb nejde zhltnout za večer. Každopádně zajímavý výběr a výborný překlad.

07.01.2021 5 z 5

Hon na lišku Hon na lišku Roald Dahl

Kniha, která je mixem snad všech Dahlových přístupů - napínavé vyprávění, pohádkové postavy, dobrodružství a pak děsivé prognózy. Rozhodně stojí za přečtení.

09.09.2020 5 z 5