bytost bytost komentáře u knih

Nesmrtelné tělo, nekonečná duše Nesmrtelné tělo, nekonečná duše Deepak Chopra

Chopra je jeden z mých oblíbených autorů, už proto, že je lékařem indického původu žijícím v USA kde má svoji kliniku zabývající se
léčbou dle ajurvédy (ajurvéda - stará indická metoda ozdravění těla, lépe řečeno je to životní styl, umožňující udržet si tělo zdravé).

Jeho klinika je proslavena svými úspěchy a léčí se u něho významné osobnosti.
Tato kniha srozumitelnou formou popisuje jak naše těla fungují a bezohedu na to, co tvrdí naše současné medicína zde najdete
kvalitní informace, nejen jak své tělo ozdravit, ale udržet ho zdravé tak dlouho, jak dlouho vás to tu na planetě Zemi bude bavit...
je prostě suprová, čtěte a prožívejte ji !

Učebnice reflexní terapie Učebnice reflexní terapie Július Pataky

Reflexní terapie-jednoduchý a účinný způsob jak si ulevit od bolestí všehu druhu a vyhnout se polykání tablet. Bohužel je stále mnoho lidí a to zejména děvčat co se uchylují k tomu, že při vzniku sebemenší bolesti tuto ihned tlumí BRUFEN atd. to neustále sebou nosí v kabelkách. Vznikají nám lékárny formou samoobsluhy, kdy si do košíčku nabere mladá dívčina to, co má hezkou krabičku a je fuk že jí to likviduje játra a ledviny, paní magistra se u kasy usměje inkasuje peníze a NEIFORMUJE o riziku !

Bože, na to magistra studuje 5 let, aby se dostala do pozice pokladní?

Tak konec nářků nad stavem zdravotnictví a nyní ke knize, manželé Patakyovi jsou naši přední propagátoři této masážní techniky. Je to nenáročná ale kvalitní cesta pro lidi všech věkových kategorií, kniha je navíc velmi lidsky a příjemně napsaná. Kupte si ji a studujte je moc fajn. Nedejte tabletám šanci vás umořit, masáž je blahodárná a nemá na tělo žádné vedlejší negativní účinky. Zvládne to naprosto každý vnuk i babička...

Co s doktorem Co s doktorem Vladimír Vogeltanz

Knihu jsem četla již před lety, nedávno jsem se ale setkala na přednášce s panem doktorem. Musím konstatovat, že jeho cesta,
kdy odešel z klasické medicíny a pustil se na dráhu alternativní léčby etikoteripií, není cesta pro každého lékaře. Domnívám se že i jeho to stálo velké oběti. Ať už je to ztráta prestiže, co si budem namlouvat aternativní způsoby léčby jsou stále v ČR v plenkách oproti ostatním zemím, kde již zdravotní pojišťovny toto respektují a klasické léčba jde ruku v ruce s alternativními metodami.
Nevím, zda je pan doktor štastný, ale na mě dělal dojem vyčerpaného muže...Měl na přednášce svého syna, to bude jednou velmi dobrý léčitel, má to v hlavě srovnané a má hodně životní síly. Nicméně držím palce oběma, za statečnost !!

12.03.2013 4 z 5

Radikální odpuštění Radikální odpuštění Colin C. Tipping

,,Radikální odpuštění,, četla jsem, ale asi pod vlivem již dříve čtených knih na toto téma bych ji pro sebe vyhodnotila jako opakování informací které už mi byly známé. Ten kdo na toto téma nic nečetl bude ale jistě uchvácen. Podrobný popis jak naše mysl funguje, proč se dostáváme do pozice oběti kdy cítíme křivdu, že nám někdo ublížil a jak se s tím vyrovnat tak, abychom podle přiloženého návodu prošly procesem poznání, že vlastně není co odpouštět. Situace se stala proto, aby nám umožnila vlastní růst, to když pochopíme, nemáme už potřebu ukazovat mimo nás TO ON ZA TO MUZE ...

