brosofa brosofa komentáře u knih

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

(SPOILER) Dost silný příběh, který nakonec ale dopadl dobře, přesně podle očekávání.
Candy mi byla dost protivná, ale i ta se na konci ukázala jako rozumná osoba.

17.01.2021 5 z 5

Jak naučit svého psa fyziku Jak naučit svého psa fyziku Chad Orzel

Po knizce jsem sahala vicemene kvuli vtipnemu obalu a nazvu. Cekala jsem, ze to bude vice napsane jako 'pro dementy', ale rozumim tomu, ze az tak jednoduse se o kvantove fyzice bavit nelze.
Knizka byla jinak velmi vtipne podana, primery se psy mi casto pomohly si dany jev predstavit (ne u vsech to teda vyslo:D) (a to je clovek pak nestasnej, kdyz tomu vic rozumi pes nez on sam). Ale urcite me knizka namotivovala k dalsimu studiu! (A snad i k vetsimu porozumeni kvantoveho sveta)

16.06.2020 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Já bohužel nejdříve viděla film, takže jsem se připravila o značnou část napětí. Občas mi některé pasáže připadaly zdlouhavé nebo zbytečné, ale ve výsledku se mi knížka velmi líbila.

31.03.2020 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Příběh mi přišel jako na horské dráze. Místy jsem se od čtení nemohla odtrhnout, zajímavé a nečekané zvraty, kdy jsem byla z knihy naprosto unešená. Pak přišla nudná část a já se ke knížce musela dokopat. A takhle se to párkrát opakovalo.
Konec ve mě nezanechal žádné pocity, okamžitě jsem se přesunula k jiné knize.
Ve výsledku hodnotím jako průměr.

25.12.2018 3 z 5

Přelíčení Přelíčení Peter Weiss

Velice silná kniha.

14.02.2018 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Přijde mi fascinující, jak někdo jako Joe uvažuje, dokáže zabíjet a považuje to 'za správnou věc'. Nebo to, co se dá nalézt na sociálních sítích/internetu. Ty mi v tomhle směru otevřela oči.
Jinak, knížka je dobře a moderně napsaná, du forma vás vtáhne do děje. Moc se mi líbila:)

31.07.2015 5 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Opravdu 'něco' se začalo dít až v Paříži. Čekala jsem pořádnou milostnou zápletku, která se bohužel nekonala, což mě silně zklamalo - však už od začátku jí Christian nadbíhal a nakonec nic z toho? Děsně nevyužitá šance přidat trochu šťávy...
Taky byla knížka plná chyb, překlepů a občas prapodivných překladů.
Přesto jsem knihu přečetla poměrně rychle.

19.10.2020 3 z 5

E=mc² E=mc² David Bodanis

Ideální čtení pro osoby méně vzdělané ve fyzice, kteří se o tohle téma zajímají. Jde spíš o společensko-historický kontext světa fyziky od cca 18. století.

26.09.2020 3 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Uplne nevim, co si o knize mam myslet. Kazdopadne muzu rict, ze je hodne zajimava, ctiva a svym zpusobem jina, a to me dost bavi.

28.05.2018 4 z 5

Tereza – Etiketa pro dívky Tereza – Etiketa pro dívky Ladislav Špaček

Opravdu jednoduše napsáno, Tereza reagovala většinou přehnaně, ale cílem nebylo naspat umělecké realistické dílo, ale poučit trochu o etiketě, takže bych řekla, že účel to splnilo

07.10.2016 3 z 5