DancerJaneBooks DancerJaneBooks komentáře u knih

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

Poslouchala jsem tuhle knížku jako audioknihu a je strašně pěkná. Milá, vtipná a i poučná. Prostě Svěrák.

21.12.2018

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Já jsem ten typ člověka, co díky konci dává lepší hodnocení. Prostě si nemůžu pomoct. U téhle knížky se mi to stalo znovu. Normálně bych dala asi tři hvězdičky, ale ten konec prostě...
No, každopádně nebudu začínat koncem. Tuhle knížku jsem si přečetla jenom kvůli Čtenářské výzvě 2018. Jinak bych si ji nepřečetla. Mám totiž doma ještě tolik knížek, co chci číst a s touhle uzoučkou ani ne sto stránkovou knížkou se plácám skoro dva týdny :(... Už z toho jde poznat, že mě to bohužel skoro vůbec nebavilo. Ale byl v tom dobrý námět. Předpokládala jsem ale, když Zdeněk Svěrák do anotace napsal, že to bude i z části vymyšlený příběh, tak jsem myslela, že to udělá tak nějak víc záživnější. Možná jsem to nepochopila, když je to přece jenom určené pro dospělé, ale prostě mě nebavilo nekonečné popisování něčeho, co v tom příběhu není důležité. A vlastně tam ani nebyla žádná zápletka. Což mi na knihách vadí asi nejvíc, když tam není žádná zápletka. Autor se nám tím snažil něco říct, což se mi líbilo a ten konec byl taky krásný a šikovně udělaný, ale pro mě děj celé knížky byla prostě nuda. Což se divím, když je tahle knížka celkem hodně dobře hodnocená. Holt to asi úplně nebyl můj šálek kávy. Ztratila jsem tím celkem hodně času, ale co no. Nějaké pozitiva tam přece jenom byla. Tak například: styl psaní byl perfektní, to se musí nechat a Edu jsem zbožňovala, byl super. Taky se mi moc líbilo, že aniž by tam bylo nějak moc řečeno, že se to odehrává v období druhé světové války, tak to z toho příběhu prostě šlo cítit.
Ale jsem ráda, že tuhle knížku mám přečtenou. Aspoň vím, že do povídek se moc pouštět nemám, pro příště :).

08.12.2018 4 z 5

Rusalčina píseň Rusalčina píseň Tony DiTerlizzi

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Mám doma třetí díl téhle série, a tak jsem si půjčila z knihovny tenhle první. No, a myslím si, že (nečetla jsem původní sérii) ta původní série musela být lepší. Myslím si, že tahle série byla tak trošku vydaná za účelem peněz. Protože si zřejmě hodně lidí oblíbilo první sérii, tak se autoři rozhodli vydat tuhle, podle mě zbytečnou, další sérii, aby po tom fanoušci prahli. (Omlouvám se všem fanouškům téhle série, kteří to teď čtou).
Ze začátku to vypadalo celkem slibně. Ta atmosféra, a tak... Ale jak se začínala víc rozjíždět ta zápletka, tak mi to čím dál víc začínalo připadat jako úplná blbost. Prostě, nějaká rusalka a obr, které vidí jenom někdo... nebavilo mě to, fakt ne. Možná jsem to nepochopila nebo fakt nevím.
Postavy mi ale právě byly sympatické, to ten příběh to zkazil. Nick byl moc fajn a Laurie celkem taky. Ty tři hvězdy dávám teda za: 1. postavy, 2. hezké ilustrace a obálka 3. super fantasy prvky, které ovšem autoři umí.
Další díly si přečtu a jsem zvědavá a doufám, že se mi budou líbit víc.

