bubo bubo bubo bubo komentáře u knih

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Táhlo se to spíš jako ruská zima na Sibiři, postavy takove nijaké, buď nedobré a nesympatické, anebo hodné a nanicovaté, tudiž nesympatické. Autorka místy píše nesmysly, a je lína přečíst si třeba na wiki že Konstantin a Elena jsou matka a syn, nikoli manželé.

26.11.2022

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Táhlo se to jako hladová zima, za mě tedy Hislopová neumí. A když jsem v polovině knihy která se snaží být i historickou přečetla že Svatý Konstantin a Svatá Helena byli manželé, vynervovalo mě to tak že jsem s tím chtěla seknout, což by bylo lepší. I v druhé polovině je děj vleklý, postavy tak nějak nijaké. Marie nemastná neslaná, Anna s nějakou poruchou osobnosti. Potrápilo mě to víc než třeba Idiot, a přitom ponaučení či zábava žádná.

17.02.2022

Rebelka z Istanbulu Rebelka z Istanbulu Elif Shafak

Na začátku jsem si myslela že všechny postavy jsou tak trošku retardované. Pak jsem pochopila že autorka tíhne k magickému realismu, což později potvrdí i Armanušin komentář, že v rodině Kazandžijových si připadá jako v románu od Marquese. Nakonec se mi to i líbilo.

17.11.2021 4 z 5

Kristus znovu ukřižovaný Kristus znovu ukřižovaný Nikos Kazantzakis

Jedna z nejhezčích knih které jsem četla. Nechybí jí vůbec nic.

17.11.2021 5 z 5

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Nenadchne, neurazí. Čtení k vodě.

14.07.2021 2 z 5

Sládek dětem Sládek dětem Josef Václav Sládek

Nemýlím li se, byla v tom jedna odporná básnička a ilustrace s čertem.

12.03.2021

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Ke konci mi to prislo uz zdlouhave a nepravdepodobne, ale slo to cist, postradam ale myslenkove pochody postav. 50%

11.05.2017 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Precteno za dva dny, ale mam pocit ze to bude jako s Danem Brownem, ze to za dva tydny bude i zapomenuto. Takze 4 hvezdy, ale ne takove 4 hvezdy jako davam treba necemu mene ctivemu, ale hodnotnejsimu.

14.01.2017 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Prvni a posledni detektivka kterou jsem precetla byla Deset malych cernousku, pred 20 lety.
A ted jsem si naservirovala tohle. Nez jsem se zacetla, tak jsem ve jmenech mela gulas. V pulce me to chytlo, a ke konci jsem se uz citila jako clen Harryho tymu. Chystam se na dalsi:-)

10.01.2017 4 z 5

Pantaleón a jeho ženská rota Pantaleón a jeho ženská rota Mario Vargas Llosa

Perfektni!

30.07.2014 5 z 5

Keltův sen Keltův sen Mario Vargas Llosa

Tak nejak zdlouhave,ale presto dobre cteni.

30.07.2014 3 z 5

Kozlova slavnost Kozlova slavnost Mario Vargas Llosa

Prvni kniha od pana Llosy. Chytla me ,a nepustila az do konce.

11.07.2014 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moje prvni kingovka.Cist ji v puberte,tak slintam blahem,ale i ted v dospelosti to slo dobre.

11.07.2014 4 z 5

Muzeum nevinnosti Muzeum nevinnosti Orhan Pamuk

Nemuzu si pomoct ,nebavi me to. Koupila jsem si knihu loni, a trapim se s ni dodnes. Po trech strankach usnu. I kdyz se mi libi ta retro atmosfera kterou kniha dycha.

21.11.2013

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Cetla se mi dobre, ale vsechny postavy mi byly extremne nesympaticke , zvlast Clyde .

07.09.2013

Podzim v zahradní restauraci Podzim v zahradní restauraci Jiří Šotola

Letos jsem ji nahodou nasla u rodicu v knihovne. Cetla se sama , sloh je originalni a i kdyz vlastne pise o obycejnych vecech , autor tomu dava dokonaly smrnc.

29.08.2013 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

U nas uz vysla, vcera jsem si ji koupila a pulku zhltla . Khaled jeste nezklamal .

29.08.2013 4 z 5

Chlapci z Pavelské ulice Chlapci z Pavelské ulice Ferenc Molnár

Byla to povinna cetba v seste tride, a stala se jednou z mych NEJ na dlouhou dobu. I kdyz jsem toho Nemecka oplakala.

27.05.2013 5 z 5

Bratrstvo modrého racka Bratrstvo modrého racka Tone Seliškar

Krasna kniha o pratelstvi a odvaze.

27.05.2013 4 z 5

Strach vzlétnout Strach vzlétnout Erica Jong

Pokus o precteni ztroskotal kdyz autorka popisovala jaky maji v ktery zemi zachod a jak se obdivuji svym exkrementum. Nebo jak se modlila aby uz dostala menstruaci. Radoby sokujici kniha , autor ma za to ze kdyz pise sproste o sexu ci onanii tak zboural jakesi tabu .

15.05.2013 odpad!