borufka borufka komentáře u knih

Atentátnik Atentátnik Liza Marklund

Úplně nesdílím nadšení davů pro současnou severskou krimi, a ani Annika tento můj názor nezmění. Kniha mohla být kratší, nudila jsem se. Zlatí kluci z Kungsholmské ulice...

13.08.2022 3 z 5

Trix Solier - Čarodějův učeň Trix Solier - Čarodějův učeň Sergej Lukjaněnko

Přesto, že je knížka určena spíš mým pitomkům, pardon, potomkům, tak jsem se dobře bavila. Moc se mi líbil nápad s vyčerpáváním kouzel... jo jo, nic není věčné a nic není zadarmo...

12.08.2022 5 z 5

Jak zabít svého šéfa Jak zabít svého šéfa Shane Kuhn

Začátek dobrý, jen žádné velké překvapení - jaksi, když tuto knihu čtete, tak je jasné, že jsem vše přežil... A konec zase na mě překombinovaný. Při čtení jsem se pobavila, ale knížka jde do bazaru, podruhé jí číst nebudu.

12.08.2022 3 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

... ty konce, ach jo... jo a ještě dotaz, já nejsem takový znalec páně Hetešovy motivace, ale nemá on něco proti Baltimore :-D?

12.08.2022 4 z 5

Spousta času na smrt Spousta času na smrt Petr Heteša

Chytrá, šikovný, silná a ... Greg :-D Střílečky super, útěky super, svět počítače "zevnitř" super, ale ty dialogy - jako kdyby to psal někdo jiný, někdo kdo zná jazyk jen ze slovníku nebo z novin... Když mě knížka baví, představuji si ty jednotlivé scény jako ve filmu včetně dialogů, a tady mi běží před očima scéna, ale slova úplně jiná. Ale zase je to takové správně klukovsky ulítlé, a já jsem fakt zvědavá, jakou paseku v Cybrainu Greg ještě stihne napáchat, takže jdu na další díly.

Hon na lovce Hon na lovce George R. R. Martin

Zajímavý příběh, propracovaný svět, přitom jednoduše a pochopitelně popsaný, ale jak už jsem kdysi někde četla - nebuďte příliš dlouho sami v sobě, mohli byste se dostat do špatné společnosti. Ta cesta do hlubin Ramonovi duše mi moc neseděla. A upřímně, posledních cca 30 stránek jsem musela přečíst dvakrát, protože po dvou dnech jsem si z nich nic nepamatovala. Ale celkově jsem ráda, že je stále k nalezení a k přečtení zajímavá tak nějak čistá sci-fi.

Touhy Džendeho Džongy Touhy Džendeho Džongy Imbolo Mbue

Do knihy jsem se pustila díky Výzvě. Jinak tento žánr není mým šálkem kávy. Byla jsem příjemně překvapena, bavila jsem se. Velké starosti, malé radosti a život takový jaký je. Moc pěkně napsaná kniha. Svižné, barevné vyprávění. A i v beznaději, kdy Džende s rodinou musí opustit Státy, střípek naděje, že "doma" bude také dobře.

12.08.2022 4 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Kniha jako celek nebyla špatná, ale vadila mi nevyváženost pasáží, kdy se jednalo o inspiraci skutečnými událostmi a kdy o fikci. Jako by se spisovatelka bála do částí napsaných podle skutečnosti víc zasáhnout, aby se kniha četla opravdu jako román a ne jako povídky proložené pasážemi z učebnice historie Pinkertonovy agentury. Takhle mi to nevyšlo ani tak, ani tak. Oceňuji slušnou redakční práci.

03.05.2022 3 z 5

Doktůrek Doktůrek Georges Simenon

Od třetí povídky mi bylo doktůrka líto, toho alkoholu, co musel spotřebovat, aby bylo jeho pátrání úspěšné :-)... takhle se obětovat pro blaho jiných :-). Úsměvné, svižné, na proložení mezi náročnější "maigretovky" výborné.

03.05.2022 4 z 5

Táta Sekáč Táta Sekáč Jean Webster

S knihou máme narozeniny ve stejný rok, dostaly jsme se k sobě, když mi bylo asi deset, a dodnes jsme kámošky :-).

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Anna ze Zeleného domu, Táta sekáč, Malé ženy, Hra na Betsy Bowovou... to je moje dětství, a dodnes jsou to pro mě knihy, které uklidní i rozesmějí. A upřímně, překlady a obecně redakční práce ze 70. a 80. let jsou mnohem lepší než dnes.

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Do konce jsem se pročetla se zaťatými zuby, už tady v komentářích zaznělo, takhle nesympatického hlavního hrdinu (který pro mne tedy zůstal nesympatickým až do konce), aby kraj světa pohledal... přelidnění, život v minimálním osobním prostoru, spartánská výchova dětí bez rodiny... přišlo mi, že od každého kousek už jsem kdysi četla jinde. Po Metru zklamání.

03.05.2022 2 z 5

Břeh temné vody Břeh temné vody Joe R. Lansdale

Opravdu škoda nezkorigovaného překladu, mohla to být celkem slušná "young adult" knížka, kterou bych ocenila i jako dospělá, ale mne ty chyby tahají za oči.

03.05.2022 3 z 5

Malá čarodějnice Malá čarodějnice Otfried Preussler

Jako malá jsem ji četla právě v německém originálu, a že doma milujeme všechny večerníčkové pohádky od Zdeňka Smetany, tohle byla jasná volba, když knihy vycházely v akci Alberta. Já se ke knížkám z dětství vracím pořád, ať už s dětmi nebo sama, spousta mě jich potěší a pobaví i teď.