18.11.2018 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ze začátku jsem k tomu byla trochu skeptická, protože jsem si myslela, že to je vychválené do nebes až moc. Ale není. Prostě a jednoduše - tuhle knížku by si měl, podle mě, každý přečíst. Antoine de Saint-Exupéry byl hrozně moc chytrý člověk. Strašně se mi líbilo to podání toho příběhu - že to vlastně vypráví on sám a malý princ mu vypráví jeho (užásné!) zážitky. Nevím, jestli bych to jako malé dítě úplně pochopila, ale teď určitě chápu, co tím chtěl autor říct. Podle mě je naprosto zbytečné dělat milion komiksových vydání, protože jenom tohle vždycky bude ten skvost, i kdyby to bylo v horším či hezčím obalu. Měla jsem tuhle knížku rozečtenou asi někdy před půlrokem někde na dvacáté stránce, ale odložila jsem ji. Nevím no, asi na to člověk musí mít chuť a určité období. Tak jsem se k ní vrátila, i kvůli Čtenářské výzvě, a vážně mě překvapila. Ale ty citáty byly vážně skvělé. Nejvíc mi utkvěl v hlavě tenhle (liščin) : ,,Co je důležité, je očím neviditelné". A strašně moc mě bavily a fascinovaly ty pásáže, jak malý princ chodil na jednotlivé planetky, kde byli různí lidé. Ten konec mě, upřímně, nedojal, ale sám o sobě dojemný byl. Pro mě teda byl spíš smutný než dojímavý. Teď mám úplnou chuť si zajet do Afriky na to místo... A moc bych tam chtěla potkat malého prince, i když samozřejmě vím, že to nejde...

11.11.2018 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

(SPOILER) Zvláštní a zároveň zajímavá a smutná knížka. Na tuhle knížku jsem narazila díky Čtenářské výzvě. Je to knížka o něčem, i když vlastně skoro o ničem. Je to vlastně o tom, že nechcete měnit svůj život, ale musíte. A když ho změníte, tak se vám ten změněný život zamiluje a chcete v něm zůstat.
Děj téhle knížky byl zajímavý, Želary byly zajímavé, ale vadilo mi, že tam vlastně nebyla žádná cílová zápletka. Taky bylo celkem těžké zvyknout si na autorčin styl psaní. Každopádně, ty postavy jsem si zamilovala. Joza byl strašně fajn a zbožňovala jsem ho. Hana byla taky super postava a vyhovovalo mi, že ten příběh vypráví. Když se to tak vezme, tak tam vlastně byla přímá řeč strašné málokrát. Připadalo mi, že ta láska mezi Jozou a Hanou byla tak zvláštně až hezky popsaná. Ale strašně moc jsem jim to přála. Ten konec mě ale dostal. Netušila jsem, že to dopadne takhle. A co se týče ostatních postav, tak Lucka mě ze začátku štvala, ale potom už nebyla tak špatná. Richard mě hodně štval, hlavně na konci, ale i na začátku. No, co víc dodat. Taková smutná, melancholická, ale moc krásná knížka. Má v sobě hloubku. Želary jsem si pustila po přečtení téhle knížky a musím říct, že se mi film líbil víc. Zatím nejlepší česká kniha, co jsem četla.
A jak říká Hanule: ,,Ke všemu je třeba nadání. I ke štěstí."

10.11.2018 4 z 5

A jako Aligátorka A jako Aligátorka Jindřiška Ptáčková

Hezká a poučná knížka s krásnými ilustracemi.