Spousta lidí nechápe, že neodpouští tomu kdo TO PROVEDL, ale odpouští sobě, že si tu křivdu DRZIME !!

Jednou mi jedna profesorka říkala,, Já jsem ale na sebe hrdá, že jsem některé věci neodpustila ! Já ji odpovím: ,,když vám někdo udělá bolest na noze (křivdu) a vy neustále strháváte strup na ráně aby vás to bolelo a nezapoměla jste, KOHO TO BOLI?
Vás, nebo toho kdo bolest na noze způsobil?,, Stejné je to s odpuštěním! Na tomto příkladu to pochopila, když chceme ukázat prstem na někoho směrem od nás, jeden prst směřuje TAM, ale všechny ostatní na nás. PRACE je na nás....

12.03.2013 5 z 5

Pro příštích sedm generací. Rada starých moudrých žen představuje svou vizi budoucnosti Země Pro příštích sedm generací. Rada starých moudrých žen představuje svou vizi budoucnosti Země Carol Schaefer

Tato kniha není jen o tom, že se sešlo několik starých žen a zjistily, že mají podobné osudy a názory. Kniha je hlavně o tom, že bez moudrosti, která se v ústním podání předávala z generace na generaci nebude možná budoucnost lidstva.

Tyto ženy jsou představitelkami jednotlivých světových kultur a své rodové moudrosti chtějí uchovat pro příští pokolení. Tak , jak se zvyšují vibrace planety Země, tak dochází k tomu, že ženy jako nositelky božské podstaty tvoření nejen lidských bytostí (svých dětí)
ale také jako ty co mají silné intuitivní schopnosti tvoří most mezi nebem a zemí, tím nastává doba aby ony umožnily mužům
v jejich blízkosti pocítit a načerpat tolik potřebnou lásku a světlo!

Ženy budou stále více aktivní v tom, co jim bude velet jejich srdce a je to tak správně, budou cítit potřebu být si vzájemně sestrami, bez ohledu na to v jakých koutech světa jsou jejich kořeny ! Čtěte, je to vize budoucnosti pro nás VŠECHNY .

Svět bez hranic Svět bez hranic Joe Vitale

,,Svět bez hranic,, autora Joe Vitale píše :Ve svém životě a ve svých vztazích se řídím následujícími principy:

1. Fyzický svět je zhmotněním mých myšlenek
2. Jsou-li mé myšlenky toxické,vytvářejí toxickou realitu
3.Jsou-li mé myšlenky dokonalé, vytvářejí realitu plnou lásky
4.Nesu stoprocentní zodpovědnost za vytváření své skutečnosti jaká je
5.Jsem stoprocentně zodpovědný za uzdravení toxických myšlenek, které vytvořily nemocnou realitu
6. Neexistuje vnější svět.Všechno existuje jako myšlenky v mé mysli. -konec citátu
- tak teď už víme jak na to...když pracujeme na sobě mění se i vnější svět..zlepší se vztahy, zdraví, finance...atd. makejte přátelé hodně štěstí ...

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

,,Jak si správně přát,,autor Pierre Franckh. ISBN 978-80-7263-454-5 Tu si nastudujte důkladně, neboť je zde jasně vysvětleno jak utvářet svůj život pozitivně pomocí myšlení,dále vysvětluje, že si vlastně přejeme neustále, jen o tom nevíme a následně se divíme jak divizny.
Miluju rána, zvlášť v létě, vytřít podlahu, vyvětrat, potěšit se pohledem na rozkvetlé růže, to proto že ranní slunce jim dává to nejkrásnější světlo. Měla jsem kamarádku co ke mě brankou okolo rozkvetlých růží procházela a já ve svém nadšení říkám,,To je nádhera Jani viď, kvetou nám růže!,,ona mi odpoví:,,kde ?já si nevšimla,,.To je dle mého názoru důkaz toho, že jen my sami tvoříme svůj fyzický svět, bylo mi to líto, ale já ji neuměla pomoci. Přeju všem ať uvidí svět v barvách duhy....

