Co s doktorem

Autor se v této knize zabývá etikoterapií - skutečnému uzdravování nemocných. Etikoterapie hledá v životě nemocného místo, kde se odklonil od vesmírného řádu věcí, od zákona lásky a jednoty.

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96986/co-s-doktorem-96986.jpg 424
Esoterika, astrologie, okultismus, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Fontána

Kniha Co s doktorem

hrdlickova_61

Vladimír Vogeltanz navazuje na Ctibora Bezděka, jehož knížku o etikoterapii jsem četla také, a oběma jsem vděčná za to, že se od léčení příznaků přeorientovali na příčiny nemocí a že o svých zkušenostech napsali. I kdyby nic jiného, tohle samo na pět hvězdiček bohatě stačí. Že to nebyla snadná cesta ani za dob C. Bezděka, ani na začátku devadesátých let, to je zřejmé a z knih je to i znát. Ona není snadná ještě ani dnes, ale je poctivá a přes všechny potíže, nejistoty, omyly, únavu a nepochopení je určitě dobře po ní jít a přibírat cestou všechny, kdo se rozhodnou stejně nebo aspoň podobně. Vladimíra Vogeltanze i jeho syna Petra znám už dlouho i naživo a knížku Co s doktorem vnímám jako osobní dopis nám všem.

Shui-Xian
13.01.2016

Knihy si cením pro silnou výpověď. Mám úctu k autorově rozhodnutí a obdivuji otevřenost, přesvědčivost, se kterou vyjevuje svůj příběh. Svého času šlo o velmi osobitý, nevšední počin a novátorský postoj. Na druhou misku vah ale kladu určitou autorovu aroganci a myšlenkovou těkavost, neucelenost - snad poplatnou situaci, ve které tvořil a která odrážela to nepříjemné zázemí. V kombinaci zmíněného je kniha rozhodně zajímavý text, inspirující, ale za sebe přiznám, že ho považuji spíš za destruktivní, málo dotahující do konce načaté koncepce. Jistě, názor a východiska jsou na čtenáři, nicméně zakončení mi přišlo nevyzrálé, tápající.
(Kdybych nebyla četla navazující díl, snad by ve mě první kniha zanechala přesvědčivější dojem. S odstupem deseti let mezi oběma knihami ale nemyslím, že by autor dokázal ze své terapie udělat skutečně efektivní metody, opírající se o pevné, solidní a relevantní základy. Přesto, jak říkám, kniha je vynikající seznámení s problematikou a jako sonda do panujícího dění je značně pronikavá...)

lailaj
02.10.2015

na knihu jsem se těšila, ale pak mě velmi zklamala, dočetla jsem ji jen , protože jsem stále čekala něco zajímavého. Kniha je psaná velmi chaoticky, jedná se o záznam myšlenek a zapisovatel uvažuje na můj vkus dost chaoticky

Peleus
19.08.2015

Chápu autorovy pohnutky, myslí to dobře. Stále však nechápu, proč se diví tomu, jak je vnímán kolegy, když se svým viděním problematiky razí tvrdě hlavou proti zdi? Naivní.

Kniha nabízí podněty k zamyšlení a máte-li pozitivní vztah k lékařskému oboru, není důvod si nerozšířit obzory o další pohled.

bytost
12.03.2013

Knihu jsem četla již před lety, nedávno jsem se ale setkala na přednášce s panem doktorem. Musím konstatovat, že jeho cesta,
kdy odešel z klasické medicíny a pustil se na dráhu alternativní léčby etikoteripií, není cesta pro každého lékaře. Domnívám se že i jeho to stálo velké oběti. Ať už je to ztráta prestiže, co si budem namlouvat aternativní způsoby léčby jsou stále v ČR v plenkách oproti ostatním zemím, kde již zdravotní pojišťovny toto respektují a klasické léčba jde ruku v ruce s alternativními metodami.
Nevím, zda je pan doktor štastný, ale na mě dělal dojem vyčerpaného muže...Měl na přednášce svého syna, to bude jednou velmi dobrý léčitel, má to v hlavě srovnané a má hodně životní síly. Nicméně držím palce oběma, za statečnost !!

SPimy
03.01.2013

Osobní příběh lékaře, který zjistil, že léčit se musí příčina a nikoli potlačovat důsledek problému (nemoci). Uvádí řadu velmi zajímavých případů ze své ordinace etikoterapie, kde s pacienty odhaluje pravou příčinu jejich obtíží a čtenář tu krásně vidí tu neúprosnou logiku, proč právě tuto nemoc má člověk, který se dlouhá léta chová právě určitým způsobem.

vesirena
08.02.2012

Autor a pochopitelně i etikoterapie vychází z přesvědčení, že původ všeho- tedy i člověka je duchovní...to znamená, že i nemoc začíná v duši. Není-li při léčení pracováno i s touto složkou- duší, kterou lékařská věda popírá, je léčení hmotného těla krátkodobé a léčení jen hmotnými léky se míjí s účinkem. Ke skutečnému a trvalému uzdravení nemůže dojít. Nemoc se po čase vrátí nebo se přesune jinam, pokud ji v návratu bráníme trvalým užíváním léků.
Etikoterapie hledá v životě nemoného to místo, kde se nemocný odklonil od vesmírného řádu (zloba, nenávist, strach, závist) a dojde-li k nápravě na duševní úrovni, teprve pak může dojít k uvolnění zablokované energie a následně i k uzdravení těla.
Kniha pravdivá a určitě stojí za přečtení a následné přemýšlení...

escritor
31.12.2011

Osobní příběh chirurga, který objevil, že podstata nemoci je někde jinde, než tvrdí současná medicína. Jeho vnitřní boj a ukázka souvislostí příčiny a nemoci je poněkud neučesaná, ale jako motivační kniha pro ty co řeší zdravotní trable, je nedocenitelná.

Vladimír Vogeltanz
česká, 1960