04.11.2018 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tahle kniha mi doslova vyrazila dech. Pořád si neumím vysvětlit, jak tohle je někdo schopný napsat, takový úžasný příběh, ještě víc než úžasný. Tahle kniha je jedna z těch nejlepších, co jsem kdy četla. Vypadá to, že se nezmůžu na víc, než na slova typu: bomba, pecka, wow! Prostě nemám slov, ale nějak začít musím.
Takže, do téhle knihy jsem šla jenom kvůli Čtenářské výzvě. Ale teď si říkám spíš DÍKY Čtenářské výzvě, protože kdyby nebyla, tak bych s největší pravděpodobností na tuhle božskou knihu nikdy nenarazila. Což by byla obrovská škoda. Nevěděla jsem vůbec co očekávat, dokonce jsem ani neuměla odhadnout, podle anotace, co to je za žánr, ale nedělala jsem si nějaké velké iluze, přestože anotace zněla dost dobře. Už od prvních stránek to vypadá strašně dobře, ale delší dobu se tam nic neděje, čemuž se ale vůbec nedivím, protože vysvětlit tenhle složitý děj, aby to pochopil člověk jako já, muselo pro autorku být opravdu hodně těžké. Každopádně, když už jsme se pomalu dostávali k zápletce, tak to začínalo mít grády. A pořád víc a víc. Sice jsem tuhle knížku četla celkem dost dlouho, ale dokázala jsem si to perfektně užít. To prolínaní minulosti a současnosti byl úžasný nápad, ale o mnohem víc mě bavily kapitoly z minulosti, jenže bez kapitol v současnosti by to nešlo :). No, ale to, co se dělo na posledních padesáti stránkách mi vážně vyrazilo dech. Byly i části, kdy jsem tu knížku prostě musela zaklapnout, srovnat si to celé v hlavě a potom ji zase otevřít. A ještě se mi nestalo, že bych u knihy brečela, jen jsem mívala slzy v očích, ale co se nestalo u téhle? Mužete hádat...
Ty postavy byly tak úžasné❤. Ale samozřejmě jenom některé. A hlavně, autorka vás od začátku dokáže dost dobře mystifikovat, že se na konci nestačíte všemu divit. Henry, na začátku v klidu chlápek, co přijde po letech za Dorothy, ale BUM! ona ho zabije a říkáte si: PROČ SAKRA? Ale potom vám to p o m a l i n k u začne všechno zapadat do sebe a dojde vám, že je Henry idiot (ještě něco horšího). Laurel, ta byla taky super a Gerry totéž. No, a teď k podstatnějším postavám. Dolly - super holka (na začátku), ale když bude chtít poslat ten dopis Vivien, tak mám chuť ji přerazit, ale ke konci ji mám ráda (hlavně jsem obrečela její smrt, přitom jsem si myslela, že to byla Vivien - no, je to složité..., ten, kdo četl, ví...). Jimmy, toho jsem měla strašně moc ráda a když jsem si myslela, že umřel, tak už jsem měla taky slzy na krajíčku. No, a Vivien... ta Vivien, která ze začátku vypadá, že nebude hrát moc velkou roli, ta Vivien, která odbyla Dolly kvůli Henrymu a tak to všechno začalo, ta Vivien, která jsem si myslela, že umřela... Tak přesně ta Vivien je tak úžasná! Moje nejoblíbenější postava z tohohle příběhu, a taky nejdůležitější postava z tohohle příběhu... A ten konec... úžasný!
Tuhle knížku prostě miluju a nedám na ni dopustit. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek!
Divím se, že se mi tohle nějak nešikovně podařilo sepsat, protože se mi z toho ještě teď třesou ruce a rychle bije srdce.
P.S.: Tahle kniha mě ovlivnila natolik, že jestli budu mít dceru, tak se bude pravděbodobně jmenovat Vivien a jestli budu mít další kočku nebo psa, tak se bude jmenovat Dolly. :D Jo, a ta paní na tom přebalu knihy mi strašně připomíná moji milovanou Lenu Meyer-Landrut❤

01.11.2018 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Na tuhle knížku jsem narazila zcela náhodou a předtím, než jsem si ji pořídila, jsem netušila, že si ji někdy přečtu. A potom jsem zjistila, že si tuhle knížku můžu přidat do Čtenářské výzvy, takže to bylo výhodné.
Od tohoto autora jsem ještě nic nečetla, takže jsem pochopitelně neměla, co očekávat. Byla jsem ale mile překvapena. Tenhle příběh byl vtipný, dobrodružný, trochu smutný, poučný atd. Prostě super. Dávám 4,5*/5*. Čekala jsem totiž trošku jiný ten konec, ale nebyl nejhorší. Jo, a autor mohl trošku omezit ty sprosté slova, ale to mi zas tak moc nevadilo. Ale strašně se mi líbily ty e-maily, co si mezi sebou Jazz s Kevinem posílali.
Jak jsem tuhle knížku začínala číst, tak jsem moc nevěděla pro jakou je to věkovou kategorii. Pro moji věkovou kategorii to asi moc nebylo, ale ten příběh jsem samozřejmě dokázala pochopit. Jak už jsem psala, tak možná těch sprostých slov tam mohlo být míň, ale to nehraje takovou roli.
Jazz byla fakt fajn vypravěčka i hlavní postava. Byla mi sympatická a uměla jsem se do její role vžít. A jinak ostatní postavy byly vymyšlené fakt dobře.
Podle obálky jde na první pohled poznat, že to bude asi sci-fi. Trošičku jsem občas nechápala takové ty technické detaily, ale to jsem zase ocenila, jak to autor všechno věděl. Ten svět, to prostředí bylo úžasně vymyšlené. Vůbec celý ten příběh byl skvěle vymyšlený. A ten humor jsem v téhle knize fakt hodně ocenila. Hodněkrát jsem se u téhle knihy zasmála, což bylo strašně super.
Na tom konci jsem se vážně lekla, že Jazz umře a že konec příběhu bude vyprávět někde v měsíčním nebíčku :D. Ale naopak! A ještě k tomu se dokázala postavit Ngugiové a tu pasáž jsem si strašně užívala :D. A tahle kniha dokázala ukázat, že vlastně nejde o prachy, ale o to, že je důležité být v životě šťastný.
Bylo by taky super zfilmování téhle knihy. To bych asi slintala blahem :D. Moc se těším, až si přečtu Marťana, ještě víc při pomyšlění, když je o hodně líp hodnocený :).

