bucklee bucklee komentáře u knih

Tmavá studnice Tmavá studnice Jaroslav Velinský

Detektivka, která se čte jedním dechem. První případ bezděčného detektiva Oty Finka, lamače dívčích srdcí a neohroženého hrdiny s geniální intuicí. Přečíst tuhle knížku je pro milovníky (nejen) české detektivky v podstatě povinnost. ;-)

19.11.2011 5 z 5

R... jako risk R... jako risk Sue Grafton

Člověk pořád čeká, kdy se konečně něco pořádného začne dít ... a ono nic.

12.03.2013 2 z 5

Neuzavřené případy Neuzavřené případy Kate Atkinson

Čtyři hvězdičky... ale detektivka to není.

10.11.2016 4 z 5

Alex Alex Pierre Lemaitre

Detektivka je to docela netypická a za přečtení určitě stojí. Jednu vadu na kráse však tento počin vydavatele má. V následujícím případu série (Camille) se na konci dočtete, že se jednalo o poslední díl trilogie. První díl celé série přitom v Česku dosud nevyšel... Alex, která je druhým dílem v sérii, obstojí zcela samostatně, byť v knize čtenář najde i celé rozuzlení prvního dílu. Třetí kniha (Camille) ale na první díl plně navazuje, čemuž neznalost první knihy trošku ubližuje.

10.11.2016 4 z 5

Poslední pokušení Poslední pokušení Val McDermid

Třetí případ Tonyho Hilla a Carol Jordan je ještě drsnější než ty předchozí. Jen pro otrlé.

22.01.2013 4 z 5

Dokonalý obchod Dokonalý obchod Alex Drescher

Přes všechny strigy, trpaslíky, vlkodlaky a podobně jde hlavně o detektivku. Dobrou a vtipnou.

08.01.2013 4 z 5

Po stopách mořských oblud Po stopách mořských oblud Bernard Heuvelmans

Jedna ze základních knih o kryptozoologii, které v češtině vyšly.

20.11.2011 4 z 5

Fotbalová horečka Fotbalová horečka Nick Hornby

Vtipná knížka, zdaleka nejen o fotbale. Ale myslím, že opravdu vychutnat si ji může jen ten, kdo v sobě lásku k fotbalu má.

19.11.2011 5 z 5

Sbohem, Ilono Sbohem, Ilono Karel Štorkán

Hrozná blbost. Komunistická agitka o tom, jak je vojna fajn.

03.05.2024 odpad!

Deštivá noc / Na rohu dvaadevadesáté Deštivá noc / Na rohu dvaadevadesáté Jan Šmíd

Zatímco ještě nedlouho předtím se v české literatuře i George počešťoval na Jiřího a New York překládal jako Nový York, v 80. letech autor, který v USA nikdy nebyl, zřejmě pro zdůraznění autenticity dějiště svých příběhů spoustu výrazů překlad vyžadujících (a samozřejmě normálně překládaných) nechává v angličtině. To vše doplněno spoustou značek amerických výrobků, které tehdy v českých zemích mohly znít světově, ale dnes, kdy je u nás řada z nich k dostání v každém obchodě, je z toho obyčejný product placement (skrytá reklama). Příběhy samotné jsou roztahané, kostrbaté, řešení dle mého názoru značně vykonstruované a nevěrohodné.

22.03.2015 2 z 5

Amblerova výstraha Amblerova výstraha Robert Ludlum

Kniha měla spád a četla se opravdu výborně. Škoda, že v ní bylo skoro všechno tak předvídatelné.

22.01.2013 3 z 5

Noční autobus Noční autobus Per Wahlöö

Všechny z deseti románů o zločinu od této autorské dvojice jsou vydařené. Ale tenhle se mi do paměti zapsal nejvýrazněji.

08.01.2013 5 z 5

Cesta spásy Cesta spásy Jaroslav Velinský

Druhá čtveřice příběhů Dana Younga za tou první nijak nezaostává. Příjemné oddechové čtení.

04.01.2013 4 z 5

Nebezpečí odjinud Nebezpečí odjinud Jaroslav Velinský

Jako vše od Mistra Velinského se čte jedním dechem, tentokrát v rytmu space opery.

04.01.2013 4 z 5

Archangelsk Archangelsk Robert Harris

Alternativní historie, odehrávající se na konci 90. let. ... V roce 2022 je vidět, že některé věci se v Rusku nezmění nikdy.

09.04.2022 4 z 5

Vraždění stínů Vraždění stínů Val McDermid

Jako všechny knihy této autorky se i Vraždění stínů čte výborně. Ale na rozdíl od série s Tonym Hillem a Carol Jordan nebo jiných jejích samostatných knih mi přišlo strašně předvídatelné.

22.01.2013 2 z 5

S čím kdo schází S čím kdo schází Alex Drescher

Autorův břitký humor povyšuje Yggreddovy příběhy nad řady jiných fantasy detektivek.

08.01.2013 4 z 5

Bezpečné místo Bezpečné místo Caroline Graham

Příjemná detektivka klasického střihu z anglického venkova, která nezklame, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

04.01.2013 3 z 5

Ostrov s majákem Ostrov s majákem Leena Lehtolainen

Nerad dávám u jakékoli knížky hodnocení "odpad". ... Ale tohle je absolutně nejnudněji napsaná detektivka, jakou jsem kdy četl.

31.12.2012 odpad!