bukiet bukiet komentáře u knih

Vetřelci omnibus. Kniha třetí Vetřelci omnibus. Kniha třetí Peter Milligan

Tentokrát skvělá dávka dobře vypointovaných kratších příběhů. Celkovou story vetřelců sice moc nerozvíjí, ale zajímavě ji prokresluje.

10.07.2013 5 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha druhá Vetřelci omnibus. Kniha druhá Dan Jolley

Zábavnější a hlavně přehlednější než díl první. Vlastně je škoda, že filmy nešly touto cestou.

08.07.2013 5 z 5

Ničeho se neboj Ničeho se neboj Dean Koontz

Příjemný thriller s nádechem science fiction. Trochu připomene pozdější a nudnější autorovu sérii o Thomasovi. Jeden bodík přidávám za Orsona, pro mne nejsympatičtějšího hrdinu knihy. Uvidíme, jaké bude pokračování.

01.07.2013 3 z 5

Zlatý kámen Zlatý kámen Matthew Reilly

Na můj vkus trochu moc divoké a plné logických chyb. Ale k vodě možná docela vhodná četba. Uvidíme jak na tom budou další díly,

19.06.2013 3 z 5

Bratr Thomas Bratr Thomas Dean Koontz

Takže zaběhlý princip, kdy se první půlku nudíte a pak zase bavíte. Horor ani náhodou, detektivka snad, ale chaotická. Vyzdvihuji prostředí kláštera. Co nám přinese další díl?

11.06.2013 3 z 5

Ztracený Thomas Ztracený Thomas Dean Koontz

Tohle už je opravdu zklamání. Předešlé díly, snad vyjma prvního, fungovaly na principu: půl knihy nuda a pak zábava. Tento díl tu zábavu nechal někde na cestě z kláštera. Vlastně se musím přiznat, že jsem si tak trochu přál, aby Odd došel spravedlivého konce. Takhle nám hrozí ještě další pokračování

11.06.2013 2 z 5

Věčný Thomas Věčný Thomas Dean Koontz

První polovina se dosti vleče, později už to má spád větší, ale... Ale prostě jsem od Koontze zvyklý na něco jiného. Chyba je samozřejmě ve mně, protože jsem do téhle série šel s chutí po hororu.

17.05.2013 3 z 5

Podivný Thomas Podivný Thomas Dean Koontz

Kniha se čte velmi dobře, má nápad i spád, přesto musím jednu hvězdičku nechat v šuplíku, protože jsem se těšil na opravdový horor a dostal jsem detektivku.

08.05.2013 4 z 5

Vlastenecké čtení pro mládež Vlastenecké čtení pro mládež Karel Jaromír Bukovanský

Ani po stu letech nezměníte faktografii. Hory mají přibližně stejnou výšku, města se přibližně stejně jmenují a to, co se změnilo, jako správa věcí veřejných, to nás aspoň stále může z minulosti oslovovat. Takže k první části této knížečky nemám výhrady, seznamuje dítka s jejich vlastí a vzbuzuje v nich vlastenectví na faktech postavené. V druhé, umělecké, části je to ovšem horší. Některé vlastenecké básně jsou tak řiťolezsky pitomé, že by se sám Hašek smíchy potrhal. Koneckonců je asi znal. Ale zase nic nového, každá doba učí svá dítka vzhlížet k jiným modlám. Jen ta rovnost mezi námi nějak usychá...

20.03.2013 3 z 5

Dětství ve Slezsku Dětství ve Slezsku Ilja Hurník

Je to kraj i mého dětství, jen prožitého o mnoho mnoho let později. A jako Slezan rodem panu autorovi děkuji nejen za všechny jeho noty, ale i za písmenka, kterými nás potěšil.

50 slavných oper 50 slavných oper Eva Vítová

Rychlý vhled do problematiky nejznámějších operních kusů.

Oxfordský slovník opery Oxfordský slovník opery John Warrack

Ona se asi encyklopedie, či slovník, přečíst nedá, ale dá se říci, že s ní často pracuji.

Ohněm a mečem Ohněm a mečem Henryk Sienkiewicz

Kterak Poláci prohráli boj o Ukrajinu a přišli o ni. A stejně ještě byli hrdinové. A milovníci, oczywiscie.
Edit: Po létech se znovu navracím na Ukrajinu, v současnosti sužovanou nesmyslnou válkou a vychutnávám si první část Sienkiewiczovy historické trilogie v originále v podobě audioknihy v podání fenomenálního Gregorza Maleckiego.

19.03.2013 4 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Úžasná kniha. Nesnadné čtivo, ale jak už to bývá, právě proto ve vás zůstane. A k četbě si pusťte filmovou hudbu, kterou složil Maurice Jarre. Nemá to chybu.

Krysa z nerez oceli Krysa z nerez oceli Harry Harrison

Zábavná kniha - hra (gamebook) ze světa Jima diGrize, plná vtipných hlášek a mnoha neskutečných setkání.

17.03.2013 4 z 5

Endymion Endymion Dan Simmons

Opět Libušin problém. Viz. můj názor na Pád Hyperionu.

Vzkříšení Vzkříšení Steve Alten

Poněkud utahané dokončení předchozího románu Panství. Již bez mýtů, zato se spoustou paradoxů.

16.03.2013 3 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Promarněná šance. Stejnojmenná herní série má na akční hru docela zajímavý a chytrý příběh, ale autor tohoto přepisu druhého dílu herní série si s ním opravdu nevěděl rady. Nejsem si jist, koho by tato kniha vlastně měla oslovit. Ti, kdo neznají hru, budou zmateni a a hráči zklamáni. Sám jsem knihu četl souběžně s hraním hry.

Stíny nad Baker Street Stíny nad Baker Street Michael Reaves

Příjemně čtivé pošušňáníčko pro všechny ctitele mistra deduktivní metody, tentokráte ve světě lovecraftovského mýtu Cthulhu.

16.03.2013 5 z 5

Kniha tajemství Kniha tajemství Tom Harper (p)

Pokud jste, jako já, nejprve četli dřívější Harperovu knihu (Ztracený chrám např.), budete možná nemile překvapeni. Pokud totiž očekáváte klasický dobrodružný thriller, možná vás překvapí, že kniha je vyprávěna ve dvou rovinách, z nichž thrillerovitá je jen jedna a to ještě není nijak akční. I přesto je tu mrtvých dost! Druhá rovina příběhu je historická a životopisná. Ve výsledku není Tajemná kniha ani thrillerem, ale ani životopisem. Mne osobně docela rušilo neustálé přeskakování z žánru do žánru, i když chápu autorův záměr o provázanost obou příběhových rovin. Přesto po dočtení musím své poněkud příkré hodnocení zvednout o jednu hvězdičku, protože, nebyl-li jsem uspokojen jako čtenář thrilleru, byl jsem mile překvapen jako čtenář životopisu.

16.03.2013 4 z 5