12.10.2018 5 z 5

Pusinka Pusinka Jacqueline Wilson

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tahle knížka se mi moc líbila. Jacqueline Wilsonová vždycky umí napsat takovou knihu, kde je zakompovaný smutek, radost, ale i poučení. Sice nevím, kolik Beauty bylo, ale odhaduji to tak na 11-12. Podle mě mohla mít trošku víc, ale ten věk vlastně nehrál skoro vůbec žádnou roli. Úplně na začátku jsem vlastně nevěděla, že to bude na téma domácí násilí, ale hned u druhé kapitoly to asi každému dojde.
Beauty jsem si hned na začátku oblíbila. Vážně nechápu, jak ji mohla většina holek soudit jenom podle vzhledu. Ale ty ostatní holky se vlastně jenom opakovaly po jejich kamarádce, kterou každý obdivoval - Skye. Stejně vůbec nechápu, proč za ní všechny holky běhaly. A asi musely mít problém samy se sebou, když Beauty pořád nadávaly. Ona přece za svoje jméno nemohla a za to, jak vypadá taky ne. Na začátku jsem si říkala, že to s tím jejím tátou přece nemůže být až tak hrozné, ale pěkně jsem se mýlila. Jsem moc ráda, že se Beautyina máma rozhodla, že od něj odejdou, protože jinak by to bylo pořád horší a horší. Jak byly vždycky na začátku kapitoly ty obrázky, tak jsem vždycky odhadla, že se stane něco úplně jiného, než bylo v té kapitole :D. Takže je fajn, že to bylo tak šikovně namalované, aby to nešlo poznat. Jak byla kapitola 12. (o té narozeninové oslavě), tak jsem si myslela, že ta oslava nevyjde, nebo, že Beautyin otec zas bude mít nějaký záchvat vzteku, ale bylo to mnohem horší. Za to, co udělal Dárečkovi mu to fakt nikdy neodpustím. Teď už ho nenávidím navždy. Při té kapitole se mi chtělo normálně trochu i brečet. Byla to fakt hrůza. Nechápu, jak se do něj Dylis (Beautyina máma) mohla někdy zamilovat.
No, a konec byl šťastný, jako vždycky :). A jsem za něj ráda. Za Dilly i za Beauty, prostě za obě jsem strašně moc ráda, že to dobře dopadlo. Sice nevím, jak to dopadlo dál, jestli na Dilly poslal Beautyin otec nějakou žalobu, ale já doufám, že ne a budu s tím i počítat. Mike mi přirostl k srdci a Rhona taky. Akorát jsem nepochopila, proč se prostě se Skye nepřestala bavit. Já bych se s takovým hnusným člověkem, co se posmívá ostatním teda nebavila.
Nechápala jsem akorát jednu další věc a to je to, jak Beauty vždycky odpovídala na ty Samovy otázky v televizi, protože jí přece nemohl pokládat otázky, když mluvil k dalšímu milionu dětem. Asi si to Beauty jenom představovala, jinak nevím.
Jsem moc ráda, že se to Beauty v tom Watchboxu povedlo a jsem ještě šťastnější, že Beauty bude mít svojeho králíčka a že se setkala se svým idolem. Strašně moc bych chtěla a strašně moc bych ocenila další díl, ale ten asi nebude. Ale byla to fakt strašně krásná a boží knížka a určitě si ji někdy zase ráda přečtu.