11.03.2013 5 z 5

Neobvyklá psychoterapie Miltona H. Ericksona Neobvyklá psychoterapie Miltona H. Ericksona Jay Haley

,,Neobvyklá psychoterapie Miltona H. Ericksona,,ISBN : 80-72543496

CITUJI:,,Myslím, že bychom měli vědět, že každý člověk je jedinečný.Neexistují dva lidé stejní. Jsem přesvědčen o nesprávnosti každé psychoterapie, která vychází z nějaké obecné a zobecňující teorie. Přál bych si, aby všichni ti analytikové a psychoanalytikové pochopili, že psychoterapie, která je dobrá a vhodná pro osobu A,nemusí být vhodná pro osobu B. Léčil jsem mnoho pacientů s nejrůznějšími obtížemi a každému jsem vymyslel novou terapii, vždy podle jedinečnosti konkrétního člověka a jeho životní situace. Když přemýšlíme o psychoterapii, myslete vždy na pacienta, a ne na teorii nebo techniku.,, -KONEC CITÁTU.
Doporučuji Vám k přečtení, na konkrétních případech pochopíte, jak je možné dosáhnout toho, aby se naše podvědomé vzorce chování změnily.
Jsou tam konkrétní příběhy, srandovní i smutné, ale vždy Ericksonem vyřešeny.

Zbavte se svých kil bolesti Zbavte se svých kil bolesti Doreen Virtue

Sama autorka Doreen Virtue trpěla nadváhou. Podle jejich slov ji manžel neustále ponižoval a podceňoval, tak aby v ní zakotvil pocit méněcennosti. To byl jeden z velmi silných důvodů pro její tělo vybudovat si ochranný štít. Po čase nasobě v této oblasti zapracovala, jak to popisuje v této knize. Změnila své stravovací návyky, popíjela zelený nápoj ( zelený ječmen, spirulinu ) a kila šla ráz naráz dolů. Kniha velmi prakticky vysvětluje emoční bloky jak a čím se nám v průběhu dospívání i dospělosti tvoří a jak s nima zatočit. Doporučuji. PS: -manžel její proměnu fyzickou i duševní neunesl a rozvedli se. Čímž netvrdím milé dámy, že se to stane i vám...Hodně štěstí.

09.03.2013 4 z 5

Temná stránka hledačů světla Temná stránka hledačů světla Debbie Ford

TATO kniha by měla být POVINNOU ČETBOU a proč si to myslím? Protože je v ní nejen popis autorčina vývoje od tzv. fetačky přes léčbu, následné absolvování nespočet různých kurzů na nalezení SAMA SEBE. Podařilo se jí plně vrátit do života, vystudovat psychologii, vdát se a založit rodinu, ale a to hlavní, napsala tuto knihu, která je dle mého návodem jak plně pochopit naše fungování.
TO co HODNOTIME a ODSUZUJEME na druhých, to obsahujeme a odmítáme sami v sobě přijmout ! Je to zákon rezonace, svět kolem nám vytváří možnost, abychom to, co v sobě nepřijmeme zažívali a prožívali. Jak dlouho? Dokud nejsme schopni se zastavit a říci, ano takhle vypadá např:vztek. I já v určité životní situaci jsem a mohu být vzteklá a bude to v naprostém pořádku, není to vada.
Sebepřijetí i se svými stíny, jejich pochopení, jak a proč vznikají, že je můžeme jen pozorovat a nemusíme je PROJEVOVAT. Tam už nastupuje náš vnitřní rádce, naše SRDCE !

Kdybych mohla dát hvězdiček 10, dala bych je sem, je to suprové a stále se k ní vracím (asi už po páté)....

