CalwenRamones CalwenRamones komentáře u knih

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Tak to byla opravdu pecka.. konec opravdu nečekaný i ukápla slza což se mi u knih moc nestává, jdu číst hned druhý díl. Trošku mě to připomínalo HP, trošku Nikdyuš ale to je tím že tam dívka Kiarra chodí na magickou školu jinak to žádnou podobnost nemá. Doporučuji všem co mají rádi pořádné fantasy a i fanouškům již zmíněných knižních sérií :)

05.05.2021 5 z 5

Strážce duší Strážce duší Deborah Hewitt

Tak to bylo fakt pecka.. WOW.. ke konci jsem myslela že už je po všem a ještě tam nastali další obraty.. pokud máte rádi Finský folklór a mytologii tak určitě touto knížkou nic nezkazíte.. i se sem tam zaobírá myšlenkami z bible. Doporučuji všem kdo má rád hlubší fantasy.

28.01.2021 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Velmi se mi líbilo pojetí, LARP skupina, tajemno, napínavé až do konce člověk neví jak to nakonec dopadne. Plný počet :)

08.11.2020 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Tak to byla fakt jízda... WOW hlavně druhá polovina knížky.. pěkně mě konec podrásal nervy. Síla peněz a moci vládne světu a nakonec kniha není daleko od reálného světa co se v ní stalo se klidně někde může dít taky ale nebudu spoilerovat. Napínavá až do konce. Rozhodně doporučují přečíst každému fanouška kvalitních thrillerů..

30.10.2020 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Líbil se mi námět Slovanské mytologie, ale konec byl strašně useknutý.. Taky bych přidala tak 100 stran :)

07.10.2020 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Tak dočteno, zajímavý mysteriozní thriller, horror moc ne ale nějaké děsivé okamžiky se tam najdou. Dost mě to jak již bylo zmiňováno připomínalo můj oblíbený Stranger Things, tak pro fanoušky rozhodně doporučuji. Pokud hledáte horror u kterého se budete hodně bát sáhněte jinam :)

18.09.2020 5 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Začátek docela dobrý, jsem na straně 95 a dál asi číst nebudu. Často se mi stává že prostě nevím o čem čtu, části z Fillorie jsou nemastné neslané. Možná časem to dočtu ale teď ne. Dávám 2 hvězdičky.

23.08.2020 2 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Také musím souhlasit.. letošní TOP kniha co jsem četla. Asi nenajdu brzy něco "lepšího". Nenechte se odlákat počtem stran doopravdy za to ta kniha stojí a od první stránky do konce budete napjatí jak se příběh bude vyvíjet :)

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Velmi čtivá kniha. Scifi jsem se donedávna docela vyhýbala četla jsem hlavně jen s cestováním v čase ale tahle knížka se mi velmi líbila. Doporučuji všem co se zajímají nejen o vesmír. Škoda že je jen jeden díl braly bych i pokračování :)

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Úžasné fantasy, první třetina jak již bylo zmíněno celkem nic moc ale pak se knížka rozjela a nepustila mne. Po Narnii, Harry Potterovi a prvním dílu Strážce stracených měst jsem myslela že už podobné fantasy nenajdu a opak se stal pravdou. Doporučuji i dospělým mě bude 30 let a jdu na další díl :)