30.09.2018 5 z 5

GOGO - Kluk z internetu GOGO - Kluk z internetu Daniel Štrauch

Tuhle knížku bych si nikdy nekoupila nebýt výrazné slevy, která je teď pravděpodobně už skoro ve všech knihkupectvích :) Prostě nekupte to za 90% slevu, že... A následně jsem zjistila, že tuto knížku můžu zařadit i do Čtenářské výzvy, takže super! A jsem ráda, že ji mám. No, já jsem vlastně ráda za všechny knížky, co mám :D
No, ale teď k samotné knize. GoGa neboli Dana na YouTube nesleduju a celkově se nedívám na youtubery. Ale znám ho. Jako člověk na mě působí, že je celkem fajn.
Vcelku je to celkem zajímavá knížka. Nečekala jsem, že se taky dozvím něco nového. Myslela jsem, že to bude jen o životě Dana. Ale dozvěděla jsem se vcelku hodně nových věcí. Navíc do téhle knížky dokázal Dan napsat i nějaké celkem nepatrné, ale poučné a pěkné citáty.
Knížka se čte sama, a je tím pádem hodně čtivá. Strašně mě ale štvalo, jak na nějaké stránce byla neukončená věta, potom nějaký text, hashtag nebo historka a až poté zase věta pokračovala.
Super je, že tahle knížka zase hodně mládeže, co jenom čumí do počítače nebo mobilů, muže aspoň trochu popostrčit ke čtení.
Bylo zajímavé dozvědět se, o čem jsou různé challenge a tak.
Fascinuje mě, že si GoGo šel za svými sny. Že to dotáhl tak daleko. Ale já bych tohle třeba dělat nemohla. Sice bych si připadala, že něco dělám, ale prostě by mi chybělo, že nemůžu chodit do práce nebo v mém případě do školy. Prostě bych nemohla sedět a nic nedělat. A taky bych kvůli tomu nezahodila šanci dostat se na vysokou školu.
Ale na druhou stranu mě prostě fascinuje to, že to dotáhl tak daleko a že se z něj stal jiný člověk. A hlavně se toho nebojí a na hatery se naučil kašlat. Taky se mi líbilo, že se GoGo přizpůsobuje lidem a že se snaží dělat to, co se jim nejvíc líbí.
Bylo to fajn počteníčko, ale na plný počet hvězdiček to není. GoGo je určitě hodně chytrý a má charakter, ale jsem od něj úplně odlišný člověk. Ale bavilo mě to.

27.09.2018 4 z 5

Vaříme a hrajeme si s... Vaříme a hrajeme si s... neznámý - neuveden

Skvělá, naučná knížka plná báječných receptů, doplněná hezkými fotkami a hrami.

23.09.2018 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
David Walliams mě zas a opět hrozně moc překvapil! Jeho knížky prostě na první pohled vypadají hrozně dětsky, ale přitom jsou, podle mě, pro každého a každý by si, podle mě, měl aspoň jednu z nich přečíst. Walliamsovy knihy nejsou nějak extra proslavené, ale já moc doufám, že za pár let budou.
No, a teď k příběhu. Ze začátku si třeba řeknete: ,, Jé, to je ale blbost. Nějaký kluk nerad jezdí k babičce, to je toho." Ale tak to vůbec není. Když se začnete prokousávat dalšimi stranami, tak už vám možná trochu začne docházet, že tahle knížka není jenom o tomhle. Má o mnohem hlubší myšlenku a záměr.
Postavy mi vyhovovaly. Jediní, kdo mě na začátku štvali, byli Benovi rodiče, ale stejně se na konci dozvíme, že ho mají z celého srdce rádi (víc než pořad Tanec s hvězdami :D ). No, ale koho by neštval pan Parker, že jo? Stejně se mu to šmírování nakonec vtipnou formou vymstilo :). Ben byl fajn kluk, až na to, že neměl rád čtení :): Jinak jsem si ho oblíbila. A babičku drsňačku samozřejmě taky. A musím přiznat, že jsem těm jejím historkám taky věřila :D.
Konec mě hrozně šokoval. Myslela jsem si, že babička před Benem bude tajit nějakou nemoc, protože v té nemocnici to prostě nešlo nepoznat, ale, nečekala jsem to až tak. Úplně mi vstoupily do očí slzy, což se mi normálně nestává.
A to setkání s královnou bylo super :D.
Prostě David Walliams. Můj oblíbený spisovatel, co umí perfektní, poučné a dojemné konce a co umí vždycky překvapit. Myslím, že i když mám zatím všechny jeho knížky, co jsem přečetla, z knihovny, tak na něho a jeho knížky nikdy nezapomenu ♡.