Praktická urinoterapie Praktická urinoterapie Vilma Partyková

MUDr. Vilma Partyková - lékařka která sama na sobě poznala, co to je dostat ránu od života ve formě rakoviny prsu. V době kdy ona sama onemocněla, neměla s léčbou pomocí uriny ( vlastní moči) žádné povědomí. Podstoupila tedy klasickou léčbu klasické medicíny tj. kombinaci chyrurgie (odstranění prsní tkáně) a následné chemoterapie (velmi agresivní a destruktivní medikamenty, které likvidují nejen rakovinné buňky, ale bohužel postihují i ostatní zdravé vnitřní orgány).
Léčba urinou je známá již tisíce let a bez přestání se praktikuje například v Rusku. Také to byli ruští léčitelé, kteří ji po letech opět do naší země dostali a to tím, že zde úspěšně léčili a vyléčili těžké nemoci u lidí. Tato lékařka byla tedy svědkem jejich úspěchů a začala intenzivně tuto oblast léčení spolu s kolegy na celém světě znovuobjevovat. Kniha stojí za přečtení a najdete v ní praktické rady jak vlastní urinu používat na obklady, léčební kristýry atd. kdy a v jaké koncentraci ji používat. Já sama jí používám již několik let a jsem věrným propagátorem, protože vím že v mnohém je to léčba účinná a pro naše vlastní tělo bez vedlejší negativních účinků.
Vy, co se nyní po přečtení ušklíbáte, vám bych chtěla říci. Nikdo z Vás neví, co ho v životě potká a následně i Vám tato metoda život může zachránit.....MUDr. Partyková za pomocí uriny ženám jejich životy zachraňuje...následně nemusí žádná žena o prsní tkáň přijít...no není to SUPER !

06.03.2013 5 z 5

Z vody a ducha. Rituál, magie a zasvěcení v životě afrického šamana Z vody a ducha. Rituál, magie a zasvěcení v životě afrického šamana Malidoma Patrice Somé

Knihu jsem přečetla jedním dechem, je úžasná. Poutavý příběh, který dle mého názoru osloví lidi různého věku. Skvěle propojeno myšlení černocha s naší kulturou a zároveň vysvětlena v praktické rovině, jejich propojenost s matkou Zemí a vším, co je kolem nich. Moc doporučuji, a hlavně těm, co jsou plni předsudků a opovrhují tím, co ve skutečnosti nemají šanci poznat a pochopit. Tato kniha je velmi dobrým prvním stupněm k pochopení toho, že v š i c h n i jsme v š e c h n o !

Mark Dzirasa - 21 dnů Mark Dzirasa - 21 dnů Jaroslava Timková

Mark je obdivuhodný člověk, kniha je psána formou otázek a odpovědí. V rozhovorech s Markem je cítit jeho velká upřímnost sdělit lidem pravdy ke kterým od sám přes své chybování došel. Je to úžasně silný a schopný mladý muž, který si svůj i dnes mezinárodní úspěch zaslouží, protože pochopil, že jsme v pravdě tvůrci svého života. V knize je hodně moudrosti, citu a tolerance k těm co ještě tápou.
Je velmi dobrá pro toho, kdo přijal zodpovědnost za sebe a svůj život, kdo nechce zůstat v roly oběti, ale stane se vítězem !!

Léčení s Anděly Léčení s Anděly Doreen Virtue

,,Léčení s anděly,, každý není ochoten a schopen existenci andělů tolerovat a jí uvěřit, přesto že je tak zřejmá, jako to že dýcháme!
Každý z nás má svého anděla strážného, který nám pomáhá když se na něho s prosbou o pomoc obrátíme. Malé děti to vědí a tak se s nimi intuitivně spojují. Jen my dospěláci, to propojení v nás s nimi potlačíme a připadá nám naprosto nevhodné chovat se tak iracionálně a obracet se o pomoc na anděly.
Ale přesto si knihu přečtěte a zkuste to, třeba jen večer o samotě poproste svého anděla o klidný spánek, který vás důkladně na druhý den posílí. Já je prosím o maličkosti a ony se plní, příklad: -jedu vozem na konkrétní místo, kde se špatně parkuje, jsou tam vždy obsazená parkovací místa, když vyjíždím tak ve voze zvednu dlaň jako když něco nabízím a poprosím:- andělé prosím jedu....ať je tam pro mě volné parkování, děkuji.. výsledek je ten, že vždy je nejméně jedno místo volné, nebo když přijíždím zrovna někdo odjížní a místo na parkování MAM. Jsou to maličkosti s kterýma začínáte a časem, když získáte důvěru že TO FUNGUJE léčíte nemoci, vztahy atd. Oni jsou tu pro nás....věřte mi.

