Caa Caa komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásná a smutná knížka o přátelství, smrti, zlu, lásce k bližním a vůli přežít.

05.04.2017 5 z 5

Nemám ráda povídky, ale jelikož jsem tule knihu dostala, udělala jsem výjimku. A díky bohu za to, protože je výborná! Zhltla jsem ji a Hájíčkův styl psaní se mi zalíbil natolik, že jsem sáhla po jeho románech a dostala se tak k Rybí krvi a Dobrodruhům hlavního proudu, které si mě zcela získaly.

10.03.2017 5 z 5

Vratné lahve Vratné lahve Zdeněk Svěrák

Viděla jsem film a po knížce jsem sáhla jen z dlouhé chvíle. Nejen že mě bavila, ale musela jsem se smát nahlas, což se mi zatím povedlo jen u Saturnina. Už jsem ji přečetla podruhé a má stálé místo v mé knihovničce.

10.03.2017 5 z 5

Kvazikrystaly Kvazikrystaly Eva Menasse

Poměrně náročné čtení o ženách pro ženy. Kapitoly jsou vlastně samostatné příběhy, jimiž prolíná několik postav, které je spojují do mozaiky Xanina života. Autorka má cit pro věrné zachycení problémů, které ženy v různých fázích svého života řeší - neshody s kamarádkami a hledání identity v raném dospívání, neúspěšné vztahy a nemožnost otěhotnět v dospělosti, divoká puberta dětí a krize "středního věku" po čtyřicítce.

27.02.2017 4 z 5

Podfuk jako víno Podfuk jako víno Peter Mayle

Jedna z nejhůře přeložených knih, jaká se mi kdy dostala do ruky (horší už je jen Paladin od C. J. Cherryh).
Pan Millar zřejmě při svém dlouhodobém pobytu v zahraničí češtinu moc nepotřeboval. Často nevhodně používá přívlastky a přídavná jména např. "ten muž byl podstatné postavy" a několikrát pustí na papír i nefalšovanou hrůzu, např. "má angličtina jest tekutá". Korektor by zasloužil zbičovat!
Doporučuji číst buď v originále nebo vůbec. Příběh stejně není žádná perla, takže o nic nepřijdete.

24.02.2017 2 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Dojem z jinak dobré knihy mi pokazily nedostatečné korektury, které bohužel nepodchytily všechny překlepy, gramatické chyby, špatné odrážky a slova ztracená v překladu. Nevhodné pro grammar patriots.

24.02.2017 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Kniha obsahuje předmluvu Stephena Kinga, která vyzrazuje nejen zápletku ale i rozuzlení příběhu. Bohužel jsem to netušila a zkazila si jí čtenářský zážitek. Doporučuji číst ji až po příběhu.

24.02.2017 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Na tuhle knihu pět hvězdiček nestačí. Rozložila mě na prvočinitele.

24.02.2017 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Lagercrantz odvedl dobrou řemeslnou práci. Kniha je stejně čtivá jako předchozí tři díly a výměna autora je prakticky neznatelná. Pár drobných výtek ale mám.
Zlo a dobro jsou vykresleny hodně černobíle a působí proto poněkud schématicky. Rušivé je také určité superhrdinství postav, které jsou až moc výjimečné a dělají neskutečné a bohužel i neuvěřitelné věci (myslím hlavně Lisbeth, Augusta a Thanatos). Na jednu knihu je těch "extraordinary persons" prostě moc.

23.02.2017 4 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

"Když se na světě objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení, že se všichni hlupci proti němu spolčí."

16.02.2017 4 z 5