Vraždění stínů

Vraždění stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5041/vrazdeni-stinu-5041.jpg 4 53 7

Oběti sériového vraha ze Skotské vysočiny se liší jeden od druhého téměř vším, což hrdince, psycholožce Cameronové, znemožňuje s případem hnout. Společné mají jen to, že píší kriminální romány, v nichž si předpověděli způsob smrti. Doktorka Cameronová to bere za jeden z běžných případů, dokud si neuvědomí, že i její snoubenec píše thrillery a mohl by být na řadě...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Killing the Shadows , 2000

ArwenAragorn
01.12.2021 4 z 5

80%

Velmi slušný thriller. Vyšetřují se zde vraždy ve španělském Toledu, vražda matky s dvojčaty a asi nejvíc času věnuje autorka vraždám slavných spisovatelů kriminálních thrillerů. Kriminální psycholožka doktorka Cameronová pomáhá u všech těchto případů. U toho posledního si uvědomuje, že v nebezpečí může být i její přítel, také známý spisovatel thrillerů. Konec je hodně napínavý.
Tuto knížku myslím mohu doporučit.

čef
09.07.2018 5 z 5

Nemohu říci, že jsem všechno z knihy akceptoval bez výhrad, ale detektivka je to čtivá a času s ní strávený nelituji. Romány McDermidové jsou vždy dobře propracované a napínavé, zde je navíc prostředí plné spisovatelů, které autorka moc dobře zná. Trochu je znát, hlavně při popisu práce s compy, že doba nezadržitelně cválá tryskem k neznámým dálavám. Přečti a zavzpomínej!

jarin58
06.03.2016 2 z 5

Konec nemohl podprůměr zachránit.

šipek
16.12.2014 4 z 5

Začátek pomalejší,ale pak se to četlo výborně.Zajímavý kriminální román s výbornou zápletkou. Mé první setkání s touto autorkou a určitě né poslední.

edulinka10
29.06.2014 5 z 5

Dost dobrý....druhá půle lepší....začátek se táhne...

Val
25.02.2014 5 z 5

Každý spisovatel má svůj více či méně typický styl. Nikoli Val Mc Dermid. Její knihy jsou každá úplně jiná. Každopádně, i když jsou každá jiná, jsou vynikající. U této knihy je vynikající námět - šílenec vraždící spisovatele dle jejích vlastních knih s brutalitou ze které mrazí i ze stránek knihy. Možná lehce předvídatelné, nicméně o nic míň napínavé. Doporučuju :-)

bucklee
22.01.2013 2 z 5

Jako všechny knihy této autorky se i Vraždění stínů čte výborně. Ale na rozdíl od série s Tonym Hillem a Carol Jordan nebo jiných jejích samostatných knih mi přišlo strašně předvídatelné.

Val McDermid
skotská, 1955