23.09.2018 5 z 5

Tajemství oceánů Tajemství oceánů Tanya Stewner

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tuhle knížku jsem četla déle, než jsem předpokládala, ale rozhodně to není tím, že by mě nebavila, ale prostě jsem měla nějak málo času. No, ale teď jsem ji každopádně dočetla a byla skvělá! Teď nevím, který díl mám vyhodnotit jako nejlepší, ale asi tenhle. Byl i výrazně hrubší, než předešlé dva. Ještě než jsem se do této knížky pouštěla, tak jsem měla strach, že už si toho nebudu z předchozích dílů tolik pamatovat, ale moje obavy byly celkem zbytečné. Protože hned, jak jsem začala tuhle knížku číst, tak jsem se ponořila do toho úžasného příběhu a všechno se mi hned zase začalo vybavovat. Tahle knížka měla trochu pomalý rozjezd, ale po nějaké době tam začalo být plno zvratů. Hned první velký zvrat, který byl někde po sté stránce byl ten s Tess. Vůbec jsem to o ní netušila a hodně mě to překvapilo. Když se Alea setkala se svým otcem, tak to pro mě, skoro stejně jako pro ni, bylo zklamáním. Čekala jsem, že bude více překvapený a že se k ní bude více "hlásit".
Co se týče postav, tak jsem na ně asi názor nezměnila. Sammy je pořád stejně boží jako vždycky, Alea se sice začala chovat trochu víc naivně a důveřivě, ale o tom se rozepíšu potom, Lennox je prostě Lennox a mám ho svým způsobem ráda, Tess mě akorát na začátku trochu šokovala, ale jinak se taky nezměnila a Ben zůstal taky pořád stejný. A spolu jsou všichni prostě úžasní.
Trošku se divím tomu, že Alea víckrát nevolala Marriane, protože je přece nemocná, neviděla ji celkem dost dlouho a vyrůstala s ní odjakživa. Chápu ale samozřejmě, že měla hodně starostí i sama Alea a Alfa cru.
Jak jsem si četla anotaci, tak jsem vůbec nepředpokládala a vůbec jsem nepomyslela na to, že by ten doktor Orion mohl být záporák. Protože si řeknete: Aha, doktor a bude Alee pomáhat hledat protilék, tak to bude stoprocentně kladná postava. Ale je to velký omyl. Jak se tam Orion začal objevovat, tak jsem si ještě říkala, že je fakt hodný atd. Ale potom mi to už taky začínalo být divné, stejně jako Benovi a Lennoxovi. V tuto chvíli mě Alea začala strašně štvát tím, jak byla naivní a důvěřivá. A potom to začínalo být hrozně napínavé a bylo to napínavé celých, asi, sto stran. Což bylo super. Hlavně mi potom bylo líto Aleina otce, Ramina a Murphyho. Murphy byl mimochodem strašně fajn a přirostl mi k srdci. A Ramina mám taky ráda. Alein otec mě na začátku štval, ale pak už jsem si ho taky oblíbila. Doufám, že jsou v pořádku.
Sice v téhle knížce bylo pár chyb, hlavně v uvozovkách, ale za to autorka nemůže, takže za to určitě nesnižuju moje hodnocení této knihy.
Ten konec mě úplně dojal a skončil celkem hodně otevřeně. Už se moc těším na další díl!

