BubuRybova BubuRybova komentáře u knih

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Nádherné kresby od Young Kim, opravdu se mi to moc moc moc líbilo :)
Jen škoda, že je to rozděleno na dva díly:(

A také škoda, že ostatní díly Twilight ságy nejsou takhle zpracované..
Dávám 5 hvězdiček! :)

25.08.2014 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Můj nejoblíbenější díl:)

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

nemám co dodat. Naprostá bomba

04.08.2014 5 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Je zároveň dobré, ale i zmatené, že každá kapitola patří někomu jinému.
Kniha je rozhodně spíše pro mládež. Občas jsem si připadala jako bych četla módní časopis. amé Tiffany, Gucci, Prada a bůh ví co ještě, to mohla vynechat.
Ale celkově knížka není špatná, má dobrý námět, bohužel mě absolutně neoslovil styl psaní autorky, připadá mi to naprosto obyčejné.

25.07.2014 4 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Ke knize mě navedl film s Willem Smithem v hlavní roli. Zbožňuji filmy s Wilem Smithem a co víc, filmy od Francise Lawrence, umí dokonalé napodobit knižní předlohu. Hrozně jsem se na přečtení této knihy těšila, avšak hned po prvních pár stránkách jsem byla poněkud zaražená.

Kdo čekal, aspoň trochu podobnosti, bude zklamán. Snažila jsem se knihu vnímat jen jako knihu a novodobé filmové zpracování nechat ležet za mnou, bohužel mi to opravdu nešlo. Film se mi opravdu líbil více, ale pokud bych měla hodnotit pouze knihu, vidíte to v pravém horním rohu tohoto komentáře. Také už jsem když tak očekávala trochu napínavější a epičtější konec. Nepokládám Mathesona za špatného autora, ovšem v tomto románu jsem se čas od času ztrácela, nevěděla jsem, co vyjádřenou větou myslí a tak obecně, jsem z toho byla spíše skleslá.

Naopak jeho povídky, které byly v druhé části knihy mě naprosto dostaly. Tím vylepšil mé mínění.

22.07.2014 2 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

I když jsem tu asi jediná, musím říct, že mě kniha naprosto uchvátila.
Nejraději bych jí dala 6 z 5 hvězdiček.
I když začátek mě trochu vyděsil, zvláštní psaná forma, člověk se neuměl zorientovat, ale když pak skončila první část a přešlo se konečně na příběh, hltala jsem jedno slovo za druhým. Láska, boj, kontrola, emoce. Opravdu bombastická kniha.
Jediné, co bych vytkla je uspěchaný a otevřený konec, ale aspoň se máme na co těšit v druhém díle!

22.07.2014 5 z 5

Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek Alan MacDonald

Skvěle vtipně pojatá "kniha"

Člověk se pobaví a něco se přiučí, doporučuji k odpočinkovému povalování někomu, kdo aspoň částečně ví, "o co go", když se řekne Jindřich VIII.

Pádím do knihovny pro ostatní zesnulé! :)

22.07.2014 4 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

souhlasím s komentářem pod tímto.

Nápad a myšlenka- skvělé , bohužel Hornby toto nezvládl
Otevřený konec, který se k tomuto románu absolutně nehodí.
Bylo mi to docela líto, protože jsem se na tuto knihu moc těšila.

22.07.2014 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.
Ze celé série se mi tento díl líbil nejvíce a celou sérii už jsem přečetla několikrát, a i přes to, to není naposled.

Doporučuji!

22.07.2014 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Ač mám knihy a filmy s tématem 2. světové války ráda, nemohu této dát 5 hvězdiček. Knížka je sice příběhem velmi zajímavá, bohužel vypravování se mi zdá až příliš dětské. Chápu, že je to knížka pro DĚTI i dospělé, ale osobně já to četla s divným pocitem. A že to mělo být z pohledu Bruna, ovšem možná by toho autor lépe dovršil, kdyby psal v Ich-formě.

Na knížku jsem přišla díky stejnojmennému filmu, který se mi zalíbil více, než jeho předloha, což je jeden z velmi mála případů.
Dávám 4 hvězdičky.

22.07.2014 4 z 5