05.03.2013 5 z 5

Léčebný kód Léčebný kód Alexander Loyd

,,Léčebný kod,, - kniha která vás naučí jak aplikovat 1-2x denně 6-ti minutové sezení spojené s určitou pozicí rukou, kdy prsty směřují na vaše tělo. Ve vašem energetickém systému těla nastává jednoduché, ale intenzivní léčení, která Vás pomáhá zbavit problému jak fyzických i psychických. Tato metoda je v knize podrobně vysvětlena a uvedeny i příklady z praxe. Dr. Loyd s ní má velmi dobré výsledky v léčení depresí, rakoviny atd. Velmi doporučuji k přečtení a vyzkoušení, nic nemůžete ztratit, ale obrovsky můžete získat.
Je to nejsnazší způsob, jak se dostat snadno a rychle do skvělého stavu!

05.03.2013 3 z 5

Anatomie ducha - Sedm úrovní síly a léčení Anatomie ducha - Sedm úrovní síly a léčení Caroline Myss

Caroline Myss je moje oblíbená atorka. Kniha ,,Anatomie ducha - Sedm úrovní síly a léčení,, je prostě úžasná. Knihu jsem četla jedním dechem, úžasný příběh této ženy mě oslovil. Vystudovala novinařinu, žila nějakou dobu v klášteře, cestovala do všech koutů světa a propojením logického myšlení a intuitivního cítění se u ní projevily schopnosti jak ona sama říká,, intuitivního čtení fyzického těla,,.
Z počátku se této své schopnosti děsila, ale následně ji začala používat a spolupracovat s lékaři. Na to, aby provedla čtení energie člověka jí stačí jen jeho jméno a datum narození, je jedno že je na druhém konci světa. Její diagnostika je natolik přesná, že umí stanovit kde, v jaké části těla dochází k úniku energie ještě dříve, než se nemoc zhmotní do těla fyzického. Vysvětluje funkci čaker v těle a problémy v emoční oblasti, které se na ně vážou. Školí lidi po celém světě a učí je, aby si sami sobě a svým blízkým byli schopni čtení udělat. Vysvětluje principy jak naše energetická těla fungují. Dalo by se toho napsat moc.....je prostě Boží !

04.03.2013 5 z 5

Měj rád skutečnost Měj rád skutečnost Stephen Mitchell

Kniha ,, Měj rád skutečnost,, je úžasným nástrojem jak se vymanit z kolotoče prožívání našich negativních myšlenek.

Zjistila jsem, že byla zpočátku z Ang. přeložena do Slovenštiny, tak jsem si ji objednala ve Slovenštině, je to přeci slovanský jazyk tak proč nečíst i toto. Udělala jsem dobře a knihu jsem delší dobu pročítala a podle ní na sobě pracovala. Následně byla přeložena do ČJ a opět jsem ji koupila, tentokrát nejen pro sebe, ale i pro své nejbližší. Autorka dělá pro lidi praktické semináře na celém světě a vysvětluje principy její léčby myšlení. Vřele všem doporučuji, je to metoda jednoduchá a velmi praktická. Zjistíte, že 99 % vašich myšlenek není to, co se děje, ale to co vy si myslíte (jaký příběh si vaše logická část mozku vybájí) , že se děje ! Velmi se vám tím uleví a váš život je mnohem volnější a štastnější !

04.03.2013 5 z 5