22.09.2018 5 z 5

Uzly a pomeranče Uzly a pomeranče Iva Procházková

Jak jsme jeli do Prahy vlakem značky RegioJet (nedělám žádnou reklamu, ale i tak vám ho doporučuju), tak jsem se dozvěděla, že se na jejich portálu dají i číst e-knihy. Nikdy jsem žádnou e-knihu nečetla a tak jsem to aspoň chtěla zkusit a stejně bych se asi nudila. Tak jsem si prohlížela, co tam mají a nic moc mě nezaujalo. No, ale potom jsem narazila na tohle a na první pohled mě prostě zaujal název a i obálka. Tak jsem si řekla: Proč to nezkusit? A hned po pár přečtených stránkách mě to okamžitě vtáhlo do děje. Je to hodně čtivá knížka a přesvědčilo mě to o tom, že i čeští autoři umí psát skvělé knížky.
Darka jsem si oblíbila hned. Emu jsem ze začátku neměla moc ráda, ale když jsem se dozvěděla, že je trochu postižená, tak jsem pochopila její chování a oblíbila jsem si jí. Působila na mě celkem mile. No, na Michala jsem žádný názor neměla, prostě takový neutrál, ale nebyl mi nějak nesympatický. Hanka mi občas připadala, že se trošku předvádí, ale jinak mi byla sympatická. Hugo mě hrozně štval a byl mi strašně nesympatický. Nechápu, že se s ním Darek někdy začal bavit. Nechápu, o co mu šlo, ještě k tomu, když to Darek měl tak těžké. Táta Darka a Emy mi byl taky celkem hodně nesympatický, neměla jsem ho ráda. Skoro pořád na Darka křičel. A taky mi vadilo, že se tak často opíjel. A Marta mi taky byla nesympatická. Na Antona jsem si taky nějak nevytvořila názor, ale zato pan Havlík mi byl sympatický a měla jsem ho v oblibě.
Moc se mi líbilo, že se to odehrávalo v moravskoslezském kraji.
Je to zvláštní knížka, překvapila mě. Přesto musím dát čtyři hvězdičky, protože to bylo napsáno zvláštním stylem a udivilo mě, že tam je tak málo kapitol. Ale tahle knížka má moc velkou hloubku. Dlouho na ni budu vzpomínat. Tato knížka vážně asi není moc pro děti do 11-12 let, protože to vůbec nemusí pochopit. Nádherná kniha.

03.09.2018 4 z 5

Angličtina Angličtina neznámý - neuveden

Jedna z mých prvních (možná i první?) knížek z téhle série a musím říct, že tahle série se spisovateli/ce moc povedla. Tahle knížka o angličtině mě taky moc bavila a ráda jsem tam dávala ty magnetky :).

26.08.2018 5 z 5

Baletky Baletky neznámý - neuveden

Tato série mě moc bavila, ale tahle knížka obzvlášť. Protože byla o baletu. A možná mě to i poposunulo k tomu, abych do něj začala chodit. Takže jsem za tuto knížku moc ráda a moc mě bavila, byla i celkem smutná. Hlavní hrdinky mi někdy bylo dost líto.

26.08.2018 5 z 5

Princezna Eliška Princezna Eliška neznámý - neuveden

Moc mě to bavilo a tyto knížky jsou jedny z mých prvních. Moc mě bavilo je číst a dávat tam magnetky. Povedené.

Hravé počítání Hravé počítání neznámý - neuveden

Tahle knížka mě opět z této edice nezklamala. Byla poučná, ale zároveň moc zábavná. Moc mě bavilo počítat ty zvířátka. Dokonce až tak moc, že jsem některé magnetky poztrácela :D

Domeček pro panenky Domeček pro panenky neznámý - neuveden

Moc krásná knížka. Jak jsem byla malá, tak se mi to strašně moc líbilo. Hlavně to prostředí a ten domeček od těch panenek (holčiček) se mi moc líbil a úplně mě to fascinovalo.

Hravé oblékání Hravé oblékání neznámý - neuveden

Moc krásná knížka pro malé děti, pamatuju si, že mě strašně moc bavila, ještě si na to vzpomínám :)